Ogłoszenia duszpasterskie

X NIEDZIELA ZWYKŁA             09 czerwca 2024 r.

1.W tym tygodniu w czwartek 13 czerwca Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00.

2.W przyszłą niedzielę  zbiórka ofiar do puszek po Mszach św. na KUL.

3.Dziś w Siedlcach Uroczystości 25 Rocznicy Wizyty Ojca św. Jana Pawła II. Obchody rocznicy pod hasłem; „ Zakorzenieni w Krzyżu Chrystusa”. Uroczysta Msza św. w Katedrze Siedleckiej o godz. 18.00, następnie  przemarsz pod pomnik Jana Pawła II i modlitwa zawierzenia przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Zapraszamy.

4.1-4 lipca ogólnopolskie  rekolekcje Żywego Różańca w Gietrzwałdzie w domu rekolekcyjnym Domus Marieae, koszt pobytu za trzy doby noclegi i posiłki 450 zł. Zapisy u ks. Leszka Wojcinowicz tel. 668-163-327. Serdecznie zapraszamy.

5.6 lipca w Katedrze Siedleckiej odbędzie się I Rejonowe Spotkanie zelatorów Kół Żywego Różańca. Szczegółowe informacje na plakacie przed kościołem. Prosimy, aby z każdego KŻR pojechała do katedry przynajmniej jedna osoba.

.

6.Zapowiedzi przedślubne:  Kamil Okuń, kawaler ze Strzały, par. św. Józefa w Siedlcach i Dominika Podniesińska, panna  z Suchożebr – zap. III; Mariusz Urban, kawaler z Kisielan Żmichy i Justyna Flaczek, panna z Mordów – zap. III;  Bartosz Tokarz, kawaler z Siedlec par. Św. Stanisława i Martyna Grabowska, Panna z Kopci – zap. II;  Jakub Mątewka, kawaler z Woli Suchożebrskiej i Marta Rymuza, panna zam. Kobyłka par. św. Matki Teresy z Kalkuty – zap. II.

7.Prasa Katolicka: „Echo Katolickie”.

8.W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności Waldemar Kowalczyk z Woli Suchożebrskiej, Marek Podgórzak z Suchożebr – pogrzeb we wtorek godz. 10.00, Grażyna Kurowska z Suchożebr – pogrzeb we wtorek godz. 15.30. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

IX NIEDZIELA ZWYKŁA             02 czerwca 2024 r.

1.Trwa Oktawa Bożego Ciała, Msza św. codziennie z procesją o godz. 18.00. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała o godz. 18.00 z poświęceniem wianków i błogosławieństwem małych dzieci. Dziś procesja po Mszy św. o godz. 12.00.

2.W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca, Msze św. o godz. 7.00 i 18.00, w kaplicy w Chodowie o godz. 17.00. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca P. Jezusa, w sobotę wspomnienie liturgiczne Niepokalanego Serca NMP.

3 Poświęcenie pól dziś w Kisielanach Żmichy i Kisielanach Kuce o godz. 14.30 z Mszą św.

4.Dziś  zbiórka ofiar do puszek po Mszach św. na budowę kościołów na terenie naszej diecezji.

5.We wtorek o godz. 9.00 Msza św. w intencji dyrekcji, nauczycieli, katechetów, pracowników szkoły i uczniów Szkoły Podstawowej z Suchożebr z racji Święta Patrona Szkoły Henryka Sienkiewicza.

.

6.Zapowiedzi przedślubne:  Kamil Okuń, kawaler ze Strzały, par. św. Józefa w Siedlcach i Dominika Podniesińska, panna  z Suchożebr – zap. II; Mariusz Urban, kawaler z Kisielan Żmichy i Justyna Flaczek, panna z Mordów – zap. II;  Bartosz Tokarz, kawaler z Siedlec par. Św. Stanisława i Martyna Grabowska, Panna z Kopci – zap. I;  Jakub Mątewka, kawaler z Woli Suchożebrskiej i Marta Rymuza, panna zam. Kobyłka par. św. Matki Teresy z Kalkuty – zap. I.

7.Prasa Katolicka: „Echo Katolickie”.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ           26 maja 2024 r.

1.W tym tygodniu w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa czyli Boże Ciało, Msze św. o godz. 8.30, 10.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, ulicą A. Ogińskiej.  Proszę przygotować cztery ołtarze, czwarty ołtarz przy figurze P. Jezusa przygotowują mieszkańcy Przygód oraz siostry Służki.  W procesji biorą udział: dziewczynki sypią kwiatki / biel /,  lub w strojach komunijnych  dziewczynki niosą poduszeczki i szarfy, chłopcy w strojach komunijnych niosą różaniec, młodzież  oraz dorośli chorągwie i feretrony, strażacy z Suchożebr zatroszczą się o bezpieczeństwo – kierowanie ruchem pojazdów na trasie procesji. W Boże Ciało Mszy św. o godz. 12.00 nie będzie, w kaplicy w Chodowie Mszy także nie będzie. Udział w procesji Bożego Ciała to wyraz naszej wiary.

2.Poświęcenie pól dziś o godz. 14.30 z Mszą św. w Borkach, a o godz. 16.30 poświęcenie pól w Przygodach, Msza św. w intencji mieszkańców Przygód dziś o godz. 10.00. Poświęcenie pól w Suchożebrach i na ul. Kolejowej w Boże Ciało o godz. 14.30, a Msza św. w intencji mieszkańców Suchożebr i ul. Kolejowej w przyszłą niedzielę o godz. 10.00. Poświęcenie pól w Kisielanach Żmichy i Kisielanach Kuce w przyszłą niedzielę o godz. 14.30 z Mszą św.

3.W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek po Mszach św. na budowę kościołów na terenie naszej diecezji.

4.W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca, a przyszła niedziela pierwszą niedzielą miesiąca, przed Mszą o godz. 10.00 modlitwy wypominkowe.

5.Rocznica Pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas czwartych w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Spowiedź i próba przed rocznicą Pierwszej Komunii św. jutro w poniedziałek o godz. 16.00.

.

6.Zapowiedzi przedślubne:  Konrad Czwarnóg z Siedlec z par. św. Józefa i Kinga Czwarnóg z d. Księżopolska z Podnieśna, oboje związani cywilnie – zap.III; Piotr Gałecki, kawaler zam. Karlusin par. Niep. Serca NMP w Sokołowie Podl. i  Joanna Przywóska, panna zam Sosna Trojanki – zap. III; Kamil Okuń, kawaler ze Strzały, par. św. Józefa w Siedlcach i Dominika Podniesińska, panna  z Suchożebr – zap. I; Mariusz Urban, kawaler z Kisielan Żmichy i Justyna Flaczek, panna z Mordów – zap. I.

7.Ogólnopolska Pielgrzymka Różańcowa do Częstochowy w tym tygodniu w piątek i sobotę. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd autokarem. Zapisy w kancelarii.

8.Podziękowanie za odnowienie Krzyża misyjnego przed kościołem. Bóg zapłać

9.Prasa Katolicka: „Echo Katolickie”.

10.W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności Irena Mlonek z Woli Suchożebrskiej i Tadeusz Pliszka z Przygód-pogrzeb we wtorek o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO            19 maja 2024 r.

1.Poświęcenie pól dzisiaj w Chodowie o godz. 14.30 z Mszą św. Poświęcenie pól w przyszłą niedzielę w Borkach o godz. 14.30 z Mszą św. Poświęcenie pól w Przygodach w przyszłą niedzielę o godz. 16.30, a Msza św. w intencji mieszkańców Przygód w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.

2.Pierwsza Komunia Święta w tym tygodniu w sobotę 25 maja o godz. 10.00. Spowiedź dla dzieci, rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 16.00. Sprzątanie kościoła i otoczenia kościoła łącznie z koszeniem trawy  przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych w środę od godz. 9.00. Miejsca siedzące w kościele w ławkach na Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej zarezerwowane są dla dzieci, rodziców i chrzestnych.

3.Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z klas czwartych w niedzielę 2 czerwca na Mszy św. o godz. 12.00.

4.Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina w przyszłą niedzielę 26 maja, zapisy na autokar w kancelarii parafialnej. Wyjazd o godz. 8.00 przy kościele.

5.Zapowiedzi przedślubne: Konrad Czwarnóg z Siedlec par. św. Józefa i Kinga Czwarnóg z d. Księżopolska z Podnieśna, oboje związani cywilnie – zap. II;  Piotr Gałecki, kawaler zam. Karlusin par. Niep. Serca NMP w Sokołowie Podl. i Joanna Przywóska, panna zam. Sosna Trojanki – zap. II.

6.Boże Ciało w tym roku 30 maja, po następnej niedzieli. Próba sypania kwiatków przez małe dziewczynki w tym tygodniu we wtorek po Mszy o godz. 18.00. O przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało jak co roku prosimy mieszkańców Suchożebr – trzy ołtarze, a czwarty ołtarz przygotowują mieszkańcy Przygód i Siostry Służki.

7.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

8.Jutro Święto NMP Matki Kościoła, Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

UROCZYSTOŚĆ  WNIEBOWSTĄPIENIA  P.JEZUSA                           12 maja 2024 r.

1.Poświęcenie pól w dzisiejszą niedzielę  o godz. 15.00 w Sośnie Korabie, Trojanki i Kozółki, a Msza św. w intencji mieszkańców tych wiosek dziś o godz. 10.00. Poświęcenie pól w przyszłą niedzielę w Chodowie o godz. 14.30 z Mszą św.

2.Jutro o godz. 14.00 Msza św. w intencji o dary Ducha Świętego dla uczniów, aby w pełni wykorzystali zdobytą wiedzę na egzaminie ósmoklasisty i w dalszym życiu.

3.Jutro 13 maja Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00.

4.Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina w niedzielę 26 maja. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: ”Kobieta wolna”. Zapisy na wyjazd autokarem w kancelarii parafialnej.

5.Diecezjalna Pielgrzymka w intencji Trzeźwości do Leśnej Podlaskiej 25 maja.

6.Zapowiedzi przedślubne: Konrad Czwarnóg z Siedlec par. św. Józefa i Kinga Czwarnóg z d. Księżopolska z Podnieśna, oboje związani cywilnie zap.- I ; Piotr Gałecki, kawaler zam. Karlusin par. Niep. Serca NMP w Sokołowie Podl. i Joanna Przywóska, panna zam. Sosna Trojanki – zap.I.

7.Prasa Katolicka: „Echo Katolickie”.

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA            05 maja 2024 r.

1.Poświęcenie pól dziś w Podnieśnie o godz. 14.30 z Mszą św., początek ul. Sosnowa, Leśna i blok Podnieśno. Poświęcenie pól w Kopciach dziś o godz. 16.30. Msza św. w intencji mieszkańców Kopci dziś o godz. 10.00. W przyszłą niedzielę 12 maja poświęcenie pól Sosna Korabie, Trojanki i Kozółki o godz. 15.00. Msza św. w intencji mieszkańców Sosna Korabie, Trojanki i Kozółki w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.

2.Przypominamy o Nabożeństwach Majowych w kościele w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę 20 minut przed godz. 18.00.

3.Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Parczewa w przyszłą niedzielę. Zachęcamy rodziny naszej parafii do udania się do Parczewa swoimi samochodami.

4.Różaniec w intencji Ojczyzny w naszej parafii w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00. Przewodniczą tej modlitwie poszczególne Koła Różańcowe.

5.Zapowiedzi przedślubne: Karol Ścibor, kawaler zam. Rzeszotków par. Krześlin i Jolanta Owsianko, panna z Podnieśna – zap. III

6.Prasa Katolicka: „Echo Katolickie”.

7.W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Irena Ostasz z Kisielan Kuce. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA         28 kwietnia 2024 r.

1.W tym tygodniu w środę rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa Majowe w ciągu tygodnia po Mszy św. wieczorowej o godz. 18.00, w niedziele i święta 20 minut przed godz. 18.00. Zachęcamy do śpiewania Litanii Loretańskiej ku czci NMP przy krzyżach i kapliczkach.

2.W piątek 3 Maja Uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. jak w każdą niedzielę, równocześnie jest to pierwszy piątek miesiąca. Z racji uroczystości w piątek 3 Maja nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3.Poświęcenie pól w piątek 3 Maja w Brzozowie o godz. 14.30 z Mszą św., a o godz. 16.30 poświęcenie pól w Woli Suchożebrskiej. Msza św. w intencji mieszkańców Woli Suchożebrskiej 3 Maja o godz. 10.00. Poświęcenie pól w przyszłą niedzielę 5 Maja w Podnieśnie o godz. 14.30 z Mszą św., początek ul. Sosnowa, Leśna i blok Podnieśno.  Poświęcenie pól w przyszłą niedzielę w Kopciach o godz. 16.30. Msza św. w intencji mieszkańców Kopci w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.

4.W tym tygodniu także pierwsza sobota, przyszła niedziela pierwszą niedzielą miesiąca, przed Mszą św. o godz. 10.00 modlitwy wypominkowe, a adoracja najświętszego  Sakramentu o godz. 17.40, podczas Nabożeństwa Majowego.

5.Zapowiedzi przedślubne: Karol Ścibor, kawaler zam. Rzeszotków par. Krześlin i Jolanta Owsianko, panna z Podnieśna – zap. II.

6.Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Parczewa w niedzielę 12 maja.

7.Prasa Katolicka: „Echo Katolickie”.

8.W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Roman Kowal z Bork Siedleckich – pogrzeb we wtorek o godz. 9.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA           21 kwietnia 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.Dzisiejsza niedziela, to  Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczynająca w kościele Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Hasłem tego tygodnia są słowa „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie mój Syn”. Ofiary na tacę z dzisiejszej niedzieli przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji.

2.Przygotowanie do pierwszej Komunii św. dla klas trzecich w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00.

3.Zapowiedzi przedślubne: Sylwester Kisieliński, wdowiec z Kisielan Żmichy i Elżbieta Wojs, wdowa z Siedlec par. Miłosierdzia Bożego – zap. III; Karol Ścibor, kawaler zam. Rzeszotków par. Krześlin i Jolanta Owsianko, panna z Podnieśna – zap.I

4.Organizowana jest pielgrzymka czytelników miesięcznika „ Różaniec” do Loretto 11 maja, wyjazd o godz. 8.00 z przed kościoła w Suchożebrach.

5.Warsztaty Wychowania Chrześcijańskiego Diecezji Siedleckiej organizują spotkania dla rodziców dzieci w wieku od 7 do 9 roku życia w parafii św. Józefa w Siedlcach w niedzielę 21 kwietnia w godz. od 16.00 do 18.00. Spotkanie odbędzie się w Sali pod kościołem św. Józefa dla rodziców i dzieci. Wstęp wolny.

6.W tym tygodniu 25 kwietnia Imieniny obchodzą ks. Marek Strzeżysz – wikariusz parafii, p. Marek Parapura – organista, p. Marek Żelazowski –były kościelny oraz prezes ministrantów-p.Marek Rymuza, składając Życzenia Solenizantom pamiętajmy o modlitwie w ich intencji.

7.Prasa Katolicka: „Echo Katolickie”.

8.W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności Gabriela Błońska z Piastowa pochodząca z Suchożebr i Tadeusz Sarnowski z Brzozowa – pogrzeb w czwartek godz. 10.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA           14 kwietnia 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.Dzisiejsza niedziela to  Niedziela Biblijna oraz Narodowe czytanie Pisma Świętego. Przed każdą Mszą św. będzie czytana Księga Dziejów Apostolskich. Niedziela Biblijna rozpoczyna w kościele Tydzień Biblijny pod hasłem: „Powołani do Wspólnoty- Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego także w domach rodzinnych.

2.Przygotowanie do pierwszej Komunii św. dla klas trzecich za dwa tygodnie 28 kwietnia na Mszy św. o godz. 12.00.

3.Przygotowanie do bierzmowania dziś na Mszy św. o godz. 18.00.

4.Zapowiedzi przedślubne: Sylwester Kisieliński, wdowiec z Kisielan Żmichy i Elżbieta Wojs, wdowa z Siedlec par. Miłosierdzia Bożego – zap. II.

5.Prasa Katolicka: „Echo Katolickie”.

6.Organizowana jest pielgrzymka do Loretto 11 maja, wyjazd o godz. 8.00 z przed kościoła w Suchożebrach.

7.Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza, ofiary na tacę w przyszłą niedzielę na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji.

8.I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Św. Rodziny w Siedlcach zaprasza uczniów klas VIII i ich rodziców na Dzień Otwarty Liceum. Odbędzie się on 19 kwietnia 2024 roku w godz. 9.00-15.00. W czasie dnia otwartego będzie można zapoznać się z ofertą liceum oraz poznać opinie o naszej szkole, a także uzyskać bezpośrednie informacje o rekrutacji. Szczegóły na plakacie, stronie internetowej Liceum oraz pod numerem telefonu 25 632 10 77.

9.Warsztaty Wychowania Chrześcijańskiego Diecezji Siedleckiej organizują spotkania dla rodziców dzieci w wieku od 7 do 9 roku życia w parafii św. Józefa w Siedlcach w niedzielę 21 kwietnia w godz. od 16.00 do 18.00. Spotkanie odbędzie się w Sali pod kościołem św. Józefa dla rodziców i dzieci. Wstęp wolny.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO       07 KWIETNIA 2024 R.

1.Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna w kościele Tydzień Miłosierdzia pod hasłem:” Każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego, kto życie od Niego otrzymał”. Ofiary na tacę w dzisiejszą niedzielę na Caritas naszej diecezji siedleckiej. W dniu dzisiejszym w Święto Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 ofiarujmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w domach rodzinnych w intencji pokoju na świecie, a szczególnie w Ukrainie i na Bliskim Wschodzie w Palestynie.

2.W przyszłą niedzielę, Niedziela Biblijna oraz Narodowe czytanie Pisma Świętego. Przed każdą Mszą św. będzie czytana Księga Dziejów Apostolskich.

3.Wzorem ubiegłych lat Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „ Pro Misjo” oraz Green Office Ecologic Sp. z.o.o. organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego – komputery, monitory, klawiatury, drukarki, klimatyzatory, telewizory, radia magnetofony, magnetowidy, dekodery, telefony stacjonarne, telefony komórkowe, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, grzejniki, mikrofalówki, kable, baterie, akumulatory itd. Zużyty sprzęt można składać na parkingu, przy Sali katechetycznej, obok garaży do wtorku 9 kwietnia do godz. 11.00. Przychód z akcji przeznaczony jest na wsparcie Polskich Misjonarzy.

4.Zapowiedzi przedślubne: Sylwester Kisieliński wdowiec z Kisielan Żmichy i Elżbieta Wojs wdowa z Siedlec par. Miłosierdzia Bożego – zap. I.

5.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

6.W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Krystyna Mitrzak z Chodowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

  WIELKANOC                                      31 marca 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.Dziś Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, największa uroczystość w roku kościelnym, rozpoczynająca okres Wielkanocny w liturgii. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

2.Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych, Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary na tacę na KUL oraz Szkoły Katolickie na terenie naszej diecezji siedleckiej.

3.W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego, odpust w kaplicy w Chodowie o godz. 11.00. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę na Caritas naszej diecezji.

4.W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca Msze o 7.00 i 18.00. W kaplicy w Chodowie w piątek o godz. 17.00. Przyszła niedziela pierwszą niedzielą miesiąca, przed Mszą o godz. 10.00 modlitwy wypominkowe, a po 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

5.Podziękowanie za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, za dekoracje Grobu Pańskiego i Ołtarza Wystawienia ks. Markowi, s. Teresie, młodzieży oraz tym którzy im pomagali. Bóg zapłać tym którzy wzięli udział w Triduum Paschalnym, ministrantom, lektorom, psalmistom, chórowi parafialnemu oraz wszystkim, którzy wzięli udział w adoracji Najświętszego Sakramentu w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę, strażakom za czuwanie przy Grobie Pańskim. Podziękowanie wszystkim za udział w procesji Rezurekcyjnej.

6.Parafianom i gościom życzymy owocnego udziału w Misterium Paschalnym . Niech Jezus Zmartwychwstały napełnia was radością, miłością i pokojem serca, niech błogosławi waszym rodzinom. Te życzenia zanieście również do wszystkich chorych, którzy pozostali w domu i uczestniczą w liturgii Mszy św. przez telewizję czy radio, aby i oni cieszyli się z nami prawdą, że Chrystus zmartwychwstał. Niech Zmartwychwstały Chrystus da nam wszystkim wielką nadzieję, że zapanuje pokój na świecie a szczególnie u naszych sąsiadów w Ukrainie.  Jezus żyje ! Alleluja ! Alleluja ! Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

7.Wzorem ubiegłych lat Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Misio” oraz Green Office Ecologic Sp.z.o.o. organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego ( sprzęt RTV i AGD np. pralki, lodówki, telewizory, komputery, telefony, grzejniki itp.). Zużyty sprzęt można składać na parkingu, przy Sali katechetycznej, obok garaży od 02 do 09 kwietnia 2024 r.do godz. 11.00. Przychód z tej akcji przeznaczony jest na wsparcie Polskich Misjonarzy.

8.Prasa Katolicka: „Echo Katolickie”.

NIEDZIELA PALMOWA                          24 marca 2024 r.                                                                                                                                                                     1.W Wielki Czwartek rozpoczniemy Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania P. Jezusa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy czyli miejsca Wystawienia. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa.                                                              2. Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. W skład liturgii wchodzą: opis Męki P.J. wg. Św. Jana, uroczysta Modlitwa Wiernych, Adoracja Krzyża, Komunia św. i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Grobu Pańskiego. W Wielki Piątek obowiązuje ścisły post. Ofiary podczas Adoracji Krzyża na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.           3.Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę o godz. 19.00. W skład liturgii wchodzą: poświecenie ognia i Paschału, uroczyste Orędzie Wielkanocne czyli Exultet, liturgia Słowa Bożego, poświęcenie wody chrzcielnej , odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i Msza św. Wigilii Paschalnej, przynosimy ze sobą świece  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Czwartek do godz. 21.00, w Wielki Piątek od godz. 8.00 do 22.00, w Wielką Sobotę od godz. 8.00 do 19.00. Zachęcamy do Adoracji dzieci, młodzież, dorosłych, Kółka Różańcowe, Strażaków.                                                                     5. Rezurekcja  w Wielkanoc o godz. 6.00. Proszę o przygotowanie procesji: dziewczynki sypią kwiatki, inne dzieci niosą poduszeczki, starsi feretrony i chorągwie.  W Wielkanoc Mszy św. o godz. 8.30 nie będzie, pozostałe o godz. 10.00, 12.00  i 18.00, w kaplicy w Chodowie o 11.0.                    6. Poświecenie pokarmów i wody w Wielką Sobotę od godz. 8.00: jeden ksiądz: Kisielany Żmichy, Kuce, Chodów, Wola Suchożebrska., Kopcie, Borki, Przygody, drugi ksiądz: Podnieśno, Sosny, blok Podnieśno, ul. Kolejowa i Brzozów. W kościele o godz. 8.00, 10.00, 11 i 12.00.  Prosimy o samochody na poświęcenia pokarmów.                                                                                                    7. Jutro po Mszy św. o godz.7.00 wyjeżdżamy do chorych, prosimy o pojazdy.                                                                                                                                                                                                                      8.Prasa katolicka: „ Echo Katolickie”.                                                                                                         

9.Dziś Droga Krzyżowa po Mszy wieczorowej o godz.17.00 obok kościoła, przy grocie Matki Bożej.

10.Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego w ostatnim tygodniu złożyli wieś Kisielany Kuce 570 zł, wieś Kisielany Żmichy 440 zł. Bóg zapłać.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU    17 marca 2024 r.

1.Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej. Poświęcenia palm na każdej Mszy św., procesja z palmami wokół kościoła na Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy dzieci do udziału w procesji z palmami. W tym tygodniu we wtorek 19 marca Uroczystość  św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msza św. o godz. 7.00.

2.W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 17.00 Droga Krzyżowa obok kościoła, przy grocie Matki Bożej.

3.Kolejna katecheza dla rodziców i chrzestnych dziś po Mszy o godz. 17.00 w Sali katechetycznej.

4.Dziś w naszej parafii odbywa się Kiermasz Charytatywny dla 3-letniego Wiktora Zawadzkiego z Jarnic, który urodził się z połową serduszka i walczy o swoje życie. Swój pierwszy rok spędził w szpitalu na oddziale kardiologicznym, gdzie dodatkowo walczył z sepsą i infekcjami. Dziś jedynym ratunkiem dla niego jest kosztowny wyjazd i operacja w Stanford w USA. Do zakończenia zbiórki brakuje jeszcze 3 mln zł. Zebrana kwota zostanie w całości przekazana na leczenie Wiktorka.

5.Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego złożyli: KRK z Bork zel. Kazimiera Bryńczak 340 zł, KRK z Woli Suchożebrskiej zel. Bogusława Rutkowska 300 zł, KRK z Podnieśna zel. Teresa Mikołajewicz 200 zł, KRK z Przygód zel. Teresa Rucińska 200 zł, KRK z Brzozowa zel. Teresa Major 200 zł, KRK z Brzozowa zel. Teresa Dobosz 230 zł, KRK z Przygód zel. Iwona Kwiatkowska 200 zł. Bóg zapłać.

6.Do 24 marca w każdej parafii trwa NOWENNA w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki.

7.Parafia Krześlin organizuje 22 marca w piątek Ekstremalną Drogę Krzyżową. Szczegóły i program Drogi Krzyżowej na stronie internetowej parafii Krześlin i na Facebooku.

8.Prasa Katolicka: „Echo Katolickie”.

9.W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Wiesława Kisielińska z Kisielan Żmichy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU    10 marca 2024 r.

1.Porządek Rekolekcji Wielkopostnych w naszej parafii. Dziś Msze św. jak w każdą niedzielę, o godz. 17.00 Msza św. dla młodzieży naszej parafii. Jutro w poniedziałek Msze św. o godz. 9.30 dla dorosłych, 11.30 dla dzieci, 17.00 dla wszystkich, w kaplicy w Chodowie o godz. 19.00. We wtorek porządek Mszy św. rekolekcyjnych jak w poniedziałek godz. 9.30, 11.30 dla dzieci, 17.00, w kaplicy w Chodowie o godz. 19.00. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek i we wtorek pół godziny przed każdą Mszą św. We wtorek ofiary na tacę przeznaczone są do dyspozycji Ks. Rekolekcjonisty. Zapraszamy parafian do udziału w rekolekcjach.

2.Kolejna katecheza dla rodziców i chrzestnych dziś po Mszy o godz. 17.00 w Sali katechetycznej.

3.Baranki wielkanocne, paschaliki i świece wielkanocne do nabycia przed kościołem. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na funkcjonowanie jadłodajni dla ubogich w Siedlcach i Białej Podlaskiej prowadzonych przez Caritas naszej diecezji.

4.Za tydzień w niedzielę 17 marca w naszej parafii odbędzie się Kiermasz Charytatywny dla 3-letniego Wiktora Zawadzkiego z Jarnic, który urodził się z połową serduszka i walczy o swoje życie. Swój pierwszy rok spędził w szpitalu na oddziale kardiologicznym, gdzie dodatkowo walczył z sepsą i infekcjami. Dziś jedynym ratunkiem dla niego jest kosztowny wyjazd i operacja w Stanford w USA. Do zakończenia zbiórki brakuje jeszcze 3 mln zł. Organizatorzy zwracają się do Naszych Parafian z prośbą o wsparcie kiermaszu poprzez przygotowanie ciasta, ozdób wielkanocnych czy też wsparcia zbiórki do puszek. Zebrana kwota zostanie w całości przekazana na leczenie Wiktorka. Więcej informacji można znaleźć na plakatach oraz na Facebooku.

5.Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego złożyli: KRK z Kopci zel. Krystyna Witkowska 450 zł, KRK z Woli Suchożebrskiej zel. Wiesława Bakal 400 zł, KRK z Bork Siedleckich zel. Bogumiła Kowal 200 zł, KRK z Suchożebr zel. Janina Kosieradzka 190 zł. Bóg zapłać.

6.Według rozporządzenia Episkopatu Polski od 16 do 24 marca 2024 r. odbędzie się w każdej parafii NOWENNA w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki.

7.Parafia Krześlin organizuje 22 marca w piątek Ekstremalną Drogę Krzyżową. Szczegóły i program Drogi Krzyżowej na stronie internetowej parafii Krześlin i na Facebooku.

8.Prasa Katolicka: „Echo Katolickie”.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU    3 marca 2024 r.

1.Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 10, 11 i 12 marca, a więc rozpoczną się w przyszłą niedzielę Mszą o godz. 8.30, 10.00, 12.00 i 17.00, w kaplicy w Chodowie 11.00. Na rozpoczęcie rekolekcji w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy młodzież z naszej parafii. Już dziś tak rozplanujmy swoje zajęcia, aby każdy wziął w nich udział i pojednał się z Bogiem w sakramencie pokuty.

2.Katecheza dla rodziców i chrzestnych dziś po Mszy o godz. 17.00 w Sali katechetycznej.

3.W dniu jutrzejszym Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda obchodzi Uroczystość Imienin. Pamiętajmy tego dnia w naszych modlitwach o Dostojnym Solenizancie.

4.Baranki wielkanocne, paschaliki i świece wielkanocne do nabycia przed kościołem. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na funkcjonowanie jadłodajni dla ubogich w Siedlcach i Białej Podlaskiej prowadzonych przez Caritas naszej diecezji.

5.Za dwa tygodnie w niedzielę 17 marca w naszej parafii odbędzie się kiermasz charytatywny dla 3-letniego Wiktora Zawadzkiego z Jarnic, który urodził się z połową serduszka i walczy o swoje życie. Swój pierwszy rok spędził w szpitalu na oddziale kardiologicznym, gdzie dodatkowo walczył z sepsą i infekcjami. Dziś jedynym ratunkiem dla niego jest kosztowny wyjazd i operacja w Stanford w USA. Do zakończenia zbiórki brakuje jeszcze 3 mln zł. Organizatorzy zwracają się do Naszych Parafian z prośbą o wsparcie kiermaszu poprzez przygotowanie ciasta, ozdób wielkanocnych czy też wsparcia zbiórki do puszek. Zebrana kwota zostanie w całości przekazana na leczenie Wiktorka. Więcej informacji można znaleźć na plakatach oraz na Facebooku.

6.Prasa Katolicka: „Echo Katolickie”.

7.W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Wiesława Kadej z Suchożebr-pogrzeb we wtorek.  Wieczny odpoczynek……

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU      25 LUTEGO 2024 R.

1.Dzisiejsz niedziela, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach św. będziemy mogli  materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła ofiarami złożonymi do puszek.

2.Katechezy dla rodziców i chrzestnych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 w Sali katechetycznej.

3.Rekolekcje Wiekopostne  za dwa tygodnie 10, 11 i 12 marca. Już dziś tak rozplanujmy swoje zajęcia, aby każdy mógł wziąć udział w rekolekcjach i pojednać się z Bogiem w sakramencie pokuty.

4.Przygotowanie do pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas pierwszych dziś na Mszy św. o godz. 12.00, a katecheza dla dzieci z klas czwartych w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.

5.Różaniec w intencji Ojczyzny w niedziele o godz. 11.30.

6.Kongres Różańcowy w najbliższą sobotę 2 marca w Gończycach, wyjazd autokarem w sobotę o godz. 8.00, zapisy w kancelarii parafialnej. Zapraszamy.

7.Baranki wielkanocne, paschaliki i świece wielkanocne do nabycia przed kościołem. Dochód ze sprzedaż przeznaczony jest na funkcjonowanie jadłodajni dla ubogich w Siedlcach i Białej Podlaskiej prowadzonych przez Caritas naszej diecezji. Torby Miłosierdzia na bocznych ołtarzach, można je wziąć, napełnić produktami żywnościowymi o dłuższym terminie ważności i przynieść do kościoła w niedzielę Palmową jako „Jałmużnę Wielkopostną” dla potrzebujących rodzin.

8.Prasa Katolicka: „Echo Katolickie”.

9.W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności Leokadia Dorosz z Suchożebr i Janina Jedlińska z Woli Suchożebrskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

I WIELKIEGO POSTU                          18 lutego 2024 r.

1.Katechezy dla rodziców, którzy planują chrzest dziecka w tym roku oraz tych, którzy pragną być rodzicami chrzestnymi, za dwa tygodnie po Mszy św. o godz. 17.00 w Sali katechetycznej.

2.Droga krzyżowa w piątek godz. 16.00, Gorzkie Żale w niedziele po Mszach.

3.W dzisiejszą niedzielę ofiary na tacę  przeznaczone są na prace związane z remontem kurii diecezjalnej siedleckiej.

4.Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach św. będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła ofiarami złożonymi do puszek po Mszach św.

5.Modlitwa za Ojczyznę. W ostatnim czasie jesteśmy świadkami wielu napięć i niepokojów w naszym kraju. Zgodnie z decyzją Biskupa Kazimierz Gurdy w każdą niedzielę przed jedną Mszą św. będzie modlitwa różańcowa w intencji Ojczyzny, prowadzona przez przedstawicieli Kół Żywego Różańca. Różaniec za Ojczyznę w każdą niedzielę o godz. 11.30. Zapraszamy.

6.Kongres Różańcowy w tym roku w Gończycach k/ Garwolina 2 marca w sobotę, zapisy na wyjazd autokarem w kancelarii parafialnej. Zapraszamy przedstawicieli z każdego Koła Żywego Różańca z parafii. Wyjazd autokarem w sobotę 2 marca o godz. 8.00.

7.Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane baranki wielkanocne z czekolady po 10 zł, paschaliki po 10 zł i świece wielkanocne po 20 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na funkcjonowanie jadłodajni dla ubogich w Siedlcach i Białej Podlaskiej prowadzonych przez Caritas naszej diecezji. Na bocznym ołtarzu są Torby Miłosierdzia, można je wziąć, napełnić produktami żywnościowymi o dłuższym terminie ważności i przynieść do kościoła w niedzielę Palmową jako „Jałmużnę Wielkopostną” dla potrzebujących rodzin.

8.Przygotowanie do pierwszej Komunii św. dziś dla dzieci z klas drugich, w przyszłą  niedzielę dla klas pierwszych, a za dwa tygodnie katecheza dla dzieci z klas czwartych, które już były u pierwszej Komunii św. Katechezy na Mszach o godz. 12.00.

9.Prasa Katolicka: „ Echo katolickie „

VI NIEDZIELA ZWYKŁA     11 lutego 2024 r.

1.Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „ Trzeźwość Polską racją stanu”. Każdego dnia tego tygodnia w modlitwach polecamy sprawę trzeźwości nas wszystkich.

2.W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czas Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem na znak przyjęcia pokuty o godz. 7.00, 9.00 i 17.00, w kaplicy w Chodowie o godz. 16.00.

3.Przypomnienie przepisów postnych. Dniami wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są wszystkie piątki roku i Środa Popielcowa. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje od ukończonego czternastego roku życia do śmierci. Natomiast post ścisły obowiązuje w Środę Popielcową i Wielki Piątek. Post ścisły polega na przyjęciu w ciągu dnia tylko trzech posiłków bezmięsnych , z których jeden można spożyć do syta, a dwa dla zaspokojenia głodu. Post ścisły obowiązuje od 18 do 60 roku życia.

4.Pamietajmy, ze Wielki Post to tzw. czas zakazany, to czas pokuty, powstrzymania się od zabaw, tańców, dyskotek.

5.Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.00. W tym tygodniu w intencji wynagradzającej za grzechy pijaństwa w naszej parafii. Gorzkie Żale w niedziele po Mszach św.

6.Kongres Różańcowy dla Kół Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 2 marca w Gończycach, zapisy na autokar w kancelarii parafialnej.

7.W przyszłą niedzielę ofiary na tacę na inwestycje kurialne w diecezji. W Środę Popielcową zbiórka ofiar na tacę, jako pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.

8.Przygotowanie do pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas drugich w przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 12.00, a dla dzieci z klas pierwszych za dwa tygodnie w niedzielę na Mszy o godz. 12.00.

9.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

V NIEDZIELA ZWYKŁA         04 lutego 2024 r.

1.Juto przypada 19 rocznica święceń biskupich Pasterza Kościoła siedleckiego biskupa Kazimierza Gurdy, tego dnia w swoich modlitwach pamiętajmy o naszym Pasterzu.

2.W przyszłą niedzielę 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego podczas każdej Mszy św. będziemy modlić się w intencji chorych, a na Mszy o godz. 10.00 będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych dla chętnych. 

3.Przygotowanie do pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas trzecich w przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 12.00.

4.Przygotowanie do pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas drugich za dwa tygodnie w niedzielę na Mszy o godz. 12.00.

5.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA                             28 STYCZNIA 2024 .

1.W tym tygodniu w piątek 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej, jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. jak w każdą niedzielę z poświęceniem gromnic. Ofiary na tacę  na utrzymanie zakonów klauzurowych w naszej diecezji. W kaplicy w Chodowie Msza św. o godz. 16.00.

2.W tym tygodniu, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, Msze św. w pierwszy piątek o godz. 8.30 i 17.00. Przyszła niedziela pierwszą niedzielą miesiąca, przed Mszą o godz. 10.00 modlitwy wypominkowe, a po Mszy o 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W kaplicy w Chodowie Msza św. w pierwszy piątek o godz. 16.00.

3.Zapowiedzi przedślubne: Mariusz Kowalewski, kawaler z Chodowa i Daria Kudelska, panna zam. Błonie Duże par. Kożuchówek – zap.III

4.Za dwa tygodnie w niedzielę przygotowanie do pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas trzecich na Mszy św. o godz. 12.00.

5.Prasa katolicka: „ Echo Katolickie”.

III NIEDZIELA ZWYKŁA                     21 stycznia 2024 r

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.W sobotę zakończyliśmy wizytę duszpasterską .Składamy serdeczne podziękowanie za życzliwe przyjęcie nas kapłanów w waszych domach rodzinnych, za wspólną modlitwę, za obecność w domach, za gościnność. Podziękowanie Radnym i Sołtysom za zorganizowanie pojazdów na kolędę . Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby kościoła. Bóg zapłać księżom Markowi Bieńkowskiemu i Patrykowi Bombiak za pomoc w kolędzie. Zachęcamy do jeszcze większej gorliwości w modlitwie w domach rodzinnych, w uczęszczaniu na niedzielną Eucharystię, w realizacji dobroci i miłości wobec bliźniego. Dzieci i młodzież szkół średnich uczęszczają na katechizację, ale niepokojącym zjawiskiem jest wypisanie się niektórych z młodzieży szkół średnich z lekcji religii, gorzej jest z młodzieżą studiującą. Każdego roku przypominamy o obowiązku uczęszczania studentów do duszpasterstwa akademickiego, ale nie odnosi to żadnego pozytywnego skutku. Praktycznie tylko kilka osób z naszej parafii uczęszcza do duszpasterstwa akademickiego w mieście gdzie studiuje. W Siedlcach duszpasterstwo akademickie mieści się przy Parafii Ducha Świętego, przy ulicy Brzeskiej, takie duszpasterstwa akademickie istnieją we wszystkich miastach gdzie są Wyższe Uczelnie w Warszawie, Lublinie, Białej Podlaskiej, Białymstoku i innych miastach. Apelujemy do studentów o zainteresowanie się duszpasterstwem akademickim.

 2.Od 18 do 25 stycznia trwa w kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, pod hasłem: „ Będziesz miłował Pana, swego Boga… a swego bliźniego jak siebie samego”.

3.We wtorek 23 stycznia przypada wspomnienie liturgiczne bł. Męczenników z Pratulina Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy Męczenników. Główne uroczystości 150 – lecia męczeństwa Błogosławionych Męczenników Podlaskich odbędą się w Pratulinie 23 stycznia.

4.Zapowiedzi przedślubne: Mariusz Kowalewski, kawaler z Chodowa i Daria Kudelska, panna zam. Błonia Duże par. Kożuchówek – zap. II

5.Dziś w naszym kościele o godz. 18.00 Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu zespołu „ Ogień Ducha Świętego” z Siedlec. Po koncercie będzie można złożyć do puszki dobrowolną ofiarę na rzecz rozwoju zespołu. Zapraszamy.

6.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA         14 stycznia 2024 1.                Porządek wizyty duszpasterskiej czyli kolędy w tym tygodniu:

Poniedziałek – Chodów od godz.9.00 jeden ksiądz ul. Leśna, Górna, Nowowiejska, drugi ksiądz ul. Nowowiejska od zajazdu Chodowiak i od godz. 15.00 ul. Kościelna jeden ksiądz i ul. Zielona drugi ksiądz

Wtorek – Chodów od godz.9.00 ul. Ogrodowa i przyległe jeden ksiądz od początku ulicy, drugi ksiądz od końca ulicy

Środa – Chodów od godz. 9.00 jeden ksiądz ul. Słoneczna, Jaśminowa, drugi ksiądz ul. Krótka,  Spokojna i Jaśminowa

Czwartek – Chodów od godz. 9.00 jeden ksiądz ul. Węgrowska od Kisielan, drugi ksiądz ul. Węgrowska od pętli autobusowej w stronę Liwca

Piątek –Suchożebry od godz. 9.00 ul. Leśna, Sadowa jeden ksiądz i ul. Brzozowska i Sadowa drugi ksiądz, a od godz.15.00 ul. Kościelna dwóch księży

Sobota– Chodów od godz. 9.00 ul. Sokołowska od p. Miśkiewiczów

Sobota –Wola Suchożebrska od godz. 9.00 ul. Siedlecka i Sokołowska

Prosimy o samochody po księży na kolędę. W tym tygodniu w kolędzie pomaga ks. Patryk Bombiak, pochodzący z naszej parafii.

2.Od 12 stycznia  wszedł na ekrany kin film „ Powstaniec 1863”, poświęcony bohaterowi powstania styczniowego, kapłanowi diecezji  siedleckiej – ks. Stanisławowi Brzósce. To opowieść o zrywie niepodległościowym, o odwadze i ofiarności w walce o wolną Polskę. Przeżywając obchody 160 rocznicy powstania styczniowego zachęcamy do obejrzenia filmu.

3.Zapowiedzi przedślubne Mariusz Kowalewski, kawaler z Chodowa i Daria Kudelska, panna zm. Błonie Duże par. Kożuchówek – zap. I

4.W sobotę 20 stycznia spotkanie opłatkowe Kół Przyjaciół Kat. Radia Podlasie w Radzyniu Podl., wyjazd autokarem o godz. 9.00 przy kościele.                       5.W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 w naszym kościele Koncert Kolęd w wykonaniu zespołu „ Ogień Ducha Świętego” z Siedlec.

6.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO          07 stycznia 2024 1.Porządek wizyty duszpasterskiej czyli kolędy w tym tygodniu:

Poniedziałek – Przygody od godz.9.00 jeden ksiądz od p.Woźniców do świetlicy, drugi ksiądz od torów do świetlicy

Wtorek – Przygody Zagumienie od godz.15.00  od p. Duków do torów jeden ks.

Środa –Suchożebry od godz. od godz. 14.00 ul.A.Ogińskiej od p. Jońskich do ul. Słonecznej

Czwartek – Suchożebry od godz.9.00 ul.Kolejowa i Słoneczna jeden ksiądz, od godz.12.00 ul. A. Ogińskiej od p. Ciok do p. Soszyńskich drugi ksiądz

Piątek – Wola Suchożebrska od godz. 9.00 ul.Południowa, Kwiatowa, Ogrodowa  i przyległe jeden ksiądz od ul. Południowej drugi ksiądz od ul. Ogrodowej

Sobota – Wola Suchożebrska ul. Makowieckiej dwóch księży od godz. 9.00.

Poniedziałek 15 stycznia od godz. 9.00 Chodów ul. Leśna, Górna, Nowowiejska jeden ksiądz, drugi ksiądz ul. Nowowiejska od Zajazdu Chodowiak i od godz. 15.00 ul. Kościelna jeden ksiądz i ul. Zielona drugi ksiądz.

Prosimy o samochody po księży na kolędę. W kolędzie pomaga ks. Marek Bieńkowski dyrektor Kat. Radia Podlasie. Ofiary z kolędy na potrzeby parafii.

2.W dniu 9 stycznia o godz. 10.00 w Katedrze siedleckiej Instalacja Relikwii bł. Pauliny Jaricot. Zachęcamy należących do Kół Żywego Różańca do wzięcia udziału w tej Uroczystości.

3.W czwartek o godz. 16.00 na plebanii opłatek dla Rady Parafialnej.

4.Od 12 stycznia 2024r. wchodzi na ekrany kin film „ Powstaniec 1863”, poświęcony bohaterowi powstania styczniowego, kapłanowi diecezji  siedleckiej – ks. Stanisławowi Brzósce. To opowieść o zrywie niepodległościowym, o odwadze i ofiarności w walce o wolną Polskę. Przeżywając obchody 160 rocznicy powstania styczniowego zachęcamy do obejrzenia filmu.

5.W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Jarosław Gawron z Bork Siedleckich- pogrzeb we wtorek. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY              31 GRUDNIA 2023 r.

1.Jutro Nowy Rok – Uroczystość NMP Bożej Rodzicielki – dzień modlitw o pokój na świecie, Msze św. jak w każdą niedzielę.

2.W sobotę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Święto Trzech Króli, poświęcenie kredy i kadzidła, ofiary na tacę na Misje. Msze św. jak w każdą niedzielę, równocześnie pierwsza sobota miesiąca.

3.W sobotę 6 stycznia w Szkole Podstawowej w Suchożebrach o godz. 18.00 odbędą się Jasełka w wykonaniu dzieci. Wstęp dla wszystkich chętnych.

4.W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca Msze o godz. 7.00 i 17.00,  w kaplicy w Chodowie o 16.00. Przyszła niedziela pierwszą niedzielą miesiąca, przed Mszą o 10.00 modlitwy wypominkowe, a po Mszy o 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

5.Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

Wtorek 2.I. godz. 9.00 Kopcie –jeden ksiądz

Wtorek 2.I. godz. 16.00 Wola Suchożebrska ul. Zachodnia i Północna –drugi ksiądz

Środa 3.I. godz. 9.00 Sosna Korabie, Trojanki, Kozółki –jeden ksiądz

Środa 3.I. godz. 14.00 Wola Suchożebrska dawny POM –drugi ksiądz

Czwartek 4.I godz. 9.00 ul.Sosnowa i Leśna/Podnieśno/-jeden ksiądz

Czwartek 4.I godz. 14.00 blok Podnieśno –drugi ksiądz

Piątek 5.I godz. 9.00 Podnieśno dwóch księży-jeden od ul. Podlaskiej, drugi od ul. Granicznej potem od końca ulicy Spokojnej.

Poniedziałek 8.I godz. 9.00 Przygody dwóch księży, jeden od torów do świetlicy i drugi od p. Woźniców do świetlicy

Prosimy o samochody po księży na kolędę. W kolędzie pomaga ks. Marek Bieńkowski dyrektor KRPodlasie.

6.Nowenna do bł.Pauliny Jarcot, założycielki Żywego Różańca, przed Uroczystością Instalacji Jej Relikwii w katedrze Siedleckiej w dniu 9 stycznia 2024 roku od dziś transmitowana będzie na falach Katolickiego Radia Podlasie codziennie o godz.21.10. Zachęcamy Koła Żywego Różańca z naszej parafii do włączenia się do tej modlitwy.

7.Zapowiedzi przedślubne: Mariusz Dorosz, kawaler z Bork Siedleckich i Ewelina Jastrzębska, panna z Siedlec par. bł Męcz. Podl.

8.W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności Stanisław Branowski z Przygód, Jan Koć z Suchożebr, Andrzej Bielinski z Woli Suchożebrskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

    ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO SZCZEPANA      26 GRUDNIA 2023 r.

1.Najbliższa niedziela 31 grudnia to Niedziela Świętej Rodziny, dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin oraz dzień odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Podczas każdej Mszy św. odnowienie ślubów małżeńskich, dlatego małżonkowie powinni przyjść razem do kościoła.

2.Zakończenie Starego Roku w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz.17.00.

3.W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Nowenna do bł. Pauliny Jaricot założycielki Żywego Różańca, przed Uroczystością Instalacji Jej Relikwii w katedrze Siedleckiej w dniu 9 stycznia 2024 roku. Nowenna ta będzie transmitowana na falach Katolickiego Radia Podlasie z Siedlec od przyszłej niedzieli 31 grudnia przez dziewięć dni. Zachęcamy członków Kół Żywego Różańca z naszej parafii do włączenia się w modlitwę tej Nowenny w domach rodzinnych poprzez Katolickie Radio Podlasie.

4.Wizyta duszpasterska czyli kolęda w tym tygodniu:

Środa 27 XII od godz. 9.00 Borki Siedleckie – dwóch księży

Czwartek 28 XII od godz. 9.00 Brzozów – dwóch księży

Piątek 29 XII od godz. 9.00 Kisielany Żmichy – dwóch księży –jeden od początku, drugi od końca Kisielan Żmichy

Sobota 30 XII od godz. 9.00 Kisielany Kuce – dwóch księży – jeden od początku, drugi od końca Kisielan Kuce

2 stycznia wtorek od godz. 9.00 Kopcie –jeden ksiądz

2 Stycznia wtorek od godz.16.00 Wola Suchożebrska ul. Zachodnia i Północna – drugi ksiądz

Prosimy o samochody po księży na kolędę. W kolędzie w tym roku będzie pomagał Ks. Marek Bieńkowski Dyrektor KRP. Ofiary z kolędy na potrzeby naszej parafii.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA                            25 GRUDNIA 2023

 1.Jako miejscowi duszpasterze składamy wszystkim Parafianom i Gościom Serdeczne Życzenia. Życzymy owocnego udziału w łaskach przyniesionych przez Jezusa z nieba na ziemię. Niech Miłość, która przyszła na ziemię i objawiła się w Dzieciątku Jezus, ogarnie każdego z nas, szczególnie podczas każdej Eucharystii. Życzymy pełnych wiary, radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech pośród zamętu i trwogi czasów nam współczesnych zajaśnieje w nas pokój i szczęście. Niech w dobie rozbijania podstaw cywilizacyjnych każdy z nas ponownie odnajdzie fundament i pewność. Niech każdy z nas zachwyci się ponownie człowieczeństwem własnym i drugiego, tak jak zachwycił się nim Bóg w Stajni Betlejemskiej. Boże Dzieciątko niech hojnie błogosławi każdemu z Was osobiście, Waszym rodzinom oraz całej Naszej Umiłowanej Ojczyźnie. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

2.Jutro drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę godz. 8.30, 10.00, 12.00 i 17.00, w kaplicy w Chodowie o godz.11.00. Ofiary na tacę jutro na budowę kościołów na terenie naszej diecezji.

3.Wizytę duszpasterską czyli kolędę rozpoczniemy od środy 27 grudnia od Bork Siedleckich – 2 księży, czwartek Brzozów – dwóch księży, piątek Kisielany Żmichy –dwóch księży, sobota Kisielany Kuce – dwóch księży. Kolędę rozpoczynamy od godz. 9.00, prosimy o samochody na kolędę. W tym roku w wizycie duszpasterskiej będzie pomagał ks. Marek Bieńkowski dyrektor Katolickiego Radia Podlasie, który dwa lata temu głosił rekolekcje w naszej parafii.

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                     24 GRUDNIA 2023 R.

1.Dziś czwarta Niedziela Adwentu, a od wieczora Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia, a jutro Uroczystość Bożego Narodzenia. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy św. sprawowanej o północy z niedzieli 24 grudnia, na poniedziałek 25 grudnia. Dziś 24 grudnia po zmroku zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Zadbajmy o tradycyjną chrześcijańską oprawę Wieczerzy Wigilijnej. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, czy z sąsiedztwa.  Wieczerzę Wigilijną rozpoczynamy znakiem krzyża, zapalamy świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, odmawiamy  wspólną modlitwę, odczytujemy fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa / Łk. 2. 1 – 14 /, dzielimy się opłatkiem oraz śpiewamy kolędy. Zachowajmy też tradycję spożywania pokarmów bezmięsnych i napojów bezalkoholowych.

2.Porządek Mszy św. w Uroczystość Bożego Narodzenia jak w każdą niedzielę godz. 8.30, 10.00, 12.00 i 17.00,  w kaplicy w Chodowie o godz. 11.00. Drugi dzień Bożego Narodzenia to Święto Św. Szczepana, Męczennika, ofiary na tacę przeznaczone będą na budowę nowych kościołów na terenie naszej diecezji.

3.Bóg zapłać za dekoracje bożonarodzeniowe w kościele ks. Markowi, Siostrze Przełożonej Teresie oraz osobom dorosłym i młodzieży. Bóg zapłać za ofiarowanie choinek do kościoła. Bóg zapłać tym, którzy w  piątek posprzątali kościół.

4.Składam serdeczne podziękowanie za modlitwy w mojej intencji, Bóg zapłać.

5.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

6.W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Emilian Gadomski z Kisielan Kuce –pogrzeb w środę o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 17 GRUDNIA 2023r.

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu zwana – Gaudete – Radujcie się, od pierwszych słów antyfony na wejście Mszy Świętej. Rozpoczynają się dni kwartalne modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Środa, piątek i sobota są dniami umartwienia, jałmużny i troski o potrzebujących.

2. Do czasu nieobecności ks. Proboszcza przy ołtarzu w kościele trzecia intencja będzie sprawowana poza parafią. W naszych modlitwach prośmy o łaskę zdrowia dla ks. Proboszcza.

3. Roraty w środę i sobotę o godz. 7.00

4. Przed kościołem są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom na nasze stoły wigilijne.

5. Zapowiedzi przedślubne: Mariusz Dorosz, kawaler z Bork Siedleckich i Ewelina Jastrzębska, panna z Siedlec, par. Błogosławionych Męczenników Podlaskich – zap. I

6. Za tydzień czwarta niedziela Adwentu, a jednocześnie wigilia Bożego Narodzenia. W niedzielę Msze Święte do południa, nie będzie Mszy Świętej o godz. 17.00. Msza o północy jest Mszą Świętą z uroczystości Bożego Narodzenia.

7. Prasa katolicka: „Echo katolickie”

8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Czesław Wolski z Suchożebr, Jeremiasz Soszyński z Podnieśna i Stanisław Głódź z Brzozowa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 10 GRUDNIA 2023r.

1. Dziękujemy wszystkim za udział w rekolekcjach adwentowych. Państwu Stanisławowi i Wandzie Wakułom dziękujemy za przygotowanie posiłków dla księży w czasie tych rekolekcji.

2. Do czasu kiedy ks. Proboszcz nie będzie mógł być przy ołtarzu w parafii trzecia intencja będzie sprawowana poza parafią. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ks. Proboszczu prosząc o łaskę zdrowia.

3. Roraty w środę i sobotę o godz. 7.00

4. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom do nabycia po Mszy Św. przed kościołem.

5. W dniu dzisiejszym trwa zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

6. Dziś na Mszy Św. O godz. 12.00 poświęcenie medalików dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.

7. Opłatki w tym tygodniu p. Organista roznosi według następującego porządku: poniedziałek i wtorek Wola Suchożebrska.

8. Do chorych z posługą sakramentalną udajemy się jutro po Mszy Świętej o godz. 7.00. Prosimy o samochody na ten wyjazd.

9. Dziękujemy za odśnieżenie parkingu przy kościele i wokół Kościoła w poprzednią niedzielę. Dziękujemy także Radzie Parafialnej za posprzątanie Kościoła przed rekolekcjami.

10. W środę 13 grudnia przypada 42 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy tego dnia w modlitwie w intencji ofiar stanu wojennego.

11. Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                         03 GRUDNIA 2023

1.Porządek rekolekcji adwentowych w naszej parafii. Dziś Msze św. jak w każdą niedzielę, o godz. 17.00 dziś Msza św. dla młodzieży, a po niej konferencja dla kandydatów do bierzmowania. Jutro w poniedziałek i we wtorek Msze św. o godz. 9.30, 11.30 dla dzieci i o godz. 17.00. W kaplicy w Chodowie o godz. 19.00. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek i we wtorek pół godz. przed każdą Mszą św. Kto z parafian ze względu na pracę nie zdąży na Mszę o godz. 17.00 może udać się do kaplicy w Chodowie na godz. 19.00. We wtorek ofiary na tacę przeznaczone są do dyspozycji Ks. Rekolekcjonisty. Zapraszamy parafian do udziału w rekolekcjach adwentowych.

2.W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

3.Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom do nabycia przed kościołem, ofiara za świece mała-10 zł, średnia 15zł, duża 20 zł, okolicznościowa 30 zł.

4.Roraty w środę i sobotę o godz. 7.00.

5.W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N. M. P., Msze św. o godz. 7.00, i 17.00.

6.W tym tygodniu p. Organista roznosi opłatki w środę Podnieśno, czwartek Przygody, piątek i sobota Suchożebry.

7.W przyszłą niedzielę poświęcenie medalików dla dzieci z klas trzecich na Mszy św. o godz. 12.00.

8.Prasa katolicka: „ Echo Katolickie”

9.W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności Anna Kowalczyk z Woli Suchożebrskiej, Marianna Trojanowska z Przygód, Andrzej Borsuk z Węgrowa, Henryka Dmitrzuk z Woli Suchożebrskiej, Irena Stachowicz z Bork Siedleckich-pogrzeb jutro godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA  26 listopada 2023 r.

1.Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Porządek rekolekcji adwentowych. W przyszłą niedzielę 3 grudnia Msze św. jak w każdą niedzielę, o godz. 17.00 Msza św. dla młodzieży, a po niej konferencja dla kandydatów do bierzmowania. W poniedziałek 4 grudnia i we wtorek 5 grudnia Msze św. o godz. 9.30 dla dorosłych, o 11.30 dla dzieci ze Szkoły Podstawowej, o 17.00 dla wszystkich, i o19.00 w kaplicy w Chodowie. Już dziś tak rozplanujmy swoje zajęcia, aby każdy wziął udział w rekolekcjach i pojednał się z Bogiem w sakramencie pokuty.                       2.W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, Msze św. o godz.7.00 i 17.00, w kaplicy w Chodowie w piątek o 16.00, przyszła niedziela pierwszą niedzielą miesiąca.                             3.Od przyszłej niedzieli będą do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, organizowaną przez Caritas diecezjalną. Ofiara za świece w zależności od wielkości świecy 10, 15, 20 czy 30 zł.         4.W tym tygodniu p. Organista będzie roznosił opłatki: poniedziałek-Chodów ul. Nowowiejska, Górna, Leśna, Polna, Ogrodowa i przyległe, wtorek-Chodów ul. Sokołowska, Kościelna, Zielona, Spokojna, Jaśminowa i Słoneczna, środa-Chodów ul. Węgrowska, czwartek-Kisielany Kuce i Żmichy, piątek–Sosna Korabie, Trojanki, Kozółki i Kopcie, sobota-Wola Suchożebrska ul. Sokołowska, Siedlecka, Dworska, Pałacowa i przyległe.                                                                                                             

 5.W związku z brakiem kościelnego, o posprzątanie kościoła przed rekolekcjami proszę w sobotę na godz. 9.00 cztery osoby z Rady Parafialnej.                                                                                       6.W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności s. Barbara Siemieniuk z Przygód, Janina Ławecka z Podnieśna-pogrzeb we wtorek, Jan Anusiewicz z Siedlec-pogrzeb w środę, Anna Kowalczyk z Woli Suchożebrskiej.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

33 NIEDZIELA  ZWYKŁA        19 LISTOPADA 2023 r.

1.Przypominamy o różańcu w listopadzie o godz. 16.40, za zmarłych polecanych w wypominkach

2.Dziś  Światowy Dzień Ubogich, ofiary na tacę na Caritas diecezjalną. Ojciec św. Franciszek apeluje do wszystkich ludzi dobrej woli o otwarcie się na wspólnotę z biednymi.     

3.W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, a za dwa tygodnie Adwent, nowy rok liturgiczny. 

4.W przyszłą niedzielę przybędzie do naszej parafii delegat Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji, aby podczas dnia modlitwy w intencji o nowe powołania do kapłaństwa, zebrać także ofiary na potrzeby Seminarium. Delegat Seminarium będzie także rozprowadzał Kalendarze Seminaryjne na 2024 rok. Okażmy naszą troskę o diecezjalne WSD.

5.Rekolekcje adwentowe w naszej parafii w tym roku rozpoczną się w pierwszą niedzielę Adwentu, czyli za dwa tygodnie.

6.Pan Organista w tym tygodniu rozpocznie roznoszenie opłatków według następującej kolejności: czwartek – Brzozów, piątek – Borki Siedleckie, sobota – blok Podnieśno, Suchożebry ul. Sosnowa i Kolejowa, Wola Suchożebrska – ul. Zachodnia i Północna.

7.Nasza parafia zatrudni chętną osobę na stanowisko kościelnego i równocześnie grabarza. Czekamy na zgłoszenia.

8.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”

9.W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności Józef Kurowski z Brzozowa /pogrzeb jutro godz. 10.00/ i Wanda Stańska Prószyńska z Warszawy /pogrzeb w środę godz. 11.00/. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

32 NIEDZIELA ZWYKŁA                        12 LISTOPADA 2023 R.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.Dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz zbiórka ofiar do puszek po Mszach św. na potrzeby prześladowanych wspólnot Kościoła Chrześcijańskiego na Bliskim Wschodzie

2.Przypominamy o różańcu wypominkowym za zmarłych przez cały listopad o godz. 16.40.

3.W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Chorego, ofiary na tacę na Caritas Diecezjalną.

4.W przyszłą niedzielę przygotowanie do Pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas trzecich na Mszy św. o godz. 12.00.

5.Bóg zapłać mieszkańcom Podnieśna za posprzątanie we wtorek z liści otoczenia kościoła, chodnika i parkingu.

6.Nasza parafia zatrudni chętną osobę na stanowisko kościelnego i grabarza. Czekamy na zgłoszenia.

7.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

31 NIEDZIELA ZWYKŁA  05.11.2023 r.

1.W tym tygodniu w sobotę  Narodowe  Święto Niepodległości, Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 9.00.

2.Od 1 do 8 listopada włącznie można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu stan łaski uświęcającej. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

3.Przez cały listopad różaniec za zmarłych o godz. 16.40, podczas którego będą modlitwy wypominkowe. Zapraszamy parafian z poszczególnych miejscowości według miejsca zamieszkania ofiarodawców wypominek:   poniedziałek 6 listopada –  Podnieśno,  wtorek 7 listopada – Sosna Korabie, Trojanki i Kozółki,  środa  8 listopada – Wola Suchożebrska, czwartek 9 listopada- Borki,  piątek 10 listopada – Kisielany Żmichy i Kisielany Kuce, sobota 11 listopada – Przygody, niedziela 12 listopada – Suchożebry.

4.Przypominamy o obowiązku segregacji śmieci na naszym cmentarzu.

5.W przyszłą niedzielę XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą solidarność z Kościołem Prześladowanym wyrazimy przez modlitwę i ofiary złożone do puszek po Mszach św.

6.Przygotowanie do Pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas trzecich za dwa tygodnie w niedzielę 19 listopada na Mszy św. o godz. 12.00.

7.Nasza parafia zatrudni chętną osobę na stanowisko kościelnego i równocześnie grabarza. Czekamy na zgłoszenia.

8.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

30 NIEDZIELA ZWYKŁA              29 października 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.W środę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy św.  o godz. 12.00  procesja  żałobna  na cmentarz, modlitwy na cmentarzu za zmarłych, na zakończenie poświęcenia nowych pomników wcześniej zgłoszonych w kancelarii parafialnej. Przyjmujemy na wypominki.  Kartki wypominkowe wypełniamy czytelnie, podajemy adres ofiarodawcy.

 2.W czwartek  2 listopada Dzień Zaduszny czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. jak w każdą niedziele, po Mszy św. o godz. 12.00 procesja żałobna na cmentarz, przed każdą Mszą św. modlitwy wypominkowe.

3.Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny, za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu stan łaski uświęcającej. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

4.Przez cały listopad od piątku 3 listopada różaniec za zmarłych o godz. 16.40, podczas którego będą modlitwy wypominkowe. Zapraszamy parafian z poszczególnych miejscowości według miejsca zamieszkania ofiarodawców wypominek:   piątek 3 listopada – Kopcie, piątek 3 listopada w kaplicy w Chodowie godz. 16.00 Chodów,  sobota  4 listopada – Brzozów,  niedziela 5 listopada – blok  Podnieśno, poniedziałek 6 listopada –  Podnieśno,  wtorek 7 listopada – Sosna Korabie, Trojanki i Kozółki,  środa  8 listopada – Wola Suchożebrska, czwartek 9 listopada – Borki,  piątek 10 listopada – Kisielany Kuce i Kisielany Żmichy, sobota 11 listopada – Przygody, niedziela 12 listopada – Suchożebry.

5.W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. W Chodowie w kaplicy w piątek o godz. 16.00. Przyszła niedziela pierwszą niedzielą miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

6.Przypominamy o obowiązku segregacji śmieci na naszym cmentarzu.

7.Bóg zapłać za bezimienną ofiarę w wysokości 1000 zł na kościół.

8.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”

9.W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności  Stanisława Kowalczyk z Woli Suchożebrskiej, Bernarda Mazurek z Suchożebr. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

29   NIEDZIELA ZWYKŁA                          22 października 2023 r

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.Dziś Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny pod hasłem: „Misje sercem Kościoła”. Ofiary na tacę w dzisiejszą niedzielę na Misje.

2.Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przygotowując się do tych dni pamiętajmy także, o modlitwie za zmarłych. Kartki wypominkowe rozłożone są na bocznych ołtarzach. Przyjmujemy na wypominki listopadowe i wypominki roczne. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będą dodatkowo Msze św. w każdy pierwszy piątek miesiąca, kartki wypominkowe roczne będą dodatkowo czytane w pierwsze niedziele miesiąca, przed jedną Mszą św. Kartki wypominkowe wypełniamy czytelnie, podając miejsce zamieszkania ofiarodawcy. Pamiętajmy także o uporządkowaniu grobów zmarłych na cmentarzu grzebalnym. Przypominamy o obowiązku segregacji śmieci na cmentarzu. Oddzielnie segregujemy plastik, oddzielnie czyste szkło, oddzielnie bioodpady, oddzielnie odpady zmieszane.

3.Poświęcenie nowych pomników na cmentarzu odbędzie się 1 listopada po Mszy św. o godz. 12.00. Zamiar poświęcenia pomnika zgłaszamy wcześniej w kancelarii parafialnej i składamy ofiarę na utrzymanie porządku na cmentarzu, czyli na pokrycie kosztów wywożenia śmieci w ciągu całego roku.

4.Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych oraz ich rodziców w przyszłą niedzielę o godz. 16.30 na różańcu i na Mszy św. o godz. 17.00.

5.Dziś odbywa się liczenie wiernych obecnych na Mszach św.

6.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

7.W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Stefan Wakuła z Chodowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

28  NIEDZIELA ZWYKŁA             15 PAŹDZIERNIKA 2023 r.

1.Dziś XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „ Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Dziś zbiórka ofiar do puszek po Mszach św. na fundusz stypendialny „ Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”, jako pomoc dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin

2.Przygotowanie do pierwszej Komunii św. dla rodziców i dzieci z klas drugich dziś na Mszy św. o godz. 12.00. W przyszłą niedzielę spotkanie i katecheza dla rodziców i dzieci z klas czwartych na Mszy św. o godz. 12.00.

3.Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna, ofiary na tacę w przyszłą niedzielę na Misje.

4.Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przygotowując się do tych dni, pamiętajmy także o modlitwie za zmarłych. Kartki wypominkowe rozłożone są na bocznych ołtarzach. Przyjmujemy na wypominki listopadowe oraz wypominki roczne. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będą dodatkowo Msze św. w każdy pierwszy piątek miesiąca, kartki wypominkowe roczne będą dodatkowo czytane w pierwsze niedziele miesiąca przed jedną z Mszy św. Ofiara na wypominki roczne, taka jak na Msze św. Kartki wypominkowe wypełniamy czytelnie, podając także miejsce zamieszkania ofiarodawcy. Pamiętajmy także o uporządkowaniu grobów na cmentarzu.

5.Poświęcenie nowych pomników na cmentarzu odbędzie się 1listopada. Zamiar poświęcenia pomnika zgłaszamy wcześniej w kancelarii parafialnej i składamy ofiarę na utrzymanie porządku na cmentarzu, czyli na pokrycie kosztów wywożenia śmieci z cmentarza w ciągu całego roku. Przypominamy także o obowiązku segregacji śmieci na cmentarzu.

6.Dziś odbywa się też akcja honorowego oddawania krwi. Ambulans podstawiony jest na parkingu parafialnym za grotą Matki Bożej od godz. 9.00 do 13.00. Oddając krew możesz uratować komuś życie. Zapraszamy osoby pełnoletnie do podzielenia się tym najcenniejszym darem jakim jest krew. Potrzebny będzie dowód osobisty. Akcję honorowego oddawania krwi organizują Radni Gminy Suchożebry.

7.Serdeczne podziękowanie Państwu Wandzie i Stanisławowi Wakułom z Chodowa za przygotowanie obiadu dla księży w czasie odpustu w ubiegłą niedzielę, a Państwu Biaduniom z Chodowa za tradycyjne lody. Bóg zapłać.

8.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

9.W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Wojciech Księżopolski z Suchożebr. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

27 NIEDZIELA ZWYKŁA                   8 października 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.Dziś odpust ku Czci Matki Bożej Różańcowej. Suma odpustowa o godz. 12.00, po niej różaniec i procesja.

2.Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o godz. 17.00, w niedziele o godz. 16.30, zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych. Zachęcamy do odmawiania różańca także w domach rodzinnych.

3.W przyszłą niedzielę przygotowanie do pierwszej Komunii św. dla rodziców i dzieci z klas drugich, na Mszy św. o godz. 12.00. Za dwa tygodnie 22 października spotkanie i katecheza dla rodziców i dzieci z klas czwartych na Mszy o godz. 12.00.

4.W przyszłą niedzielę XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „ Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Tego dnia odbędzie się zbiórka ofiar do puszek po Mszach św. na fundusz stypendialny „ Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”, jako pomoc dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

5.Zapowiedzi przedślubne:  Dominik Dobosz, kawaler z Brzozowa i Izabela Wakuła, panna z Bork Siedleckich – zap. III;  Marcin Rytel, kawaler z Mokobód i Agnieszka Kisielińska, panna z Kisielan Żmichy – zap. III.

6.W przyszłą niedzielę 15 października odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi. Mobilny ambulans zostanie podstawiony na parkingu parafialnym za grotą Matki Bożej w godzinach od 9.00 do 13.00. Zapraszamy osoby pełnoletnie do podzielenia się tym najcenniejszym darem jakim jest krew. Potrzebny będzie dowód osobisty. Krwi ciągle brakuje. Oddając krew możesz uratować komuś życie. Akcję honorowego oddawania krwi organizują Radni Gminy Suchożebry.

7.W przyszłą niedzielę wybory do sejmu i senatu  oraz referendum. Zachęcamy do udziału w wyborach i referendum, to nasz patriotyczny obowiązek.

8. Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

26 NIEDZIELA ZWYKŁA            01 października 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1. Nabożeństwa Różańcowe, w październiku w dni powszednie o godz. 17.00, w niedziele o godz. 16.30. Dzieci uczęszczające na różaniec będą otrzymywały specjalne obrazki do wklejenia na plansze.

2.Odpust  Matki Bożej Różańcowej w przyszłą niedzielę, poprzedzony Nabożeństwem Eucharystycznym w piątek i w sobotę. Suma odpustowa w niedzielę o godz. 12.00, po niej różaniec i procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Proszę o przygotowanie procesji: chorągwie, feretrony, dziewczynki do sypania kwiatków, chłopcy do niesienia różańca. Podczas Mszy odpustowej o godz. 12.00 poświęcenie różańców dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do pierwszej Komunii św.

Porządek Adoracji Najświętszego Sakramentu w piątek i w sobotę:

7.00 Msza św.

8.00 Borki i Kopcie

9.00 Brzozów

10.00 Podnieśno i blok Podnieśno

11.00 Wola Suchożebrska,      

12.00 Chodów

13.00 Sosna Korabie, Trojanki, Kozółki,    

14.00 Kisielany Kuce i Żmichy

15.00 Przygody                                              

16.00 Suchożebry

Do Adoracji Najświętszego Sakramentu zachęcamy dzieci, młodzież, dorosłych, Kółka Różańcowe. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. W kaplicy w Chodowie w piątek o godz. 16.00.

3.Msze św. wieczorowe od 1 października  o godz. 17.00 w dni powszednie i w niedziele.

4.Przygotowanie do pierwszej Komunii. Św. dla rodziców i dzieci z klas drugich za dwa tygodnie 15 października na Mszy św. o godz. 12.00.

5.Zapowiedzi przedślubne:  Dominik Dobosz, kawaler z Brzozowa i Izabela Wakuła, panna z Bork Siedleckich – zap. II;  Marcin Rytel, kawaler z Mokobód i Agnieszka Kisielińska, panna z Kisielan Żmichy –zap. II.

6.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”

7.W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności Tadeusz Bogdan Mazurek z Woli Suchożebrskiej, Jerzy Kosieradzki z Suchożebr /pogrzeb we wtorek/. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA              24 września 2023 r.

1.Przyszła niedziela 1października pierwszą niedzielą miesiąca, przed Mszą o godz. 10.00 modlitwy wypominkowe, adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach Nabożeństwa Różańcowego o godz. 16.30. Od 1 października Nabożeństwa Różańcowe, w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedzielę godz.16.30. Msza św. wieczorowa w niedziele i dni powszednie od 1 października o godz. 17.00.

2.Przygotowanie do pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas pierwszych i ich rodziców w przyszłą niedzielę 1 października na Mszy św. o godz. 12.00.

3.Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej w niedzielę 8 października, poprzedzony 40 –Godzinnym Nabożeństwem Eucharystycznym 6 i 7 października.

4.Diecezjalna Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Radzynia Podlaskiego w najbliższą sobotę 30 września, a Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Pratulina w przyszłą niedzielę 1 października. Zachęcamy do wyjazdu na te pielgrzymki swoimi samochodami.

5.Zapowiedzi przedślubne:  Dominik Dobosz, kawaler z Brzozowa i Izabela Wakuła, panna z Bork Siedleckich – zap. I;  Marcin Rytel, kawaler z Mokobód i Agnieszka Kisielińska, panna z Kisielan Żmichy – zap. I.

6.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

7.W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Tadeusz Mazurek z Woli Suchożebrskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA              17 września 2023 r.

1.Kolejna katecheza dla rodziców i chrzestnych przygotowująca do chrztu dziecka dziś po Mszy św. o godz. 18.00 w Sali katechetycznej.

2.Przygotowanie do pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas trzecich i ich rodziców dziś na Mszy św. o godz. 12.00.

3.Przygotowanie do pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas pierwszych i ich rodziców za dwa tygodnie 1 października na Mszy św. o godz. 12.00.

4.Odpust ku czci NMP Różańcowej w niedzielę 8 października, poprzedzony Nabożeństwem Eucharystycznym 6 i 7 października.

5.Warsztaty Wychowania Chrześcijańskiego dla rodziców mających dzieci w wieku 10 do 14 roku życia odbędą się w niedzielę 24 września w salce przy parafii św. Józefa w Siedlcach od godz. 16.00 do 18.00.

6.Jutro św. Stanisława Kostki Patrona dzieci i młodzieży, katechezy o tematyce związanej ze św. Stanisławem Kostką w ramach lekcji religii w szkole.

7.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA              10 września 2023 r.

1.Kolejna katecheza dla rodziców i chrzestnych przygotowująca do chrztu dziecka dziś po Mszy św. o godz. 18.00 w Sali katechetycznej.

2.Przygotowanie do pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas trzecich i ich rodziców w przyszłą niedzielę 17 września na Mszy św. o godz. 12.00.

3.W tym tygodniu 13 września w środę Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00.

4.Bóg zapłać za przygotowanie wieńców na Dożynki Parafialne, oraz za udział w Dożynkach Diecezjalnych 8 września w Woli Gułowskiej z wieńcem dożynkowym przedstawicielom Bork Siedleckich.

5.Zapowiedzi przedślubne:  Michał Łopaciński, kawaler z Suchożebr i Katarzyna Izabela Zych, panna z Oleksina par. Oleksin – zap. III.

6.Dziś w Markowej na Podkarpaciu odbywa się beatyfikacja rodziny Ulmów. Po raz pierwszy w historii Kościoła do chwały ołtarzy zostanie wyniesiona cała rodzina wraz z nienarodzonym jeszcze dzieckiem. Ponieśli oni w dniu 24 marca 1944 roku śmierć męczeńską rozstrzelani przez Niemców, ponieważ w swoim domu dali schronienie ośmiu Żydom. Transmisja z beatyfikacji w TVP od godz. 10.00.

7.Dziś rozpoczyna się w Kościele Tydzień Wychowania pod hasłem: „ Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”. Przez cały tydzień polecajmy w modlitwach sprawę chrześcijańskiego wychowania dzieci i młodzieży polskiej.

8.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

22  NIEDZIELA ZWYKŁA                03 września 2023 r. 

1.Jutro rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego. Msza św. dla dzieci, młodzieży, nauczycieli, rodziców o godz. 8.00. Zapraszamy.

2.W tym tygodniu w piątek 8 września Święto Narodzenia NMP, Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Tego dnia w Woli Gułowskiej odbędą się Diecezjalne Dożynki. Zachęcamy rolników z naszej parafii do udziału w tym dziękczynieniu za zebrane plony, oraz do zawiezienia wieńca dożynkowego z naszej parafii do Woli Gułowskiej.

3.Zapowiedzi przedślubne: Paweł Lewczuk, kawaler z Woli Suchożebrskiej i Julia Marciszewska, panna z Siedlec par. Miłosierdzia Bożego – zap. III;  Michał Łopaciński, kawaler z Suchożebr i Katarzyna Izabela Zych, panna z Oleksina par. Oleksin – zap. II.

4.Pierwsza katecheza dla rodziców i chrzestnych przygotowująca do chrztu dziecka dziś po Mszy św. o godz. 18.00 w sali katechetycznej.

5.Przygotowanie do pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas trzecich oraz rodziców za dwa tygodnie w niedzielę 17 września na Mszy św. o godz. 12.00.

6.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

7.W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Sławomir Gałecki z Chodowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

21  NIEDZIELA ZWYKŁA                27 sierpnia 2023 r. 

1.Parafialne Dziękczynienie za zebrane plony, czyli Dożynki Parafialne odbędą się w przyszłą niedzielę 3 września  na Mszy św. o godz. 12.00. Mieszkańców poszczególnych wiosek proszę o przygotowanie wieńców dożynkowych.

2.W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W kaplicy w Chodowie w pierwszy piątek Msza św. o godz. 17.00. Przyszła niedzielą pierwszą niedzielą miesiąca przed Mszą o godz. 10.00 modlitwy wypominkowe, a po Mszy o godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

3.Zapowiedzi przedślubne: Paweł Lewczuk, kawaler z Woli Suchożebrskiej i Julia Marciszewska, panna z Siedlec par. Miłosierdzia Bożego – zap. II;  Michał Łopaciński, kawaler z Suchożebr i Katarzyna Izabela Zych, panna z Oleksina par. Oleksin – zap. I.

4.Katechezy dla rodziców i chrzestnych przygotowujące do chrztu dziecka w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 w sali katechetycznej.

5.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

20  NIEDZIELA ZWYKŁA                20 sierpnia 2023 r. 

1.Parafialne Dziękczynienie za zebrane plony, czyli Dożynki Parafialne odbędą się 3 września w niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00. Mieszkańców poszczególnych wiosek proszę o przygotowanie wieńców dożynkowych.

2.Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej w sobotę 26 sierpnia. Zapisy na wyjazd autokarem w kancelarii parafialnej.

3.W tym tygodniu w sobotę 26 sierpnia Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

4.Zapowiedzi przedślubne: Paweł Lewczuk, kawaler z Woli Suchożebrskiej i Julia Marciszewska, panna z Siedlec par. Miłosierdzia Bożego – zap. I.

5.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

19  NIEDZIELA ZWYKŁA                13 sierpnia 2023 r. 

1. Zapowiedzi przedślubne: Rafał Raczyński, kawaler z Łosic par. Trójcy Świętej i Monika Krajewska, panna z Woli Suchożebrskiej – zap. III;  Adrian Sałek, kawaler z Siedlec par. Niep. Poczęcia NMP i Angelika Fedorowicz, panna z Przygód – zap. III;  Aleksy Patryk Dobijański z Siedlec par. Bożego Ciała i Paulina Dobijańska z d. Grabowska z Suchożebr, oboje związani cywilnie – zap. III.

2.We wtorek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP, jest to święto obowiązujące, Msze św. jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.

3.W związku z Jubileuszem 300 – lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej organizujemy wyjazd autokarem do Kodnia 15 sierpnia. Zapisy na autokar w kancelarii parafialnej, są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd autokarem 15 sierpnia, we wtorek o godz. 7.oo z przed kościoła.

4.Parafialne Dziękczynienie za zebrane plony, czyli Dożynki Parafialne odbędą się 3 września w niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00. Mieszkańców poszczególnych wiosek proszę o przygotowanie wieńców dożynkowych.

5.Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej w sobotę 26 sierpnia. Zapisy na wyjazd autokarem w kancelarii parafialnej.

6.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

7.W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Wacław Kurowski z Suchożebr. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

18  NIEDZIELA ZWYKŁA     PRZEMIENIENIE PAŃSKIE            06 sierpnia 2023 r. 

1. Zapowiedzi przedślubne: Mariusz Karczewski, kawaler z Woli Suchożebrskiej i Klaudia Jęksa, panna zam. Róża Podgórna par. Stoczek Łukowski – zap. III; Rafał Raczyński, kawaler z Łosic par. Trójcy Świętej i Monika Krajewska, panna z Woli Suchożebrskiej – zap. II;  Adrian Sałek, kawaler z Siedlec par. Niep. Poczęcia NMP i Angelika Fedorowicz, panna z Przygód – zap. II;  Aleksy Patryk Dobijański z Siedlec par. Bożego Ciała i Paulina Dobijańska z d. Grabowska z Suchożebr, oboje związani cywilnie – zap. II.

2.W związku z pożarem domu Państwa Matłacz z Kownacisk w dniu 26.07.2023 r. dziś po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek dla poszkodowanej rodziny z sąsiedniej parafii Krześlin. Jest to rodzina z dwójką małych dzieci, która w jednej chwili przez pożar została bez dach nad głową i bardzo potrzebuje pomocy. Liczymy na otwartość serc naszych parafian.

3.Spotkania modlitewne dla duchowych pielgrzymów od poniedziałku do piątku o godz. 20.00, w sobotę i niedzielę o godz. 18.00. Zapraszamy.

4.W przyszłą niedzielę 13 sierpnia po Mszy o godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie.

5.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”

6.W związku z Jubileuszem 300 – lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej organizujemy wyjazd autokarem do Kodnia 15 sierpnia. Zapisy na autokar w kancelarii parafialnej.

17  NIEDZIELA ZWYKŁA             30 lipca 2023 r. 

1.W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, Msze św. o godz. 7.00 i 18.00, w kaplicy w Chodowie w pierwszy piątek Msza św. o godz. 17.00. Przyszła niedziela pierwszą niedzielą miesiąca, przed Mszą św. o godz. 10.00 modlitwy wypominkowe, a po Mszy o12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W przyszłą niedzielę 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego.

2.Zachęcamy do udziału w Pieszej Podlaskiej Pielgrzymce na Jasną Górę. W naszym kościele, tak jak w ubiegłym roku od 3 do 13 sierpnia będą specjalne modlitwy pielgrzymkowe dla duchowych pielgrzymów. W tym tygodniu w czwartek o godz. 20.00, w piątek, sobotę i niedzielę o godz. 18.00. Karty duchowych pielgrzymów na stoliku z gazetami. Zapraszamy.

3. Zapowiedzi przedślubne: Mariusz Karczewski, kawaler z Woli Suchożebrskiej i Klaudia Jęksa, panna zam. Róża Podgórna par. Stoczek Łukowski – zap. II; Rafał Raczyński, kawaler z Łosic par. Trójcy Świętej i Monika Krajewska, panna z Woli Suchożebrskiej – zap. I;  Adrian Sałek, kawaler z Siedlec par. Niep. Poczęcia NMP i Angelika Fedorowicz, panna z Przygód – zap. I;  Aleksy Patryk Dobijański z Siedlec par. Bożego Ciała i Paulina Dobijańska z d. Grabowska z Suchożebr, oboje związani cywilnie – zap. I.

4.Dziś zbiórka ofiar do puszek na pomoc w zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy, a  po Mszy o godz. 10.00 i 12.00 poświęcenie samochodów i innych pojazdów.

5.W związku z pożarem domu Państwa Matłacz z Kownacisk w dniu 26.07.2023 r. w przyszłą niedzielę 6 sierpnia po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek dla poszkodowanej rodziny z sąsiedniej parafii Krześlin. Jest to rodzina z dwójką małych dzieci, która w jednej chwili przez pożar została bez dach nad głową i bardzo potrzebuje pomocy. Liczymy na otwartość serc naszych parafian.

6.Sereczne podziękowanie Państwu Wandzie i Stanisławowi Wakułom z Chodowa za przygotowanie obiadu dla księży w czasie odpustu parafialnego, a Państwu Biaduniom z Chodowa za tradycyjne lody. Bóg zapłać.

7.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”

8.W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Kazimierz Paczkowski z W. Suchożebrskiej. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

16 NIEDZIELA ZWYKŁA                        23 lipca 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.Dziś w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Marii Magdaleny Patronki Parafii. Suma odpustowa o godz. 12.00 z procesją Eucharystyczną wokół kościoła.

2.We wtorek 25 lipca obchodzimy wspomnienie liturgiczne św. Krzysztofa, Patrona kierowców i podróżujących. W związku ze św. Krzysztofem Patronem kierowców w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek po Mszach św. na pomoc w zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy. Jest to forma podziękowania Panu Bogu za bezpieczną jazdę. Hasło zbiórki ofiar – „Podaruj jeden grosz, za jeden kilometr bezpiecznej jazdy”. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 i 12.00 odbędzie się także poświęcenie samochodów.

3.Zachęcamy do udziału w Pieszej Podlaskiej Pielgrzymce na Jasną Górę, a także do duchowego pielgrzymowania.  Karty duchowego pielgrzymowania na stoliku z gazetami. W czasie od 3do 14 sierpnia w naszym kościele o godz. 20.00 będą specjalne modlitwy pielgrzymkowe.

4.Zapowiedzi przedślubne:  Andrzej Jastrzębski, kawaler zam. Łupiny par. Śmiary i Kinga Witkowska, panna zam. Łupiny par. Śmiary poprzednio zamieszkała w Przygodach – zap. III;  Mariusz Karczewski, kawaler z Woli Suchożebrskiej i Klaudia Jęksa, panna zam. Róża Podgórna par. Stoczek Łukowski – zap. I.

5.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”

6.W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Zofia Dąbrowska z Chodowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

15 NIEDZIELA ZWYKŁA              16 lipca 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.W przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Marii Magdaleny, Patronki naszej parafii. Msze św. jak w każdą niedzielę. Suma odpustowa o godz. 12.00 z procesją eucharystyczną  wokół kościoła. Na procesję proszę przygotować chorągwie, feretrony, dziewczynki sypią kwiatki, dzieci w strojach komunijnych, chłopcy niosą różaniec. Tego dnia możemy zyskać odpust zupełny, zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty. Na Mszy św. o godz. 12.00 będą księża z dekanatu, aby służyć wam w pojednaniu z Bogiem przez spowiedź. W przeddzień odpustu w sobotę o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych spoczywających na cmentarzu i procesja na cmentarz grzebalny.

2.Zapowiedzi przedślubne  Andrzej Jastrzębski, kawaler zam. Łupiny par. Śmiary i Kinga Witkowska, panna zam. Łupiny par. Śmiary poprzednio zamieszkała w Przygodach – zap. II.

3.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”

4.W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności Marian Montewka z Bork Siedleckich i Sławomir Aftyka z Woli Suchożebrskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

14 NIEDZIELA ZWYKŁA                  09 lipca 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.W tym tygodniu w środę 12 lipca jak co roku Msza św. w kaplicy w Przygodach o godz. 11.00.

2.W czwartek 13 lipca Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00.

3.Odpust ku czci Św. Marii Magdaleny patronki naszej parafii za dwa tygodnie w niedzielę 23 lipca.

4.Zapowiedzi przedślubne:    Piotr Nowiński, kawaler z Bork Siedleckich i Dominika Iwan, panna z Działdowa par. Pod. Św. Krzyża – zap. III;  Andrzej Jastrzębski, kawaler zam. Łupiny par. Śmiary i Kinga Witkowska, panna zam. Łupiny par. Śmiary, poprzednio zam. w Przygodach- zap. I.

5.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

6.W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Zenon Piotrowski z Kisielan Kuce. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

13 NIEDZIELA ZWYKŁA                  02 lipca 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.W dniu dzisiejszym w Kodniu odbywa się Diecezjalny Dzień Chorych.

2.W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca Msze o 7.00 i 18.00. W kaplicy w Chodowie Msza św. o godz. 17.00.

3.Zapowiedzi przedślubne:   Michał Koper, stanu wolnego z Woli Suchożebrskiej i Ewelina Skóra, stanu wolnego z Żelkowa par. Skórzec – zap. III; Tomasz Warnicki, kawaler z Warszawy par. Niep. Poczęcia NMP i Wiktoria Chodowiec, panna z Warszawy par. Niep. Poczęcia NMP, poprzednio zam. w Suchożebrach – zap.III;  Piotr Nowiński, kawaler z Bork Siedleckich i Dominika Iwan, panna z Działdowa par. Pod. Św. Krzyża – zap. II.

4.Z dniem 01 lipca 2023 roku Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda mianował wikariuszem naszej parafii Ks. mgr. Marka Strzeżysz. Serdecznie witamy Ks. Marka w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej – Matki Kapłanów, wstawiennictwa Świętych Patronów w pracy duszpasterskiej, dla dobra wszystkich wiernych naszej wspólnoty parafialnej.

5.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

6.Wszystkim udającym się na wakacje i przebywającym na urlopach życzymy, aby w pięknie świata odnaleźli Boga i nie zapominali o modlitwie i niedzielnej Mszy świętej.

12 NIEDZIELA ZWYKŁA                  25 czerwca 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.W tym tygodniu w czwartek 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Ofiary na tacę tego dnia do dyspozycji Ojca św. Franciszka.

2.Diecezjalny Dzień Chorych w niedzielę 2 lipca w Kodniu.

3.W czwartek 29 czerwca ks. Paweł obchodzi Uroczystość Imienin. Składając Życzenia Solenizantowi, pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.

4.W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca Msze o 7.00 i 18.00, przyszła niedziela pierwszą niedzielą miesiąca przed Mszą o godz. 10.00 modlitwy wypominkowe, a po Mszy o 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

5.Zapowiedzi przedślubne:   Radosław Krzymowski, kawaler z Międzyrzeca Podlaskiego z par. św. Mikołaja i Natalia Pałka, panna z Suchożebr – zap. III;  Damian Możdżonek, kawaler z Wyłaz par. Niwiski i Katarzyna Sarnowska, panna z Brzozowa – zap. III;  Michał Koper, stanu wolnego z Woli Suchożebrskiej i Ewelina Skóra, stanu wolnego z Żelkowa par. Skórzec – zap. II; Tomasz Warnicki, kawaler z Warszawy par. Niep. Poczęcia NMP i Wiktoria Chodowiec, panna z Warszawy par. Niep. Poczęcia NMP, poprzednio zam. w Suchożebrach – zap.II;  Piotr Nowiński, kawaler z Bork Siedleckich i Dominika Iwan, panna z Działdowa par. Pod. Św. Krzyża – zap. I.

6.Z dniem 30 czerwca 2023 roku Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda zwalnia Ks. mgr. Pawła Tomaszewskiego z urzędu wikariusza parafii pw. św. Marii Magdaleny w Suchożebrach i udziela Księdzu Pawłowi urlopu zdrowotnego. Księdzu Pawłowi składamy podziękowanie za pracę duszpasterską w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa na dalsze lata posługi kapłańskiej na terenie naszej diecezji.

7.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

8.W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Kazimierz Pastor z Chodowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

11 NIEDZIELA ZWYKŁA                  18 czerwca 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.Dziś zbiórka ofiar do puszek, po Mszach św. na KUL.

2.Zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w piątek. Msza św. dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców w piątek o godz. 8.00.

3.W sobotę 24 czerwca Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

4.Zapowiedzi przedślubne:  Emil Jakonczuk, kawaler z Bielska Podlaskiego z par. Prawosławnej św. Michała i Katarzyna Rozbicka, panna z Kisielan Kuce – zap. III;  Radosław Krzymowski, kawaler z Międzyrzeca Podlaskiego z par. św. Mikołaja i Natalia Pałka, panna z Suchożebr – zap. II;  Damian Możdżonek, kawaler z Wyłaz par. Niwiski i Katarzyna Sarnowska, panna z Brzozowa – zap. II;  Michał Koper, stanu wolnego z Woli Suchożebrskiej i Ewelina Skóra, stanu wolnego z Żelkowa par. Skórzec – zap. I; Tomasz Warnicki, kawaler z Warszawy par. Niep. Poczęcia NMP i Wiktoria Chodowiec, panna z Warszawy par. Niep. Poczęcia NMP, poprzednio zam. w Suchożebrach – zap.I.

5.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

10 NIEDZIELA ZWYKŁA                  11 czerwca 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.Trwa Oktawa Bożego Ciała, Msza św. codziennie z procesją o godz. 18.00.  W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała o godz. 18.00 z poświęceniem wianków i błogosławieństwem małych dzieci.

2.W tym tygodniu we wtorek 13 czerwca Nabożeństwo Fatimskie połączone z Oktawą Bożego Ciała o godz. 18.00.

3.W piątek Uroczystość Najświętszego Serca P. Jezusa, Msze św. o godz. 7.00 i 18.00., można tego dnia spożywać pokarmy mięsne, ponieważ jest to Uroczystość liturgiczna.

4.W sobotę Wspomnienie liturgiczne Niepokalanego Serca NMP.

5.W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek, po Mszach św. na KUL.

6.Zapowiedzi przedślubne: Dawid Kosieradzki, kawaler z Siedlec par. Bożego Ciała i Paulina Kozioł, panna z Brzozowa –zap. III;  Emil Jakonczuk, kawaler z Bielska Podlaskiego z par. Prawosławnej św. Michała i Katarzyna Rozbicka, panna z Kisielan Kuce – zap. II;  Radosław Krzymowski, kawaler z Międzyrzeca Podlaskiego z par. św. Mikołaja i Natalia Pałka, panna z Suchożebr – zap. I;  Damian Możdżonek, kawaler z Wyłaz par. Niwiski i Katarzyna Sarnowska, panna z Brzozowa – zap. I.

7.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

8.W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności Zygmunt Wawryniuk z Przygód, Barbara Wyrzykowska z Suchożebr / pogrzeb w poniedziałek /, Gertruda Gadomska z Kisielan Kuce  / pogrzeb we wtorek /, Edwarda Mitrzak z Bork Siedleckich / pogrzeb w środę /. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ           04 czerwca 2023 r

1.W tym tygodniu w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa czyli Boże Ciało, Msze św. o godz. 8.30, 10.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, ulicą A. Ogińskiej.  Proszę przygotować cztery ołtarze, czwarty ołtarz przy figurze P. Jezusa przygotowują mieszkańcy Przygód oraz siostry Służki.  W procesji biorą udział: dziewczynki sypią kwiatki / biel /,  lub w strojach komunijnych  dziewczynki niosą poduszeczki i szarfy, chłopcy w strojach komunijnych niosą różaniec, młodzież  oraz dorośli chorągwie i feretrony, strażacy z Suchożebr zatroszczą się o bezpieczeństwo – kierowanie ruchem pojazdów na trasie procesji. W Boże Ciało Mszy św. o godz. 12.00 nie będzie, w kaplicy w Chodowie Mszy także nie będzie. Udział w procesji Bożego Ciała to wyraz naszej wiary. Próba sypania kwiatków dla najmłodszych dziewczynek we wtorek po Mszy wieczorowej.

2.Poświęcenie pól dziś o godz. 14.30 w Przygodach, a o godz. 16.00 w Suchożebrach i na ul. Kolejowej. Msza św. w intencji mieszkańców Suchożebr  i ul. Kolejowej w piątek o godz. 18.00

3.Dziś zbiórka ofiar do puszek po Mszach św. na budowę kościołów na terenie naszej diecezji.

.

4.Zapowiedzi przedślubne:  Paweł Krasnodębski, kawaler z Sokołowa Podl. par. Niepokalanego Serca NMP i Karolina Mazurek, panna z Chodowa – zap. III;  Dawid Kosieradzki, kawaler z Siedlec par. Bożego Ciała i Paulina Kozioł, panna z Brzozowa – zap. II;  Emil Jakonczuk, kawaler z Bielska Podlaskiego z par. Prawosławnej św. Michała i Katarzyna Rozbicka, panna z Kisielan Kuce – zap.I

5.Diecezjalne spotkanie młodzieży naszej diecezji w Pratulinie tzw. Jerycho Młodych w tym tygodniu w piątek i sobotę. Zapisy na wyjazd do Pratulina.

6.Studnia na cmentarzu została zmodernizowana przez założenie ręcznej pompy i pogłębienie lustra wody. Pobierając wodę proszę jej nie rozlewać. Bóg zapłać tym parafianom, którzy zmodernizowali studnię.

7.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

8.W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności Dorota Gąsowska z Sosny Trojanki / pogrzeb we wtorek /. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA P. JEZUSA                  21 maja 2023 r

Ogłoszenia duszpasterskie:

1. Poświęcenie pól dziś w Kisielanach Kuce i Kisielanach Żmichy o godz. 14.30 z Mszą św.. Poświęcenie pól w przyszłą niedzielę w Chodowie o godz. 14.30 z Mszą św. Poświęcenie pól w Przygodach za dwa tygodnie 4 czerwca, a Msza św. w intencji mieszkańców Przygód w przyszłą niedzielę 28 maja o godz. 12.00.

2.Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w tym tygodniu w sobotę 27 maja o godz. 10.00. Spowiedź dla dzieci, rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 16.00. Sprzątanie kościoła i otoczenia kościoła łącznie z koszeniem trawy przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych w środę od godz. 9.00. Miejsca w kościele w ławkach na Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej zarezerwowane dla dzieci, rodziców i chrzestnych.

3.Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z klas czwartych 4 czerwca w niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.00.

4.Spotkanie Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie dziś o godz. 15.00.

5. Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina w niedzielę 28 maja, zapisy na autokar w kancelarii parafialnej.

6.Ogólnopolska Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Częstochowy 3 czerwca, zapisy na autokar w kancelarii parafialnej.

7.Zapowiedzi przedślubne:   Konrad Mitrzak, kawaler z Bork Siedleckich i Sandra Nieścioruk, panna z Łosic par. św. Zygmunta – zap. III;  Paweł Krasnodębski, kawaler z Sokołowa Podlaskiego par. Niepokalanego Serca NMP i Karolina Mazurek, panna z Chodowa – zap. I.

8.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

9.W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Marianna Lewczuk z Woli Suchożebrskiej – pogrzeb we wtorek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA   14 maja 2023 r

Ogłoszenia duszpasterskie:

1. Poświęcenie pól dziś w Podnieśnie o godz. 14.30 z Mszą św., początek ul. Sosnowa,  ul. Leśna i blok Podnieśno, a o godz. 16.30 poświęcenie pól w Sośnie Korabie, Trojanki i Kozółki. Poświęcenie pól w przyszłą niedzielę w Kisielanach Kuce i Kisielanach Źmichy o godz. 14.30 z Mszą św.

2.Jutro w poniedziałek o godz. 16.00 na Mszy św. Biskup Pomocniczy naszej diecezji Grzegorz Suchodolski, udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Ofiary na tacę podczas bierzmowania przeznaczone są na prowadzenie Domów Rekolekcyjnych w diecezji.

3.Spotkanie Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie dziś o godz. 15.00.

4. Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina w niedzielę 28 maja, zapisy na autokar w kancelarii parafialnej.

5.Ogólnopolska Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Częstochowy 3 czerwca, zapisy na autokar w kancelarii parafialnej.

6.Zapowiedzi przedślubne:  Piotr Zieliński, kawaler z Bork Siedleckich i Weronika Kozierowicz, panna z Broszkowa par. Niwiski – zap. III;  Marcin Magdziak, kawaler z Chodowa i Weronika Skup, panna z Nakor par Krynica – zap.III;  Piotr Włodarczyk, kawaler z Warszawy par. św. Wawrzyńca i Dominika Prokurat, panna z Warszawy par. św. Wawrzyńca, poprzednio zam. w Chodowie – zap. III.;  Konrad Mitrzak, kawaler z Bork Siedleckich i Sandra Nieścioruk, panna z Łosic par. św. Zygmunta – zap. II.

7.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie „

8.W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Wiesław Zakrzewski z Suchożebr. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA   07 maja 2023 r

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.Przypominamy o Nabożeństwach Majowych w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele i święta 20 minut przed 18.00. Zachęcamy do śpiewania Litanii Loretańskiej przy krzyżach i kapliczkach.

2.Poświęcenie pól dziś o godz. 14.30 w Borkach z Mszą św., a o godz. 16.30 w Kopciach. Poświęcenie pól w przyszłą niedzielę w Podnieśnie o godz. 14.30 z Mszą św., początek ul. Sosnowa,  ul. Leśna i blok Podnieśno. Poświęcenie pól w Sośnie Korabie, Trojanki i Kozółki w przyszłą niedzielę o godz. 16.30, a  Msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.

3.W tym tygodniu w sobotę 13 maja Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00.

4.Zapowiedzi przedślubne:  Piotr Zieliński, kawaler z Bork Siedleckich i Weronika Kozierowicz, panna z Broszkowa par. Niwiski – zap. II;  Marcin Magdziak, kawaler z Chodowa i Weronika Skup, panna z Nakor par Krynica – zap.II;  Piotr Włodarczyk, kawaler z Warszawy par. św. Wawrzyńca i Dominika Prokurat, panna z Warszawy par. św. Wawrzyńca, poprzednio zam. w Chodowie – zap. II.;  Konrad Mitrzak, kawaler z Bork Siedleckich i Sandra Nieścioruk, panna z Łosic par. św. Zygmunta – zap. I.

5.Przygotowanie do bierzmowania dziś na Mszy o godz. 18.00. Nowenna do Ducha św. przed bierzmowaniem codziennie podczas Nabożeństwa Majowego o godz. 18.00. Spowiedź przed bierzmowaniem w sobotę 13 maja o godz. 16.00.

6.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie „

7.W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Marianna Podniesińska z Chodowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA   30 kwietnia 2023 r

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w kościele Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są WSD naszej diecezji.

2.Od jutra pierwszego Maja Nabożeństwa Majowe w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele i święta 20 minut przed 18.00. Zachęcamy do śpiewania Litanii Loretańskiej przy krzyżach i kapliczkach.

3.W środę  3 Maja Uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. jak w każdą niedzielę.

4.Poświęcenie pól w środę 3 Maja w Brzozowie o godz. 14.30 z Mszą św. a o godz. 16.30 w Woli Suchożebrskiej – Msza św. w intencji mieszkańców Woli Suchożebrskiej 3 Maja o godz. 12.00. W przyszłą niedzielę poświęcenie pól o godz. 14.30 w Borkach z Mszą św., a o godz. 16.30 poświęcenie pól w Kopciach – Msza św. w intencji mieszkańców Kopci w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.

5.W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Przyszła niedziela pierwszą miesiąca, przed Mszą o godz. 10 modlitwy wypominkowe.

6.Zapowiedzi przedślubne:  Piotr Zieliński, kawaler z Bork Siedleckich i Weronika Kozierowicz, panna z Broszkowa par. Niwiski – zap. I;  Marcin Magdziak, kawaler z Chodowa i Weronika Skup, panna z Nakor par Krynica – zap.I;  Piotr Włodarczyk, kawaler z Warszawy par. św. Wawrzyńca i Dominika Prokurat, panna z Warszawy par. św. Wawrzyńca, poprzednio zam. w Chodowie – zap. I.

7.Przygotowanie do bierzmowania dziś na Mszy o godz. 18.00.

8.Pielgrzymka czytelników miesięcznika „ Różaniec” do Loretto k/ Wyszkowa 13 maja w sobotę, zapisy na autokar w kancelarii parafialnej

9.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie „

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO              16 kwietnia 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna w kościele Tydzień Miłosierdzia Bożego. Ofiary na tacę w dzisiejszą niedzielę na Caritas naszej diecezji. W dniu dzisiejszym w Święto Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 ofiarujmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w domach rodzinnych w intencjach pokoju na świecie, a szczególnie w Ukrainie.

2.W przyszłą niedzielę, Niedziela Biblijna oraz Narodowe czytanie Pisma Świętego. Przed każdą Mszą św. będzie czytana Ewangelia według św. Jana i Listy Janowe.

3.Przygotowanie do pierwszej Komunii św. dla klas trzecich za dwa tygodnie 30 kwietnia na Mszy św. o godz. 12.00.

4.Przygotowanie do bierzmowania dziś na Mszy św. o godz. 18.00.

5.Zapowiedzi przedślubne: Piotr Arkadiusz Jarecki, kawaler z Siedlec par. św. Teresy- poprzednio zamieszkały w Chodowie i Weronika Dziewulak, panna z Siedlec par. św. Teresy – zap. II.

6.Prasa Katolicka: „Echo Katolickie”.

7.Wzorem ubiegłych lat Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Misjo” oraz Green Office Ecologic Sp. z.o.o. organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego ( sprzęt RTV i AGD np. pralki, lodówki, telewizory, komputery, telefony, grzejniki itp.). Zużyty sprzęt można składać na parkingu, przy Sali katechetycznej obok garaży do 26 kwietnia do godziny 14.00. Przychód z akcji przeznaczony jest na wsparcie Polskich Misjonarzy.

NIEDZIELA PALMOWA

                                                                                                                                         Ogłoszenia duszpasterskie:

1.W Wielki Czwartek rozpoczniemy Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania P. Jezusa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy czyli miejsca Wystawienia. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa.

2. Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. W skład liturgii wchodzą: opis Męki P.J. wg. Św. Jana, uroczysta Modlitwa Wiernych, Adoracja Krzyża, Komunia św. i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Grobu Pańskiego. W Wielki Piątek obowiązuje ścisły post. Ofiary podczas Adoracji Krzyża na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

3.Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę o godz. 19.00. W skład liturgii wchodzą: poświecenie ognia i Paschału, uroczyste Orędzie Wielkanocne czyli Exultet, liturgia Słowa Bożego, poświęcenie wody chrzcielnej , odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i Msza św. Wigilii Paschalnej, przynosimy ze sobą świece.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Czwartek do godz. 21.00, w Wielki Piątek od godz. 8.00 do 22.00, w Wielką Sobotę od godz. 8.00 do 19.00. Zachęcamy do Adoracji dzieci, młodzież, dorosłych, Kółka Różańcowe, Strażaków.

5. Rezurekcja  w Wielkanoc o godz. 6.00. Proszę o przygotowanie procesji: dziewczynki sypią kwiatki, inne dzieci niosą poduszeczki, starsi feretrony i chorągwie.  W Wielkanoc Mszy św. o godz. 8.30 nie będzie, pozostałe o godz. 10.00, 12.00  i 18.00, w kaplicy w Chodowie o 11.00

6. Poświecenie pokarmów i wody w Wielką Sobotę od godz. 8.00: jeden ksiądz: Kisielany Żmichy, Kuce, Chodów, Wola Suchożebrska., Kopcie, Borki, Przygody, drugi ksiądz: Podnieśno, Sosny, blok Podnieśno, ul. Kolejowa i Brzozów. W kościele o godz. 8.00, 10.00, 11 i 12.00.  Proszę o samochody na poświęcenia pokarmów.                                                                                                7. Jutro po Mszy św. o godz.7.00 wyjeżdżamy do chorych, prosimy o pojazdy.

8.Świece wielkanocne tzw. Paschaliki, do nabycia przed kościołem w cenie 20 zł. Dochód ze sprzedaży tych świec przeznaczony jest na pomoc dzieciom z ubogich rodzin prowadzoną przez Caritas naszej diecezji siedleckiej.                                                                                    

9.Zapowiedzi przedślubne: Damian Przesmycki, kawaler zam. w Lipinach par. Przesmyki i Patrycja Pieńkowska, panna z Chodowa- zap. II;  Bartłomiej Bujalski, kawaler z Woli Suchożebrskiej i Joanna Kondraciuk, panna z Baczek par. Repki-Szkopy – zap. II:  Patryk Woliński, kawaler zam. Sosna Trojanki i Paulina Skowron, panna z Siedlec par. św. Maksymiliana Kolbe – zap. II;

10.Prasa katolicka: „ Echo Katolickie”.

11.W ostatnim tygodniu odeszli  do wieczności Edward Wołosiuk z Kisielan Żmichy, Waldemar Mazurczak z Woli Suchożebrskiej /pogrzeb jutro/, Edward Filipczuk z Chodowa /pogrzeb we wtorek/. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

12.Dziś Droga Krzyżowa po Mszy wieczorowej o godz.17.00 obok kościoła, przy grocie Matki Bożej.

V WIELKIEGO POSTU                     26 marca 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., procesja z palmami wokół kościoła na Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy dzieci do udziału w procesji z palmami.

2.W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 Droga Krzyżowa obok kościoła, przy grocie Matki Bożej.

3.W przyszłą niedzielę 02 kwietnia przypada 18 rocznica śmierci Św. Jana Pawła II Papieża.

4.W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca, Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. Przyszła niedziela pierwszą niedzielą miesiąca, przed Mszą św. o godz. 10.00 modlitwy wypominkowe, a po Mszy św. o godz. 12.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 5.Zapowiedzi przedślubne: Damian Przesmycki, kawaler zam. w Lipinach par. Przesmyki i Patrycja Pieńkowska, panna z Chodowa – zap. I,  Bartłomiej Bujalski, kawaler z Woli Suchożebrskiej i Joanna Kondraciuk, panna z Baczek par. Repki – Szkopy. – zap. I,  Patryk Woliński, kawaler zam. Sosna Trojanki i Paulina Skowron, panna z Siedlec par. św. Maksymiliana Kolbe – zap. I

6.Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego w ostatnim tygodniu złożyli:  wieś Kisielany Kuce 430 zł i wieś Kisielany Żmichy 300 zł. Bóg zapłać.

7.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

IV Wielkiego Postu 19 marca 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.Porządek Rekolekcji Wielkopostnych w naszej parafii. Jutro w poniedziałek Msze św. o godz. 9.30 dla dorosłych, 11.30 dla dzieci,17.00 dla dorosłych, w kaplicy w Chodowie o godz. 19.00. We wtorek porządek Mszy św. rekolekcyjnych tak jak w poniedziałek godz. 9.30, 11.30  dla dzieci  i 17.00 w kaplicy w Chodowie o godz. 19.00. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek i we wtorek pół godziny przed każdą Mszą św. We wtorek ofiary na tacę do dyspozycji Ks. Rekolekcjonisty. Zapraszamy parafian do udziału w rekolekcjach.

2.Kolejna katecheza dla rodziców i chrzestnych dziś po Mszy św. o godz. 17.00 w Sali katechetycznej.

3.W tym tygodniu jutro w drugi dzień rekolekcji Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP, a w sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dzień Świętości Życia, Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.

4.Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego złożyli w ostatnim tygodniu KRK z Przygód zel. Iwona Kwiatkowska 200 zł, KRK z Przygód zel. Teresa Rucińska 200 zł, KRK z Bork Siedleckich zel. Bogumiła Kowal 200 zł, KRK z Woli Suchożebrskiej zel. Wiesława Bakal 420 zł, KRK z Woli Suchożebrskiej zel. Bogusława Rutkowska 300 zł, KRK z Brzozowa zel. Teresa Major 200 zł, KRK z Chodowa zel. Kowalewska 160 zł. Bóg zapłać.

5.Baranki wielkanocne z czekolady w cenie 10 zł i paschaliki na stół wielkanocny w cenie 20 zł oraz piramidki w cenie 30 zł do nabycia przed kościołem. Dochód ze sprzedaży baranków i paschalików i piramidek przeznaczony jest na pomoc dzieciom z ubogich rodzin prowadzoną przez Caritas naszej diecezji. Na bocznym ołtarzu są tzw. Torby Charytatywne, można je zabrać do domu, wypełnić artykułami spożywczymi i chemicznymi i przynieść je w Niedzielę Palmową. Dary w ten sposób zgromadzone będą przekazane dla osób potrzebujących z naszej parafii.

6.Prasa Katolicka: „Echo Katolickie”.

7.W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Natalia Bojar z Woli Suchożebrskiej.  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

III WIELKIEGO POSTU            12 marca 2023 r

1.Trzecia katecheza dla rodziców, którzy planują chrzest dziecka w tym roku oraz dla tych, którzy pragną być rodzicami chrzestnymi, dziś po Mszy św. o godz. 17.00 w sali katechetycznej.

2.Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się za tydzień  w dniach 19, 20 i 21 marca 2023 roku. Już dziś tak rozplanujmy swoje zajęcia, aby każdy z nas mógł wziąć udział w rekolekcjach i pojednać się z Bogiem w sakramencie pokuty.

3.Dziś zbiórka ofiar do puszek na pomoc w leczeniu Hani Szczepańskiej 4-letniej Siedlczanki, u której w grudniu ubiegłego roku zdiagnozowano najgroźniejszy nowotwór złośliwy jaki dotyka dzieci – neuroblastome IV stopnia z przerzutami na szpik i do kości. Od ponad dwóch miesięcy trwa dramatyczna walka o jej zdrowie i życie. Przeciwnik jest okrutny, bezlitosny i bardzo silny. Hania potrzebuje naszej pomocy. Potrzebne są środki na leczenie, rehabilitację i szczepionkę. Licz się każdy grosz. Dziś odbędzie się  także charytatywny kiermasz ciast przed naszym kościołem. Całkowity dochód ze sprzedaży ciast przeznaczony jest na leczenie Hani Szczepańskiej.

4.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

5.Caritas naszej diecezji organizuje zbiórką niepotrzebnych świec, jako pomoc dla mieszkańców Ukrainy bardzo często pozbawionych energii elektrycznej. Takie świece można dostarczać do parafii i składać w Sali katechetycznej. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane  – Baranki Paschalne z czekolady, Paschaliki i Piramidki, dochód ze sprzedaży na Caritas diecezjalną.

6.Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego złożyli KRK z Kopci zelatorka Krystyna Witkowska 360 zł,  KRK z Brzozowa zel. Teresa Dobosz 230 zł, KRK z Suchożebr zel. Janina Kosieradzka 200 zł, KRK z Podnieśna zel. Teresa Mikołajewicz 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

7.W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności Jadwiga Romanowska z Woli Suchożebrskiej i Stanisław Danielak z Kisielan Kuce. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

II WIELKIEGO POSTU            05 marca 2023 r

1.Dzisiejsza niedziela, to niedziela Ad gentes – dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach św. będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła, ofiarami złożonymi do puszek.

2.Druga katecheza dla rodziców, którzy planują chrzest dziecka w tym roku oraz dla tych, którzy pragną być rodzicami chrzestnymi, dziś po Mszy św. o godz. 17.00 w sali katechetycznej.

3.Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się za dwa tygodnie  w dniach 19, 20 i 21 marca 2023 roku. Już dziś tak rozplanujmy swoje zajęcia, aby każdy z nas mógł wziąć udział w rekolekcjach i pojednać się z Bogiem w sakramencie pokuty.

4.Kongres Różańcowy w tym roku odbędzie się w Gończycach k / Garwolina w najbliższą sobotę 11 marca. Wyjazd autokarem o godz. 8.00 przy kościele, zapisy w kancelarii parafialnej.

5.W przyszłą niedzielę 12 marca zbiórka ofiar do puszek na pomoc w leczeniu Hani Szczepańskiej 4-letniej Siedlczanki, u której w grudniu ubiegłego roku zdiagnozowano najgroźniejszy nowotwór złośliwy jaki dotyka dzieci – neuroblastome IV stopnia z przerzutami na szpik i do kości. Od ponad dwóch miesięcy trwa dramatyczna walka o jej zdrowie i życie. Przeciwnik jest okrutny, bezlitosny i bardzo silny. Hania potrzebuje naszej pomocy. Potrzebne są środki na leczenie, rehabilitację i szczepionkę. Licz się każdy grosz. W przyszłą niedzielę odbędzie się także charytatywny kiermasz ciast przed naszym kościołem. Całkowity dochód ze sprzedaży ciasta będzie przekazany na leczenie Hani. Chętnych parafian do upieczenia ciasta na kiermasz prosimy o kontakt telefoniczny do osób odpowiedzialnych w danej miejscowości, numery telefonów są na tablicy ogłoszeń przed kościołem. Prośbę kierują organizatorzy kiermaszu z naszej parafii.

6.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

7.Caritas naszej diecezji organizuje zbiórką niepotrzebnych świec, jako pomoc dla mieszkańców Ukrainy bardzo często pozbawionych energii elektrycznej. Takie świece można dostarczać do parafii i składać w Sali katechetycznej.

8.Fundacja Nasza Szkoła zwraca się z prośbą o wsparcie 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych. Fundacja ta wspiera katolickie placówki edukacyjna dla dzieci i młodzieży.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU        26 lutego 2023 r.

1.Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 16.00, Gorzkie Żale w niedziele.  

2.Dziś zbiórka ofiar do puszek po Mszach św. na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.                                                 

3.Pierwsza katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka dziś po Mszy o godz. 17.00 w Sali Katechetycznej.                                                                         

4.W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca, Msza św. o godz. 7.00 i po Drodze Krzyżowej o godz. 16.00, pierwsza sobota miesiąca godz. 7.00 i 17.00. przyszła niedziela pierwszą niedzielą miesiąca, przed Mszą o godz.10.00 modlitwy wypominkowe, a po Mszy św. o godz. 12.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali. W kaplicy w Chodowie w pierwszy piątek Msza o godz. 16.00.                                                 

5.W przyszłą niedzielę  po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla polskich misjonarzy.

6.Za dwa tygodnie w niedzielę 12 marca zbiórka ofiar do puszek na pomoc w leczeniu Hani Szczepańskiej 4 – letniej Siedlczanki, u której w grudniu ubiegłego roku zdiagnozowano najgroźniejszy nowotwór złośliwy jaki dotyka dzieci –neuroblastome IV stopnia z przerzutami na szpik i do kości. Od ponad dwóch miesięcy trwa dramatyczna walka o jej zdrowie i życie. Przeciwnik jest okrutny, bezlitosny i bardzo silny. Hania potrzebuje Naszej pomocy. Potrzebne są środki na leczenie, rehabilitację i szczepionkę. Liczy się każdy grosz. 12 marca odbędzie się także przed kościołem charytatywny kiermasz ciast. Całkowity dochód ze sprzedaży ciasta będzie przekazany na leczenie Hani. Chętnych parafian do upieczenia ciast na kiermasz prosimy o kontakt telefoniczny do osób odpowiedzialnych w danej miejscowości, numery telefonów są na tablicy ogłoszeń przed kościołem. Prośbę kierują organizatorzy kiermaszu z naszej parafii.    

7.Kongres Różańcowy w sobotę 11 marca w Gończycach, zapisy na autokar w kancelarii parafialnej.  

8.Prasa Katolicka: „Echo Katolickie”.

9.W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności Kazimierz Komar z Woli Suchożebrskiej, Jerzy Sienkiewicz z Chodowa, Jacek Kobyliński z Suchożebr, Zbigniew Kisieliński z Kisielan Kuce / pogrzeb jutro /, Teodozja Jońska z Chodowa / pogrzeb we wtorek /. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.      

VII NIEDZIELA ZWYKŁA     19 lutego 2023 r.

1.Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „ Ku trzeźwości z Kościołem”. Każdego dnia tego tygodnia w modlitwach polecamy sprawę trzeźwości nas wszystkich.

2.W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czas Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem na znak przyjęcia pokuty o godz. 7.00, 9.00 i 17.00, w kaplicy w Chodowie o godz. 16.00.

3.Przypomnienie przepisów postnych. Dniami wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są wszystkie piątki roku i Środa Popielcowa. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje od ukończonego czternastego roku życia do śmierci. Natomiast post ścisły obowiązuje w Środę Popielcową i Wielki Piątek. Post ścisły polega na przyjęciu w ciągu dnia tylko trzech posiłków bezmięsnych , z których jeden można spożyć do syta, a dwa dla zaspokojenia głodu. Post ścisły obowiązuje od 18 do 60 roku życia.

4.Pamietajmy, ze Wielki Post to tzw. czas zakazany, to czas pokuty, powstrzymania się od zabaw, tańców, dyskotek.

5.Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.00. W tym tygodniu w intencji wynagradzającej za grzechy pijaństwa w parafii. Gorzkie Żale w niedziele po Mszach św.

6.Katechezy dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 17.00.

7.Dziś zbiórka ofiar do puszek po Mszach św. na pomoc poszkodowanym w ostatnim trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii.

8.Kongres Różańcowy dla Kół Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 11 marca w Gończycach, zapisy na autokar w kancelarii parafialnej. Dziś po Mszy o godz. 10.00 w Sali katechetycznej spotkanie dla zelatorek Kół Żywego Różańca.

9.W przyszłą niedzielę ofiary na tacę na inwestycje kurialne w diecezji. W przyszłą niedzielę także zbiórka ofiar do puszek po Mszach św. na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.

10.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

SZÓSTA  NIEDZIELA ZWYKŁA      12 lutego 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.Dziś na Mszy św. o godz. 12.00 przygotowanie do pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas pierwszych.

2.W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie obowiązkowe dla zelatorek i sióstr Kół Żywego Różańca z poszczególnych miejscowości naszej parafii.

3.Kongres Różańcowy dla Kół Żywego Różańca odbędzie się 11 marca w Gończycach, zapisy na autokar w kancelarii parafialnej.

4.W przyszłą niedzielę 19 lutego rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „ Ku trzeźwości z Kościołem”.

5.W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek po Mszach św. na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii.

6.Za dwa tygodnie w niedzielę 26 lutego po Mszy św. o godz. 17.00 pierwsza katecheza przygotowująca rodziców i chrzestnych do chrztu dziecka.

7.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA      05 lutego 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.Dziś na Mszy św. o godz. 12.00 przygotowanie do pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas drugich.

2.W przyszłą niedzielę przygotowanie do pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas pierwszych na Mszy św. o godz. 12.00.

3.W tym tygodniu w sobotę 11 lutego Światowy Dzień Chorego we Wspomnienie liturgiczne Matki Bożej z Lourdes. Msza św. w intencji chorych z naszej parafii, połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 9.00. Zapraszamy chorych z opiekunami.

4.Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji organizuje rekolekcje dla uczniów szkół średnich i studentów, którzy pragną pogłębić swoją relację z Bogiem i uczyć się rozpoznawać Jego wolę w swoim życiu. Termin rekolekcji od 10 do 12 lutego tego roku. Chętnych do wzięcia udziału w takich rekolekcjach proszę o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej.

5.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

6.W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Krystyna Starak z Woli Suchożebrskiej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA                             29 STYCZNIA 2023 .

1.W tym tygodniu w czwartek 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej, jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. jak w każdą niedzielę z poświęceniem gromnic. Ofiary na tacę  na potrzeby zakonów klauzurowych w naszej diecezji. W kaplicy w Chodowie Msza św. o godz. 16.00.

2.W tym tygodniu, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, Msze św. w pierwszy piątek i pierwszą sobotę o godz. 7.00 i 17.00. Przyszła niedziela pierwszą niedzielą miesiąca, przed Mszą o godz. 10.00 modlitwy wypominkowe, a po Mszy o 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W kaplicy w Chodowie Msza św. w pierwszy piątek o godz. 16.00.

3.Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji organizuje rekolekcje do uczniów szkół średnich i studentów, którzy pragną pogłębić swoją relację z Bogiem i uczyć się rozpoznawać Jego wolę w swoim życiu. Termin rekolekcji 10- 12 lutego 2023 roku. Chętnych do wzięcia udziału w takich rekolekcjach proszę o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej.

4.W przyszłą niedzielę przygotowanie do pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas drugich na Mszy św. o godz. 12.00.

5.Prasa katolicka: „ Echo Katolickie „

6.W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Jadwiga Ostas z Kisielan Kuce. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

III NIEDZIELA ZWYKŁA                     22 stycznia 2022 r

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.We wtorek zakończyliśmy wizytę duszpasterską .Składamy serdeczne podziękowanie za życzliwe przyjęcie nas kapłanów w waszych domach rodzinnych, za wspólną modlitwę, za obecność w domach, za gościnność. Radnym i sołtysom za zorganizowanie pojazdów na kolędę. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby kościoła. Zachęcamy do jeszcze większej gorliwości w modlitwie w domach rodzinnych, w uczęszczaniu na niedzielną Eucharystię, w realizacji dobroci i miłości wobec bliźniego. Dzieci i młodzież szkół średnich uczęszczają na katechizację, ale niepokojącym zjawiskiem jest wypisanie się kilku osób młodzieży szkół średnich z naszej parafii z lekcji religii, gorzej jest z młodzieżą studiującą. Każdego roku przypominamy o obowiązku uczęszczania studentów do duszpasterstwa akademickiego, ale nie odnosi to żadnego pozytywnego skutku. Praktycznie tylko kilka osób z naszej parafii uczęszcza do duszpasterstwa akademickiego w mieście gdzie studiuje. W Siedlcach duszpasterstwo akademickie mieści się przy Parafii Ducha Świętego, przy ulicy Brzeskiej, takie duszpasterstwa akademickie istnieją we wszystkich miastach gdzie są Wyższe Uczelnie w Warszawie, Lublinie, Białej Podlaskiej, Białymstoku i innych miastach. Apelujemy do studentów o zainteresowanie się duszpasterstwem akademickim.

 2.Od 18 do 25 stycznia trwa w kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, pod hasłem: „ Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości, pomagajcie uciśnionemu i brońcie słabych”.

3.Jutro 23 stycznia przypada wspomnienie liturgiczne bł. Męczenników z Pratulina Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy Męczenników.

4.W przyszłą niedzielę spotkanie dla rodziców i dzieci z klas trzecich przygotowujących się do pierwszej Komunii św. na Mszy św. o godz. 12.00.

5.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie „

6.W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Jadwiga Stańczuk z Chodowa Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA                  15 STYCZNIA 2023 r

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.Porządek wizyty duszpasterskiej czyli kolędy w tym tygodniu:

Poniedziałek od 8.30 Suchożebry ul. A. Ogińskiej od p. Jońskich do ul. Słonecznej –jeden ksiądz i od godz. 8.30 Suchożebry ul. Ogińskiej od p. Ciok do p. Soszyńskich- drugi ksiądz

Wtorek – od 8.30 Suchożebry ul. Kościelna jeden ksiądz   

2.Od 18 do 25 stycznia Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

3.Prasa katolicka: „ Echo katolickie „

4.W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Henryk Sadowski z Woli Suchożebrskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO          08 stycznia 2023 r.

1.Porządek wizyty duszpasterskiej czyli kolędy w tym tygodniu:

Poniedziałek – od godz. 8.30 Wola Suchożebrska – ul. Makowieckiej – dwóch księży

Wtorek – od godz. 8.30 Kisielany Kuce – jeden ksiądz i od godz. 15.30 Przygody – od p. Duk do torów czyli tzw. Zagumienie – drugi ksiądz

Środa – od godz. 8.30 Kisielany Żmichy – jeden ksiądz i od godz. 12.00 Suchożebry ul. Kolejowa i Słoneczna – drugi ksiądz

Czwartek – od godz. 8.30 Suchożebry ul. Leśna, Sadowa jeden ksiądz i od godz. 13.00 ul. Brzozowska drugi ksiądz

Piątek – od godz. 8.30 Sosna Korabie, Sosna Trojanki i Sosna Kozółki

Sobota – od godz. 8.30 Przygody – od p. Woźniców do świetlicy jeden ksiądz i od torów do świetlicy drugi ksiądz

Poniedziałek 16 stycznia od godz. 8.30 Suchożebry ul. Ogińskiej od p. Ciok do p. Soszyńskich jeden ksiądz i od godz. 8.30 ul. Ogińskiej od p. Jońskich do ul. Słonecznej drugi ksiądz

Wtorek 17 stycznia od godz. 8.30 ul. Kościelna

Prosimy o samochody na kolędę.

2.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”

UROCZYSTOŚĆ NMP BOŻEJ RODZICIELKI     01 STYCZNIA 2023 R.

1.W tym tygodniu w piątek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Święto Trzech Króli, poświęcenie kredy i kadzidła, ofiary na tacę na Misje. Msze św. jak w każdą niedzielę, równocześnie pierwszy piątek miesiąca, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2.W Siedlcach jak co roku 6 stycznia odbędzie się  Orszak Trzech Króli, początek o godz. 11.45 w kościele św. Stanisława.

3.W Szkole Podstawowej w Suchożebrach w piątek 6 stycznia o godz. 18.00 odbędą się Jasełka w wykonaniu dzieci. Wstęp dla wszystkich chętnych.

4.Sobota pierwszą sobotą miesiąca, Msze św. o godz.7.00 i 17.00.

5.Wizyta duszpasterska czyli kolęda w tym tygodniu:

Poniedziałek 2 stycznia od godz. 8.30 Borki 2 księży

Wtorek 3 stycznia od godz. 8.30 Chodów ul. Sokołowska / od p. Miśkiewiczów/ jeden ksiądz i od 15.30 Wola Suchożebrska – dawny POM drugi ksiądz.

Środa 4 stycznia od godz. 8.30 Wola Suchożebrska ul. Południowa, Kwiatowa, Ogrodowa i przyległe jeden ksiądz i od godz. 12.00 dwóch księży na tych ulicach.

Czwartek 5 stycznia od godz. 8.30 Wola Suchożebrska  ul. Siedlecka i Sokołowska jeden ksiądz i od godz. 14.00 ul. Zachodnia drugi ksiądz

Sobota 7 stycznia od godz. 8.30 Brzozów dwóch księży

Poniedziałek 9 stycznia Wola Suchożebrska ul . Makowieckiej

Prosimy o samochody na kolędę.

6.W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności Krzysztof Karczewski z Chodowa i Jadwiga Sienkiewicz z Chodowa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA                     26 GRUDNIA 2022

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.W sobotę 31 grudnia zakończenie Starego Roku. Nabożeństwo na zakończenie Roku 2022 o godz. 17.00.

2.W niedzielę 1 stycznia Nowy Rok, Uroczystość NMP Świętej Bożej Rodzicielki, Światowy Dzień Modlitw o Pokój na Świecie, równocześnie pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy o godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

3.Porządek wizyty duszpasterskiej czyli kolędy w tym tygodniu:

   Wtorek– Chodów jeden ksiądz ul. Leśna, Górna, Nowowiejska, drugi ksiądz ul. Nowowiejska od zajazdu Chodowiak i od godz. 15.00 ul. Kościelna jeden ksiądz i ul. Zielona drugi ksiądz

   Środa– Chodów ul. Ogrodowa i przyległe jeden ksiądz i ul.    Spokojna, Słoneczna i Jaśminowa drugi ksiądz

   Czwartek – Chodów ul. Węgrowska od Kisielan jeden ksiądz i Węgrowska od pętli autobusowej w stronę Liwca drugi ksiądz

   Piątek – Podnieśno i kolonia dwóch księży

   Sobota – Kopcie oraz blok Podnieśno

 2 stycznia -poniedziałek Borki

Kolędę rozpoczynamy od godz. 8.30, prosimy o samochody na kolędę.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA   25 GRUDNIA 2022

 

2.Jutro drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę godz. 8.30, 10.00, 12.00 i 17.00, w kaplicy w Chodowie o godz.11.00. Ofiary na tacę jutro na budowę kościołów na terenie naszej diecezji.

3.Bóg zapłać za dekoracje bożonarodzeniowe w kościele ks. Pawłowi, Siostrze Przełożonej Teresie, p. kościelnemu Łukaszowi oraz młodzieży, a także Bóg zapłać  za ofiarowanie choinek do kościoła.  

4.Serdeczne podziękowanie dla jednej z rodzin z naszej parafii za ufundowanie stylowych mebli do miejsca przewodniczenia podczas Mszy św. przy ołtarzu. Bóg zapłać.

5.Wizytę duszpasterską czyli kolędę rozpoczniemy od wtorku 27 grudnia od Chodowa.

6.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

7.W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności Bogdan Myszka zamieszkały dawniej w Suchożebrach i Maria Ciok z Chodowa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

BOŻE NARODZENIE                               25 GRUDNIA 2022 R.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.Porządek wizyty duszpasterskiej czyli kolędy w tym tygodniu:

   Wtorek– Chodów jeden ksiądz ul. Leśna, Górna, Nowowiejska, drugi ksiądz ul. Nowowiejska od zajazdu Chodowiak i od godz. 15.00 ul. Kościelna jeden ksiądz i ul. Zielona drugi ksiądz

   Środa– Chodów ul. Ogrodowa i przyległe jeden ksiądz i ul.    Spokojna, Słoneczna i Jaśminowa drugi ksiądz

   Czwartek – Chodów ul. Węgrowska od Kisielan jeden ksiądz i Węgrowska od pętli autobusowej w stronę Liwca drugi ksiądz

   Piątek – Podnieśno i kolonia dwóch księży

   Sobota – Kopcie oraz blok Podnieśno

   2 stycznia -poniedziałek Borki

Kolędę rozpoczynamy od godz. 8.30, prosimy o samochody na kolędę.

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                     18 GRUDNIA 2022 R.

1.W sobotę Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia a niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy św. sprawowanej o północy z soboty 24 grudnia, na niedzielę 25 grudnia. W sobotę 24 grudnia po zmroku zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Zadbajmy o tradycyjną chrześcijańską oprawę Wieczerzy Wigilijnej. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, czy z sąsiedztwa.  Wieczerzę Wigilijną rozpoczynamy znakiem krzyża, zapalamy świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, odmawiamy  wspólną modlitwę, odczytujemy fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa / Łk. 2. 1 – 14 /, dzielimy się opłatkiem oraz śpiewamy kolędy. Zachowajmy też tradycję spożywania pokarmów bezmięsnych i napojów bezalkoholowych.

2.Porządek Mszy św. w Uroczystość Bożego Narodzenia jak w każdą niedzielę godz. 8.30, 10.00, 12.00 i 17.00,  w kaplicy w Chodowie o godz. 11.00. Drugi dzień Bożego Narodzenia to Święto Św. Szczepana, Męczennika, ofiary na tacę przeznaczone będą na budowę nowych kościołów na terenie naszej diecezji.

3.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

4.W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności Danuta Soszyńska z Sosny Korabie i Józef  Protasiuk z Przygód. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU  11 GRUDNIA 2022 r

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.Dziś trzecia niedziela Adwentu – zwana – Gaudete – Radujcie się, od pierwszych słów antyfony na wejście Mszy św. Rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskich rodzin.

2.Roraty w środę i sobotę o godz. 7.00.

3.Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom do nabycia po Mszy św. przed kościołem.

4.Dziś na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie medalików dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do pierwszej Komunii św.

5.Opłatki w tym tygodniu p. Organista roznosi według następującego porządku: poniedziałek i wtorek Wola Suchożebrska.

6.Do chorych z posługą sakramentalną udajemy się jutro po Mszy św. o godz. 7.00. Prosimy o samochody na ten wyjazd.

7.We wtorek 13 grudnia przypada 41 – rocznica stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy tego dnia w modlitwie w intencji ofiarach stanu wojennego.

8.Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach zaprasza na Gminne Spotkanie Opłatkowe, w świetlicy w Przygodach, w najbliższy  piątek 16 grudnia o godz. 16.00.

9.W piątek i w sobotę jesteśmy na spowiedzi rekolekcyjnej w naszym dekanacie.

10.Prasa katolicka: „ Echo Katolickie”

11.W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Stefan Staręga z Brzozowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                         04 GRUDNIA 2022 R.

1.Porządek rekolekcji adwentowych w naszej parafii. Dziś Msze św. jak w każdą niedzielę, o godz. 17.00 dziś Msza św. kandydatów do bierzmowania. Jutro w poniedziałek i we wtorek Msze św. o godz. 10.00, 15.30 dla dzieci i młodzieży i o godz. 17.00. W kaplicy w Chodowie o godz. 19.00. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek i we wtorek pół godz. przed każdą Mszą św. Kto z parafian ze względu na pracę nie zdąży na Mszę o godz. 17.00 może udać się do kaplicy w Chodowie na godz. 19.00. We wtorek ofiary na tacę przeznaczone są do dyspozycji Ks. Rekolekcjonisty. Zapraszamy parafian do udziału w rekolekcjach adwentowych.

2.Dzisiejsza niedziela jest także Dniem Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie, czyli w krajach dawnego Związku Radzieckiego. Po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na ten cel.

4.Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom do nabycia przed kościołem.

5.Roraty w środę i sobotę o godz. 7.00.

6.W czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N. M. P., Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.

7.W tym tygodniu p. Organista roznosi opłatki w środę i czwartek Suchożebry, piątek Przygody.

8.W przyszłą niedzielę poświęcenie medalików dla dzieci z klas trzecich na Mszy św. o godz. 12.00.

9.Kto z parafian chciałby ofiarować choinki do kościoła na Boże Narodzenie, proszę o zgłoszenie w tym tygodniu. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Suchożebrach przygotowują Jasełka o Bożym Narodzeniu. Jasełka te dla wszystkich chętnych odbędą się 6 stycznia w Święto Trzech Króli o godz. 18.00, w Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Suchożebrach.

10.Dziś Kiermasz ozdób Bożonarodzeniowych wykonanych przez osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Kisielan.

11.W przyszłą niedzielę spotkanie Koła Przyjaciół KRP o godz. 15.00.

12.Prasa katolicka: „ Echo Katolickie”

13.W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Renata Rucińska z Przygód. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU          27 listopada 2022 r

1.Rekolekcje adwentowe w naszej parafii od przyszłej niedzieli 4,5 i 6 grudnia.

2.Roraty czyli Msza św. o Najświętszej Maryi Pannie z którą razem oczekujemy na przyjście Zbawiciela w środy i soboty o godz. 7.00. Zapraszamy

3.W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca, Msza św. o godz. 7.00 i 17.00, w kaplicy w Chodowie o godz. 16.00, sobota pierwszą miesiąca, przyszła niedziela pierwszą miesiąca, przed Mszą o godz. 10.00 modlitwy wypominkowe a po Mszy 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.W dniu jutrzejszym Ks. Prałat Zdzisław Domański obchodzi Uroczystość Imienin. Składając Najserdeczniejsze Życzenia błogosławieństwa Bożego dostojnemu Solenizantowi, pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.

5.Świece Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzane są przed kościołem, ofiara za świece mała -10 zł, średnia – 15 zł,  duża -20 zł, okolicznościowa – 30 zł.

6.W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

7.W przyszłą niedzielę młodzież z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kisielanach Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza przy naszym kościele na Kiermasz Ozdób Bożonarodzeniowych, wykonanych przez osoby niepełnosprawne. Podczas kiermaszu będą sprzedawane między innymi stroiki bożonarodzeniowe, ręcznie szyte ozdoby, bombki, wianki.

8.Opłatki w tym tygodniu p. Organista będzie roznosił według następującego porządku:

Poniedziałek – Chodów ul. Nowowiejska, Górna, Leśna, Polna, Ogrodowa i przyległe.

Wtorek – Chodów ul. Sokołowska, Kościelna, Zielona, Spokojna, Jaśminowa i Słoneczna.

Środa – Chodów ul. Węgrowska

Czwartek – Kisielany Żmichy i Kisielany Kuce

Piątek – Podnieśno

Sobota – Wola Suchożebrska ul. Sokołowska, Siedlecka, Pałacowa, Dworska i przyległe.

9.Przypominamy o obowiązku segregacji śmieci na cmentarzu. Oddzielnie segregujemy czysty plastik, czyste szkło, bioodpady / np. chryzantemy bez doniczek / oraz odpady zmieszane.

10.Bóg zapłać za bezimienną ofiarę na kościół z Przygód w wysokości 1500 zł                                                                       11.Prasa katolicka: „ Echo Katolickie”

12.W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Andrzej Rymuza z Przygód. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA                                   20 LISTOPADA 2022 R.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.Przyszła niedziela to pierwsza niedziela adwentu, rozpoczynająca nowy Rok Liturgiczny.

2.Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą za dwa tygodnie w dniach 4, 5 i 6 grudnia. Już dziś tak rozplanujmy swoje zajęcia, aby każdy wziął udział w rekolekcjach i pojednał się z Bogiem w sakramencie pokuty.

3.Od przyszłej niedzieli będą do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, organizowaną przez Caritas diecezjalną. Ofiara za świece w zależności od wielkości świecy 10, 15, 20 czy 30 zł.

4.W tym tygodniu p. Organista będzie roznosił opłatki według następującego porządku: środa – Borki Siedleckie, czwartek – Brzozów, Piątek – Sosna Korabie, Trojanki, Kozółki oraz Kopcie, sobota – blok Podnieśno, Suchożebry ul. Sosnowa i Kolejowa, Wola Suchożebrska ul. Zachodnia i Północna.

5.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie „.

6.W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Roman Bombiak z Suchożebr – pogrzeb we wtorek.  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

33 NIEDZIELA ZWYKŁA                       13 LISTOPADA 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.Przypominamy o różańcu wypominkowym  za zmarłych codziennie o godz. 16.40.

2.W dzisiejszą niedzielę przeżywamy VI Światowy Dzień Ubogich. Mottem tegorocznego Dnia Ubogich są słowa: „ Chrystus, będąc bogaty, dla was stał się ubogim, aby was ubóstwem swoim ubogacić”. Ofiary na tacę dziś, na działalność Caritas naszej diecezji.

3.Równocześnie dziś Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym na Ukrainie. Po Mszach św. zbiórka ofiar na pomoc dla chrześcijan na Ukrainie.

4.W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, a za dwa tygodnie Adwent, nowy rok liturgiczny.

5.W przyszłą niedzielę przybędzie do naszej parafii delegat Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji, aby podczas dnia modlitwy w intencji o nowe powołania do kapłaństwa  zebrać także ofiary na potrzeby WSD. Delegat seminarium będzie także rozprowadzał Kalendarze Seminaryjne na 2023 rok. Okażmy naszą troskę Seminarium.

6.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

7.W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Henryk Pastor z Podnieśna /pogrzeb we wtorek/. Wieczny odpoczynek…….

32 NIEDZIELA ZWYKŁA      06 LISTOPADA 2022 R.

1.Przez cały listopad różaniec za zmarłych o godz. 16.40, podczas którego modlitwy wypominkowe. Zapraszamy parafian z poszczególnych miejscowości według miejsca zamieszkania ofiarodawców wypominek: poniedziałek 7 listopada Podnieśno, wtorek 8 listopada – Sosna Korabie, Trojanki, Kozółki, środa 9 listopada – Wola Suchożebrska, czwartek 10 listopada – Kisielany Żmichy, piątek 11 listopada – Kisielany Kuce, sobota 12 listopada – Przygody, niedziela 13 listopada – Suchożebry.

2.Do 8 listopada włącznie codziennie można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

3.W tym tygodniu w piątek 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości, Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 9.00.

4.W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Ubogich, ofiary na tacę na Caritas diecezjalną.

5.W przyszłą niedzielę także Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na Kościół w Ukrainie.

6.Bóg zapłać mieszkańcom Brzozowa za ofiarowanie kompletu nowych świątecznych obrusów na ołtarze wartości 3500 zł. z okazji Jubileuszu 600 lecia Parafii. Bóg zapłać także za bezimienną ofiarę z parafii w wysokości 700 zł na kościół.

7.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

8.W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Krzysztof Mazurek z Woli Suchożebrskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

31 NIEDZIELA ZWYKŁA              30 października 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.We wtorek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy św.  o godz. 12.00  procesja  żałobna  na cmentarz, modlitwy na cmentarzu za zmarłych, na zakończenie poświęcenia nowych pomników wcześniej zgłoszonych w kancelarii parafialnej. Przyjmujemy na wypominki.  Kartki wypominkowe wypełniamy czytelnie, podajemy adres ofiarodawcy.

 2.W środę  2 listopada Dzień Zaduszny czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. jak w każdą niedziele, po Mszy św. o godz. 12.00 procesja żałobna na cmentarz, przed każdą Mszą św. modlitwy wypominkowe.

3.Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny, za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu stan łaski uświęcającej. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

4.Przez cały listopad od czwartku 3 listopada różaniec za zmarłych o godz. 16.40, podczas którego będą modlitwy wypominkowe. Zapraszamy parafian z poszczególnych miejscowości według miejsca zamieszkania ofiarodawców wypominek: czwartek  3 listopada – Borki,  piątek 4 listopada – Kopcie, piątek 4 listopada w kaplicy w Chodowie godz. 16.00 Chodów,  sobota  5 listopada – Brzozów,  niedziela 6 listopada – blok  Podnieśno, poniedziałek 7 listopada –  Podnieśno,  wtorek 8 listopada – Sosna Korabie, Trojanki i Kozółki,  środa  9 listopada – Wola Suchożebrska, czwartek 10 listopada – Kisielany Żmichy, piątek 11 listopada – Kisielany Kuce, sobota 12 listopada – Przygody, niedziela 13 listopada – Suchożebry.

5.W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. W Chodowie w kaplicy w piątek o godz. 16.00. Przyszła niedziela pierwszą niedzielą miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

6.Przypominamy o obowiązku segregacji śmieci na naszym cmentarzu.

7.Jutro 31 października w Siedlcach odbędzie się III Siedlecki Marsz  Świętych, początek o godz. 18.00 w parafii Bożego Ciała, a następnie przemarsz ulicami miasta na Cmentarz Centralny.

8.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”

9.W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności Zdzisław Trojanowski z Przygód, Halina Szczepanik z Chodowa – pogrzeb jutro. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

30 NIEDZIELA ZWYKŁA                 23 PAŹDZIERNIKA 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem: „ Będziecie moimi świadkami”. Każdego dnia tego tygodnia pamiętajmy w modlitwie w intencjach misyjnych Kościoła. Ofiary na tacę dzisiejszego dnia na Misje.

2.W tym tygodniu w piątek 28 października Uroczystość św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, głównych patronów naszej diecezji. Z tej racji, że Uroczystość Patronów diecezji przypada w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3.Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przygotowując się do tych dni, pamiętajmy także o modlitwie za zmarłych. Kartki wypominkowe rozłożone są na bocznych ołtarzach. Przyjmujemy na wypominki listopadowe oraz wypominki roczne. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będą dodatkowo Msze św. w każdy pierwszy piątek miesiąca, kartki wypominkowe roczne będą dodatkowo czytane w pierwsze niedziele miesiąca przed jedną z Mszy św. Ofiara na wypominki roczne, taka jak na Msze św. Kartki wypominkowe wypełniamy czytelnie, podając także miejsce zamieszkania ofiarodawcy. Pamiętajmy także o uporządkowaniu grobów na cmentarzu.

4.Poświęcenie nowych pomników na cmentarzu odbędzie się 1listopada. Zamiar poświęcenia pomnika zgłaszamy wcześniej w kancelarii parafialnej i składamy ofiarę na utrzymanie porządku na cmentarzu, czyli na pokrycie kosztów wywożenia śmieci z cmentarza w ciągu całego roku. Przypominamy także o obowiązku segregacji śmieci na cmentarzu.

5.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”

29 NIEDZIELA ZWYKŁA                 16 PAŹDZIERNIKA 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.Dziś XXII Dzień Papieski pod hasłem: „ Blask prawdy”, po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na fundusz stypendialny „ Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”, jako pomoc materialna dla uzdolnionej z ubogich rodzin.

2.Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przygotowując się do tych dni, pamiętajmy także o modlitwie za zmarłych. Kartki wypominkowe rozłożone są na bocznych ołtarzach. Przyjmujemy na wypominki listopadowe oraz wypominki roczne. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będą dodatkowo Msze św. w każdy pierwszy piątek miesiąca, kartki wypominkowe roczne będą dodatkowo czytane w pierwsze niedziele miesiąca przed jedną z Mszy św. Ofiara na wypominki roczne, taka jak na Msze św. Kartki wypominkowe wypełniamy czytelnie, podając także miejsce zamieszkania ofiarodawcy. Pamiętajmy także o uporządkowaniu grobów na cmentarzu. Ostatnio na cmentarzu pojawiła się moda na sadzenie krzewów –konkretnie tuj przy pomnikach, niektórzy posadzili krzewy przed pomnikiem na alejce.  Przypominamy, że pomiędzy pomnikami ma być odległość 50 cm czyli po 25 cm dla każdego pomnika, proszę nie sadzić krzewów ani przed pomnikiem ani za pomnikiem, a tym bardziej na alejce przejściowej która jest dla wszystkich poruszających się po cmentarzu. Zabronione jest też montowanie ławki na alejce przed pomnikiem, może być postawiona ławka tylko z boku pomnika.

3.Poświęcenie nowych pomników na cmentarzu odbędzie się 1listopada. Zamiar poświęcenia pomnika zgłaszamy wcześniej w kancelarii parafialnej i składamy ofiarę na utrzymanie porządku na cmentarzu, czyli na pokrycie kosztów wywożenia śmieci z cmentarza w ciągu całego roku. Przypominamy także o obowiązku segregacji śmieci na cmentarzu.

4.Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna, ofiary na tacę w przyszłą niedzielę na Misje.

5.W przyszłą niedzielę przygotowanie do pierwszej Komunii św. dla rodziców i dzieci z klas pierwszych na Mszy św. o godz. 12.00.

6.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”

7.W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Marek Wakuła z Chodowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA         09. Października 2022 r.

1.W tym tygodniu w czwartek 13 października Nabożeństwo Fatimskie podczas Nabożeństwa Różańcowego.

2.W przyszłą Niedzicę XXII Dzień Papieski pod hasłem: „ Blask prawdy”. Tego dnia odbędzie się zbiórka ofiar do puszek po Mszach św. na fundusz stypendialny „ Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”, jako pomoc materialna dla uzdolnionej  młodzieży z ubogich rodzin.

3.Przypominamy o Nabożeństwach Różańcowych w dni powszednie o godz. 17.00, w niedziele o godz. 16.30, zapraszamy dzieci, młodzież szczególnie kandydatów do bierzmowania oraz dorosłych. Zachęcamy także do odmawiania różańca w domach rodzinnych.

4.W przyszłą niedzielę przygotowanie do pierwszej Komunii św. dla rodziców i dzieci z klas drugich na Mszy św. o godz. 12.00.

5.W przyszłą niedzielę przygotowanie dla kandydatów do bierzmowania o godz. 16.30.

6.Przed kościołem są do nabycia Kalendarze dla Rolników na rok 2023, w których jest wiele interesujących artykułów z zakresu rolnictwa, ogrodnictwa, sadownictwa, hodowli, ochrony lasów. Kalendarz Rolników w cenie 35 zł.

7.Przy naszym kościele do tej pory brak jest podjazdu dla osób niepełnosprawnych. W najbliższym czasie podjęte zostaną czynności związane z taką inwestycją. Potrzebny jest projekt budowlany podjazdu opracowany przez inżyniera – architekta, zezwolenia Konserwatora zabytków, zezwolenia Wydziału Budowlanego Starostwa Powiatowego, zezwolenie diecezjalnego konserwatora zabytków sakralnych i dopiero wykonanie tej inwestycji. Nasz kościół jest wpisany do rejestru zabytków, stąd takie procedury. Tej inwestycji nie da się tak od razu wykonać, potrzeba czasu i cierpliwości.

8.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

9.W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Wojciech Ławecki z Bork Siedleckich. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

XXVII  NIEDZIELA ZWYKŁA      02 PAŹDZIERNIKA 2022 R.

1.Dziś zakończenie Jubileuszowych Misji Ewangelizacyjnych. Serdeczne podziękowanie Księżom Misjonarzom za trud przeprowadzenia Misji w naszej parafii Ks. Jackowi Sereda i Ks. Andrzejowi Sochal. .Bóg zapłać za wygłoszone Słowo Boże, za wspólną modlitwę, za przewodniczenie różnego rodzaju nabożeństwom misyjnym. Życzymy Misjonarzom Bożego błogosławieństwa w dalszej pracy duszpasterskiej. Podziękowanie wolontariuszom z naszej parafii za prowadzenie sklepiku z pamiątkami misyjnymi.

2.Rozpoczął się październik miesiąc różańcowy. Nabożeństwa Różańcowe, w dni powszednie o godz. 17.00. Dzieci uczęszczające na różaniec będą otrzymywały specjalne obrazki do wklejenia na plansze. W niedziele Nabożeństwa Różańcowe o godz. 16.30. Zachęcamy do odmawiania różańca także w domach rodzinnych. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca Msze św. o godz. 7.00 i 17.00, w kaplicy w Chodowie o godz. 16.00.

3.W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie różańców dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do pierwszej Komunii św.

4.W najbliższą sobotę w parafii św. Józefa w Siedlcach spotkanie modlitewne dla Kół Żywego Różańca rejonu siedleckiego, początek o godz. 10.00.

5.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

6.W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności Eugeniusz Mazurek z Chodowa, Cecylia Ciulak z Brzozowa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

XXVI   NIEDZIELA ZWYKŁA    25 WRZEŚNIA 2022 R.

1.Rozpoczeliśmy dziś w naszej parafii Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne. Misje to szczególny czas, kiedy chcemy wrócić do źródeł wiary, by poprzez modlitwę, słuchanie Słowa Bożego i czerpanie z mocy sakramentów dać się poprowadzić Bogu. On pragnie naszego szczęścia. Codzienność i zabieganie wokół tysiąca spraw, odbierają nam zdrowe i mądre widzenie siebie, życia, świata i ludzi. Gdy jesteśmy pochłonięci mnóstwem obowiązków to wtedy wartości i sprawy ważne są traktowane i przeżywane jako drugorzędne, a sprawy nieistotne wydają nam się pilne i konieczne. Misje pomagają spojrzeć oczami Boga na nasze życie z wielką troską i życzliwością, by poczuć się dziećmi Boga. Do każdej rodziny naszej parafii rozniesione zostały zaproszenia z programem Misji, proszę je uważnie czytać. Misje zakończymy w przyszłą niedzielę odpustem ku Matki Bożej Różańcowej, procesją Eucharystyczną wokół kościoła i pożegnaniem Świętych Znaków: obrazu Matki Bożej Kodeńskiej i Relikwii Błogosławionych Męczenników Podlaskich. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę do dyspozycji Księży Misjonarzy.  Diecezjalna Fundacja Pamięci Unitów Podlaskich Arka przygotowała pamiątki misyjne, które można będzie nabyć w czasie Misji w tzw. Sklepiku Misyjnym.

2.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

3.W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności Natalia Prokurat z Chodowa, Andrzej Celiński z Woli Suchożebrskiej, Bogumiła Mazurek z Chodowa, Mieczysław Sobecki z Chodowa, Krystyna Dymowska z Przygód. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

XXV  NIEDZIELA ZWYKŁA    18 WRZEŚNIA 2022 R.

1.Katecheza dla rodziców i chrzestnych przygotowująca do sakramentu chrztu dziecka dziś po Mszy św. o godz. 18.00 w Sali katechetycznej.

2.W następną niedzielę 25 września w naszej parafii rozpoczną się Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne. Misje to szczególny czas w życiu parafii, kiedy chcemy wrócić do źródeł wiary, by poprzez modlitwę, słuchanie Słowa Bożego i czerpanie z mocy sakramentów dać się poprowadzić Bogu. On pragnie naszego szczęścia. Codzienność i zabieganie wokół tysiąca spraw, odbierają nam zdrowe i mądre widzenie siebie, życia, świata i ludzi. Gdy jesteśmy pochłonięci mnóstwem obowiązków to wtedy wartości i sprawy ważne są traktowane i przeżywane jako drugorzędne, a sprawy nieistotne wydają nam się pilne i konieczne. Misje pomagają spojrzeć oczami Boga na nasze życie z wielką troską i życzliwością, by poczuć się dziećmi Boga. Do każdej rodziny naszej parafii rozniesione zostały zaproszenia z programem Misji, proszę je uważnie przeczytać. Na końcu tego zaproszenia jest modlitwa o błogosławione owoce tego świętego czasu, proszę ją odmawiać w tym tygodniu podczas wieczornej modlitwy rodzinnej. Serdeczne podziękowanie tym którzy te zaproszenia roznosili. Proszę Radnych parafialnych o zorganizowanie sprzątania otoczenia kościoła przed Misjami w tym tygodniu w środę od godz. 9.00, tak jak to było przed Jubileuszowym Odpustem w lipcu. Misje to Święto w całej parafii. Diecezjalna Fundacja Pamięci Unitów Podlaskich Arka przygotowała pamiątki misyjne, które można będzie nabyć w czasie Misji w tzw. Sklepiku Misyjnym, a już dziś można nabyć przed kościołem flagi do dekoracji domów czy krzyży, w kolorach żółtym, niebieskim, biało czerwonym w cenie 10 zł.

3.Przygotowanie do pierwszej Komunii św. dla rodziców i dzieci z klas trzecich dziś na Mszy św. o godz. 12.00.

4.Zapowiedzi przedślubne:   Tomasz Kowalczyk, kawaler z Woli Suchożebrskiej i Magdalena Mazurek, panna zam. w Korczewie par. Knychówek – zap.III;  Paweł Pieńkowski, kawaler z Kisielan Żmichy i Natalia Salamandra, panna zam. w Dąbrówce par. Pod. Św. Krzyża w Dąbrówce- zap.III; Adrian Uziak, kawaler z Brzozowa i Karolina Będkowska, panna z par. Ruda Wolińska – zap. II.

5.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

XXIV  NIEDZIELA ZWYKŁA    11 WRZEŚNIA 2022 R.

1.Katecheza dla rodziców i chrzestnych przygotowująca do sakramentu chrztu dziecka dziś po Mszy św. o godz. 18.00 w Sali katechetycznej.

2.Przygotowanie do Misji w naszej parafii, które odbędą się w dniach 25 września do 02 października. W tym tygodniu do każdej rodziny naszej parafii będą rozniesione zaproszenia z programem Misji Ewangelizacyjnych. O rozniesienie tych zaproszeń do rodzin proszę Radnych Parafialnych, a w wioskach, gdzie brak Radnych Parafialnych, proszę Sołtysów o rozniesienie zaproszeń. Zaproszenia na Misje są do odebrania w kancelarii parafialnej

3.Przygotowanie do pierwszej Komunii św. dla rodziców i dzieci z klas trzecich w przyszłą niedzielę 18 września na Mszy św. o godz. 12.00.

4.Zapowiedzi przedślubne:  Kazimierz Smoleński, cywilnie związany z Przygód i Anna Smoleńska z d. Nowosielska, cywilnie związana zam. Borki Paduchy par. Zbuczyn – zap. III; Tomasz Kowalczyk, kawaler z Woli Suchożebrskiej i Magdalena Mazurek, panna zam. w Korczewie par. Knychówek – zap.II;  Paweł Pieńkowski, kawaler z Kisielan Żmichy i Natalia Salamandra, panna zam. w Dąbrówce par. Pod. Św. Krzyża w Dąbrówce- zap.II; Adrian Uziak, kawaler z Brzozowa i Karolina Będkowska, panna z par. Ruda Wolińska – zap. I

5.Dziś zbiórka ofiar do puszek po Mszach św. na działalność misyjną Sióstr Albertynek w Boliwii, gdzie pracuje siostra Maria Umięcka pochodząca z naszej parafii. Siostry między innymi prowadzą tam Ośrodek zdrowia, opiekują się chorymi dziećmi, a konkretnie potrzebne są fundusze na kosztowną operację przywracającą wzrok jednemu z dzieci.

6.We wtorek 13 września Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00, a w środę 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

7.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

8.W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Teresa Graszewska z Chodowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA    04 WRZEŚNIA 2022 R.

1.Pierwsza katecheza dla rodziców i chrzestnych przygotowująca do sakramentu chrztu dziecka dziś po Mszy św. o godz. 18.00 w Sali katechetycznej.

2.W tym tygodniu w czwartek 8 września Święto Narodzenia NMP, Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Tego dnia w Woli Gułowskiej odbędą się Diecezjalne Dożynki. Zachęcamy rolników z naszej parafii do udziału w tym dziękczynieniu za zebrane plony, oraz do zawiezienia wieńca dożynkowego z naszej parafii do Woli Gułowskiej.

3.Przygotowanie do Misji w naszej parafii, które odbędą się w dniach 25 września do 02 października. W przyszłą niedzielę przybędzie do naszej parafii Ks. kan. dr Jacek Sereda, który będzie przewodniczył Misjom Jubileuszowym, aby  na Mszach św. wprowadzić nas w tematykę Misji Ewangelizacyjnych i zachęcić do udziału w misjach.

4.Przygotowanie do pierwszej Komunii św. dla rodziców i dzieci z klas trzecich za dwa tygodnie 18 września na Mszy św. o godz. 12.00.

5.Zapowiedzi przedślubne: Marcin Pałka, kawaler z Podnieśna i Kamila Gotwicka, Panna z Siedlec par. Bożego Ciała – zap. III;  Kazimierz Smoleński, cywilnie związany z Przygód i Anna Smoleńska z d. Nowosielska, cywilnie związana zam. Borki Paduchy par. Zbuczyn – zap. II; Tomasz Kowalczyk, kawaler z Woli Suchożebrskiej i Magdalena Mazurek, panna zam. w Korczewie par. Knychówek – zap.I;  Paweł Pieńkowski, kawaler z Kisielan Żmichy i Natalia Salamandra, panna zam. w Dąbrówce par. Pod. Św. Krzyża w Dąbrówce- zap.I.

6.W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek po Mszach św. na działalność misyjną Sióstr Albertynek w Boliwii, gdzie pracuje siostra Maria Umięcka pochodząca z naszej parafii. Siostry między innymi prowadzą tam Ośrodek zdrowia, opiekują się chorymi dziećmi, a konkretnie potrzebne są fundusze na kosztowną operację przywracającą wzrok jednemu z dzieci.

7.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

8.W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Janina Montewka z Chodowa –pogrzeb we wtorek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA              28 SIERPNIA 2022 R.

1.W tym tygodniu w czwartek 1 września rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego. Msza św. dla dzieci, młodzieży, nauczycieli, rodziców w czwartek o godz. 8.00. Zapraszamy.

2.W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, Msza św. o godz. 7.00 i 18.00. W kaplicy w Chodowie w pierwszy piątek o godz. 17.00. Przyszła niedziela pierwszą niedzielą miesiąca, przed Mszą o godz. 10.00 modlitwy wypominkowe, a po Mszy o 10.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

3.W sobotę 3 września Katolickie Radio Podlasia z Siedlec będzie obchodzić 30 rocznicę powstania. W katedrze siedleckiej w sobotę  o godz. 10.00 będzie sprawowana Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy. Po zakończeniu liturgii odbędzie się festyn rodzinny w ogrodach kurialnych dla Kół Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie.

4.W przyszłą niedzielę w kaplicy w Chodowie o godz. 11.00 Msza św. z okazji Dożynek Gminy Siedlce. Program: godz.12.30 oficjalne otwarcie Dożynek, rozstrzygnięcie konkursu na wieniec dożynkowy, grupy i zespoły śpiewacze, godz. 16.30 występy zespołów m. innymi: Halina Frąckowiak, Piękni i Młodzi itp.

5.W przyszłą niedzielę w naszym kościele o godz. 12.00 Msza św. z okazji 100 – lecia OSP Suchożebry. Program Uroczystości po Mszy św. : przemarsz na plac apelowy, historia OSP w Suchożebrach, poświęcenie sztandaru, odznaczenia, biesiada strażacka.

6.Zapowiedzi przedślubne:  Sylwester Skup, kawaler z Podnieśna i Joanna Jońska, panna zam. w Białkach par. Ducha Świętego w Siedlcach – zap. III;  Mateusz Świątkowski, kawaler z Chodowa i Kamila Miszczak, panna zam. w Polakach par. Kotuń– zap. III; Marcin Pałka, kawaler z Podnieśna i Kamila Gotwicka, panna z Siedlec par. Bożego Ciała – zap. II; Kazimierz Smoleński, cywilnie związany z Przygód i Anna Smoleńska z d. Nowosielska, cywilnie związana zam. Borki Paduchy par. Zbuczyn – zap. I.

7.Katechezy dla rodziców i chrzestnych przygotowujące do chrztu dziecka w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 w Sali katechetycznej.

8.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

9.W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności Irena Duczek z Woli Suchożebrskiej oraz Siostra Prowincjalna S. Służek z Siedlec Wiesława Rypina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA              21 SIERPNIA 2022 R.

1.W tym tygodniu w piątek 26 sierpnia Święto NMP Częstochowskiej, Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

2.Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej w sobotę 27 sierpnia. Wyjazd autokarem o godz. 8.00.

3.Parafialne Dziękczynienie za zebrane plony, czyli Dożynki Parafialne odbędą się w przyszłą niedzielę 28 sierpnia na Mszy św. o godz. 12.00. Mieszkańców poszczególnych wiosek proszę o przygotowanie wieńców dożynkowych.

4.Zapowiedzi przedślubne:   Emil Stanisławowski, kawaler z Chodowa i Weronika Celej, panna z Łukowa par. Przemienienia Pańskiego – zap. III; Sylwester Skup, kawaler z Podnieśna i Joanna Jońska, panna zam. w Białkach par. Ducha Świętego w Siedlcach – zap. II;  Mateusz Świątkowski, kawaler z Chodowa i Kamila Miszczak, panna zam. w Polakach par. Kotuń– zap. II; Marcin Pałka, kawaler z Podnieśna i Kamila Gotwicka, panna z Siedlec par. Bożego Ciała – zap. I.

5.Zebranie Rady Parafialnej jutro w poniedziałek  o godz. 18.00.

6.Za dwa tygodnie 4 września  w kaplicy w Chodowie o godz. 11.00 Msza św. z okazji Dożynek Gminy Siedlce.

7.Za dwa tygodnie 4 września w naszym kościele w Suchożebrach o godz. 12.00 Msza św. z okazji 100 – lecia OSP Suchożebry

8.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

9.W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Lucyna Artych z Chodowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA              14 SIERPNIA 2022 R.

1.Jutro w poniedziałek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP, jest to Święto obowiązujące, Msze św. jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.

2.Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej w sobotę 27 sierpnia. Zapisy na wyjazd autokarem w kancelarii parafialnej.

3.Parafialne Dziękczynienie za zebrane plony, czyli Dożynki Parafialne odbędą się 28 sierpnia na Mszy św. o godz. 12.00. Mieszkańców poszczególnych wiosek proszę o przygotowanie wieńców dożynkowych.

4.Zapowiedzi przedślubne:   Piotr Major, kawaler z Brzozowa i Klaudia Szkopek, panna z Brzozowa – zap. III;  Mateusz Hapunowicz, kawaler z Siedlec par. św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Malwina Skwierczyńska, panna z Woli Suchożebrskiej – zap.III; Dawid Witkowski, kawaler z Kopci i Ewelina Sadowa, panna zam. Koryciany par. Przesmyki –zap.III;  Emil Stanisławowski, kawaler z Chodowa i Weronika Celej, panna z Łukowa par. Przemienienia Pańskiego – zap. II; Sylwester Skup, kawaler z Podnieśna i Joanna Jońska, panna zam. w Białkach par. Ducha Świętego w Siedlcach – zap. I;  Mateusz Świątkowski, kawaler z Chodowa i Kamila Miszczak, panna zam. w Polakach par. Kotuń– zap. I

5.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA              07 SIERPNIA 2022 R.

1.Spotkania modlitewne dla duchowych pielgrzymów Pieszej Podlaskiej Pielgrzymki na Jasną Górę od poniedziałku do piątku o godz. 20.00, w sobotę o godz. 18.00. Zapraszamy.

2.W sobotę 13 sierpnia Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00.

3.Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej w sobotę 27 sierpnia. Zapisy na wyjazd autokarem w kancelarii parafialnej.

4.Zapowiedzi przedślubne:  Maciej Strzyżewski, kawaler z Warszawy par. M.B. z Lourdes i Katarzyna Montewka, panna z Chodowa – zap. III;  Piotr Major, kawaler z Brzozowa i Klaudia Szkopek, panna z Brzozowa – zap. II;  Mateusz Hapunowicz, kawaler z Siedlec par. św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Malwina Skwierczyńska, panna z Woli Suchożebrskiej – zap.II; Dawid Witkowski, kawaler z Kopci i Ewelina Sadowa, panna zam. Koryciany par. Przesmyki –zap.II;  Emil Stanisławowski, kawaler z Chodowa i Weronika Celej, panna z Łukowa par. Przemienienia Pańskiego – zap. I.

5.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

6.W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności Dariusz Protasiuk z Woli Suchożebrskiej i Henryk Kadej z Woli Suchożebrskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Dalsza część listy sponsorów Jubileuszowego Festynu 600 lecia parafii 17 lipca 2022 r

1.Wiesław i Monika Sarnowscy

2.Fundacja MKL dzieciom / Anna Chwedoruk /

3.Magdalena Pliszka

4.Sala zabaw Młynek

5.Foto – Gra Anna Harasim – Polak

6.Czesław Krajewski

7.Apteka Klimapt Suchożebry

8.Tomasz Staszewski

9.Jabłko Siedleckie

10.Agnieszka Karpińska

11.Katarzyna Parapura

12.OSP Kisielany Żmichy

13.OSP Mokobody

14.Zespół Pielgrzymkowy

15.Marek Wakuła

16.Karol Przesmycki

18.Marcin Kowal

19.Józef Bąk

 XVIII  NIEDZIELA ZWYKŁA             31 lipca 2022 r. 

1.W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, Msze św. o godz. 7.00 i 18.00, w kaplicy w Chodowie w pierwszy piątek Msza św. o godz. 17.00. Przyszła niedziela pierwszą niedzielą miesiąca, przed Mszą św. o godz. 10.00 modlitwy wypominkowe, a po Mszy o12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

2.Zachęcamy do udziału w Pieszej Podlaskiej Pielgrzymce na Jasną Górę. W naszym kościele, tak jak w ubiegłym roku od 3 do 14 sierpnia będą specjalne modlitwy pielgrzymkowe dla duchowych pielgrzymów. W tym tygodniu w środę i czwartek o godz. 20.00, w piątek, sobotę i niedzielę o godz. 18.00. Karty duchowych pielgrzymów na stoliku z gazetami. Zapraszamy.

3.W tym tygodniu w sobotę 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego, Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

4. Zapowiedzi przedślubne: Eryk Krzyszczak, kawaler z Chodowa i Martyna Siwiec, panna z par. Dziewule – zap. III; Michał Barczak, kawaler z Suchożebr i Sylwia Korycińska, panna z par. Radomyśl – zap. III;  Radosław Gielewicz, kawaler z Suchożebr i Karolina Krasuska, panna ze Stoku Lackiego par. Miłosierdzia Bożego w Siedlcach – zap.III;  Maciej Strzyżewski, kawaler z Warszawy par. M.B. z Lourdes i Katarzyna Montewka, panna z Chodowa – zap. II;  Piotr Major, kawaler z Brzozowa i Klaudia Szkopek, panna z Brzozowa – zap. I;  Mateusz Hapunowicz, kawaler z Siedlec par. św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Malwina Skwierczyńska, panna z Woli Suchożebrskiej – zap.I; Dawid Witkowski, kawaler z Kopci i Ewelina Sadowa, panna zam. Koryciany par. Przesmyki –zap.I

5.Dalsza część listy sponsorów Festynu Parafialnego z 17 lipca 2022, na tablicy ogłoszeń przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii.

6.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

Sponsorzy Festynu 600 lecia Parafii Suchożebry

1. OSP Suchożebry

2. OSP Podnieśno

3. OSP Brzozów

4. OSP Wola Suchożebrska

5. OSP Kownaciska

6. OSP Krześlin

7. PPHU „Jońscy”

8. Katolickie Radio Podlasie

9. SOLBET Sp. z o.o.

10. KGW Kownaciska

11. Sklep Groszek w Suchożebrach

12. Dorota Todorska

13. Grupa Arche

14. GOK Chodów

15. Zespół Babie Lato

16. Zespół Chodowiacy

17. Zespół Moko – Bęec

18. Rostkowski Country Band

19. Drosed S.A.

20. Diecezjalne Centrum Pielgrzymkowo-Turystyczne „ARKA”

21. Fundacja Pamięci Unitów Podlaskich „ARKA”

22. ks. Darek Denisiuk

23. ks. Adam Przywuzki

24. Piękna SPA

25. Aldona Skwierczyńska

26. Mirella Skwierczyńska

27. Firma MADAR

28. Kulinarne Poddasze Siedlce

29. Bank Pocztowy w Suchożebrach

30. Tom-Bud Tomasz Wójcik

31. Bank Spółdzielczy w Suchożebrach

32. Jeremiasz Soszyński

33. Robert Rymuza

34. Uprawa Pieczarek Waldemar Mazurek

35. TECHTRANS Paweł Trębicki

36. Beata i Jerzy Borkowscy

37. ZSP im. Henryka Sienkiewicza w Suchożebrach

38. Zakład Mięsny Chodów W. Mazur

39. Aldona Pawlak

40. Iwona Kwiatkowska

41. Przedsiębiorstwo Energetyczne sp. z o.o. w Siedlcach (PEC)

42. Jolanta Wakuła

43. Zajazd Chodowiak

44. Magda Antoniak

45. Mariusz Dorosz

46. Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Siedlce (MODR)

47. Adam Filipczuk

48. Księgarnia Diecezjalna w Siedlcach

49. Gminny Ośrodek Zdrowia SPZOZ w Suchożebrach

50. Dariusz Bryńczak

51. Jerzy Szymaniak

52. Maria Mlonek

54. Urząd Gminy Suchożebry

55. Zakład Gospodarki Komunalnej w Woli Suchożebrskiej

56. Sołectwo Chodów

57. Sołectwo Kisielany Żmichy

58. Sołectwo Kisielany Kuce

59. Sołectwo Borki Siedleckie

60. Sołectwo Brzozów

61. Sołectwo Suchożebry

62. Sołectwo Podnieśno

63. Sołectwo Wola Suchożebrska

64. Sołectwo Kopcie

65. Sołectwo Przygody

66. Sołectwo Sosna Korabie

67. Sołectwo Sosna Trojanki

68. Sołectwo Sosna Kozółki

69. PHU Topaz Zbigniew Paczóski

70. Jacek Świrski

71. Kręgielnia Factory 157

72. Materiały budowlane Pieńkowscy

73. Bożena Żukowska

74. Uprawa Pieczarek Katarzyna Grabowska, Agata Pałka S.C.

75. Paweł Wójcik

76. Rafał Mazurek

77. Magda Zielonka-Sęk Słodkie Ciasteczka

78. Echo Katolickie

80. Zakład Utylizacji Odpadów w Woli Suchożebrskiej

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA                      24 lipca 2022 r.

1.Dziś w związku z XXIII Ogólnopolskim Tygodniem św. Krzysztofa, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek po Mszach św. na pomoc w zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy. Jest to forma podziękowania Panu Bogu za bezpieczną jazdę. Hasło zbiórki ofiar – „Podaruj jeden grosz, za jeden kilometr bezpiecznej jazdy”. Po Mszach św. o godz. 10.00 i 12.00 odbędzie się poświęcenie samochodów i innych środków lokomocji.

2.W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy  główne Uroczystości Jubileuszu 600 lecia powstania naszej parafii, podczas Odpustu ku czci św. Marii Magdaleny z udziałem Jego Ekscelencji Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy, zaproszonych kapłanów, sióstr zakonnych, gości oraz parafian. Składam serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości zarówno w kościele jak i podziękowanie za organizację festynu parafialnego. Dziękuję chórowi parafialnemu z p. Markiem na czele, całej służbie liturgicznej z prezesem ministrantów Markiem,  dziękuję za dary ofiarowane dla parafii. Serdecznie dziękuję wszystkim sponsorom festynu z poza parafii, jak i z naszej parafii, a jest ich bardzo wielu. Lista sponsorów festynu jest umieszczona na tablicy ogłoszeń, oraz umieszczona na internetowej stronie naszej parafii. Dziękuję wszystkim głównym  organizatorom festynu, jak i wolontariuszom, którzy im pomagali, wszystkim, którzy przygotowywali smaczne potrawy i napoje, łącznie z jubileuszowym tortem sześćsetlecia. Dziękuję strażakom z każdej jednostki OSP z terenu parafii, jak i z sąsiedztwa, którzy rozstawiali namioty i czuwali nad bezpieczeństwem na festynie oraz policji. Ogłoszenie ze spraw organizacyjnych festynu, zawieruszyły się dwa białe składane stoły cateringowe.

3.Zapowiedzi przedślubne: Mateusz Kozak, kawaler zam. Rzeszotków par. Krześlin i Patrycja Komar, panna z Woli Suchożebrskiej – zap. III;  Damian Kowal, kawaler z Bork Siedleckich i Magda Podniesińska, panna zam. w Szarutach par. Wnieb. NMP w Węgrowie –zap. III;  Eryk Krzyszczak, kawaler z Chodowa i Martyna Siwiec, panna z par. Dziewule –zap. II ;  Michał Barczak, kawaler z Suchożebr i Sylwia Korycińska, panna z par. Radomyśl – zap. II;  Radosław Gielewicz, kawaler z Suchożebr i Karolina Krasuska, panna ze Stoku Lackiego par. Miłosierdzia Bożego w Siedlcach – zap.II;  Maciej Strzyżewski, kawaler z Warszawy par. M.B. z Lourdes i Katarzyna Montewka, panna z Chodowa – zap. I

4.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

Uroczystość Jubileuszu 600  lecia Parafii                        17 lipca 2022 r.

1.Dziś główne Uroczystości Jubileuszu 600 lecia naszej parafii i Odpust ku czci Patronki Parafii św. Marii Magdaleny. Dziś Msze św. w naszym kościele o godz. 8.30 i 12.00 z procesją Eucharystyczną. Nie będzie Mszy św. o  godz. 10.00 i 18.00. Po zakończonej Mszy św. o godz. 12.00 Festyn Parafialny na placu przy kościele. Serdecznie zapraszamy parafian i gości. Szczegóły na plakatach.

2.W przyszłą niedzielę w związku z XXIII Ogólnopolskim Tygodniem św. Krzysztofa, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek po Mszach św. na pomoc w zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy. Jest to forma podziękowania Panu Bogu za bezpieczną jazdę. Hasło zbiórki ofiar – „Podaruj jeden grosz, za jeden kilometr bezpiecznej jazdy”. Po Mszach św. o godz. 10.00 i 12.00 odbędzie się poświęcenie samochodów i innych środków lokomocji.

3.Zapowiedzi przedślubne: Mateusz Kozak, kawaler zam. Rzeszotków par. Krześlin i Patrycja Komar, panna z Woli Suchożebrskiej – zap. II;  Damian Kowal, kawaler z Bork Siedleckich i Magda Podniesińska, panna zam. w Szarutach par. Wnieb. NMP w Węgrowie –zap. II;  Eryk Krzyszczak, kawaler z Chodowa i Martyna Siwiec, panna z par. Dziewule –zap. I ;  Michał Barczak, kawaler z Suchożebr i Sylwia Korycińska, panna z par. Radomyśl – zap. I;  Radosław Gilewicz, kawaler z Suchożebr i Karolina Krasuska, panna ze Stoku Lackiego par. Miłosierdzia Bożego w Siedlcach – zap.I

4.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

XV  NIEDZIELA ZWYKŁA          10 lipca 2022 r.                                                                                      

1.W przyszłą niedzielę 17 lipca Uroczystości Jubileuszowe 600 – lecia naszej parafii. Uroczysta Msza św. odpustowa ku czci Patronki naszej parafii św. Marii Magdaleny o godz. 12.00, pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy, z udziałem księży pochodzących z naszej parafii  oraz księży, którzy pracowali w naszej parafii. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła /proszę przygotować procesję: dziewczynki do sypania kwiatków, do niesienia poduszeczek, dorośli feretrony i chorągwie/. Na uroczystości zostały zaproszone Siostry zakonne pochodzące z parafii, Siostry Służki mieszkające w Przygodach, władze Samorządowe z Powiatu Siedleckiego, władze Samorządowe Gminy Siedlce, Mokobody i Suchożebry oraz wszyscy parafianie, a także goście. Msze św. w przyszłą niedzielę tylko o godz. 8.30 i 12.00, Mszy o godz. 10.00 i 18.00 nie będzie, w kaplicy w Chodowie Msza św. o godz. 8.00.  Po zakończeniu Mszy św. Odpustowej odbędzie się na placu obok kościoła Jubileuszowy Festyn Parafialny. Na festynie wystąpią między innymi takie zespoły jak Moco –Bęec, Babie Lato, Chodowiacy, Grupa Locomotora, Rostkowski Cantry Band, Zespół Pielgrzymkowy oraz Zespół Arka Noego z Poznania. Szczegóły na plakatach rozwieszonych w każdej miejscowości naszej parafii. Podczas festynu nastąpi rozstrzygnięcie Konkursu Wiedzy o naszej Parafii dla dzieci, oraz Konkursu Plastycznego „ Moja Parafia” dla dzieci. Oba konkursy z nagrodami. Prace w konkursie plastycznym, przedstaw w dowolnej technice wizerunek Naszej Parafii należy dostarczyć do kancelarii parafialnej bądź do zakrystii do 15 lipca. Na festynie będzie przygotowany poczęstunek, posiłki i napoje dla wszystkich / jedzenia nikomu nie zabraknie/. Jeśli kto ma rozkładane krzesełko lub rozkładany stolik proszę zabrać ze sobą. W przygotowanie Jubileuszu parafii zaangażowani są Radni Parafialni, Radni Gminni, Sołtysi, Strażacy. Każda wioska parafii powinna zgłosić do dziś do radnych 10 osób chętnych do pomocy na festynie, jako wolontariuszy. Spotkanie organizacyjne wolontariuszy we wtorek o godz. 18.00 w Sali katechetycznej. Do uporządkowania pozostał jeszcze plac bezpośredni przy kościele oraz plac na łące, gdzie odbędzie się festyn. Podziękowanie tym, którzy już zaangażowali się w zrobienie porządków na parkingu i przy grocie oraz przy malowaniu ogrodzenia parkingu. Na czas Mszy odpustowej oraz na czas festynu będzie zmiana organizacji ruchu samochodów przy kościele. Ulica A. Ogińskiej od wjazdu na parking przy Topazie do kościoła i od kościoła do Topazu, a więc w  obu kierunkach ze względu na bezpieczeństwo pieszych będzie zamknięta. Parkingi dla samochodów będą: na placu przy szkole podstawowej, na placu przy Topazie, na ulicy A. Ogińskiej od kościoła w kierunku Krynicy oraz  przy cmentarzu. Parking przy plebanii przeznaczony będzie dla księży, sióstr zakonnych oraz zaproszonych gości. Proszę stosować się do poleceń strażaków, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem.

2.Zapowiedzi przedślubne:  Sebastian Starużyk, kawaler z Siedlec par. Ducha Św. i Magdalena Rytel, panna zam. Kisielany Kuce – zap. III;  Piotr Bujalski, kawaler z Suchożebr i Zofia Terlecka, panna zam. w Warszawie par. św. Tadeusza – zap. III;  Mateusz Kozak, kawaler zam. Rzeszotków par. Krześlin i Patrycja Komar, panna z Woli Suchożebrskiej – zap. I; Damian Kowal, kawaler z Bork Siedleckich i Magda Podniesińska, panna zam w Szarutach par. Wnieb. NMP w Węgrowie – zap. I.

3.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

4.W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności Jadwiga Sarnowska z Woli Suchożebrskiej i Teresa Stolarzak z Siedlec. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA          03 lipca 2022 r.

1.W myśl rozporządzenia Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy ofiary na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na funkcjonowanie Katolickiego Radia Podlasie z Siedlec.

2.Wspólnota Chrysteros z Siedlec zaprasza na modlitwę różańcową za zmarłych jutro czwartego lipca o godz. 19.00 na cmentarzu w Suchożebrach.

3.Za dwa tygodnie 17 lipca Uroczystości Jubileuszowe 600 – lecia naszej parafii. Uroczysta Msza św. Odpustowa ku czci Patronki naszej parafii św. Marii Magdaleny 17 lipca o godz. 12.00, pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy, z udziałem księży pochodzących z naszej parafii  oraz księży, którzy pracowali w naszej parafii. Na uroczystości zostały zaproszone Siostry zakonne pochodzące z parafii, Siostry Służki mieszkające w Przygodach, władze Samorządowe z Powiatu Siedleckiego, władze Samorządowe Gminy Siedlce, Mokobody i Suchożebry oraz wszyscy parafianie, a także goście. 17 lipca w kościele będą tylko Msze św. o godz. 8.30 i 12.00, Mszy o godz. 10.00 i 18.00 nie będzie, w kaplicy w Chodowie Msza św. o godz. 8.00.  Po zakończeniu Mszy św. Odpustowej odbędzie się na placu obok kościoła Jubileuszowy Festyn Parafialny. Na festynie wystąpią między innymi takie zespoły jak Moco –Bęec, Babie Lato, Chodowiacy, Grupa Locomotora, Rostkowski Cantry Band, Zespół Pielgrzymkowy oraz Zespół Arka Noego z Poznania. Nastąpi rozstrzygnięcie Konkursu Wiedzy o naszej Parafii, oraz Konkursu Plastycznego „ Moja Parafia” dla dzieci i młodzieży. Oba konkursy z nagrodami. Prace w konkursie plastycznym, przedstaw w dowolnej technice wizerunek Naszej Parafii należy dostarczyć do kancelarii parafialnej bądź do zakrystii do 15 lipca. Na festynie będzie przygotowany poczęstunek, posiłek i napoje dla wszystkich, którzy przyjdą na festyn. W przygotowanie Jubileuszu parafii zaangażowani są Radni Parafialni, Radni Gminni, Sołtysi. Każda wioska parafii powinna zgłosić do następnej niedzieli, do radnych 10 osób chętnych do pomocy w organizacji festynu. Mieszkańcy każdej wioski w porozumieniu z radnymi przygotowują produkty żywnościowe na festyn. Na ostatnim zebraniu organizacyjnym postanowiono, że mieszkańcy każdej wioski w dogodnym dla siebie czasie w porozumieniu z radnymi zrobią porządki wokół kościoła. Ponadto jutro i we wtorek zapraszamy młodzież i ministrantów do pomalowania ogrodzenia parkingu przy kościele. We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy Prezesów i Komendantów OSP z terenu parafii na zebranie w Sali katechetycznej, w celu omówienia spraw porządkowych na festynie.

4.Zapowiedzi przedślubne: Patryk Wołosiewicz, kawaler z Woli Suchożebrskiej i Milena Łęczycka, panna zam. Białki par. Duch św. w Siedlcach – zap.III;  Sebastian Starużyk, kawaler z Siedlec par. Ducha Św. i Magdalena Rytel, panna zam. Kisielany Kuce – zap. II;  Piotr Bujalski, kawaler z Suchożebr i Zofia Terlecka, panna zam. w Warszawie par. św. Tadeusza – zap. II.

5.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

6.W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności Kamil Mazurek z Siedlec, Dariusz Kowal z Bork Siedleckich. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA          26 CZERWCA 2022 r.

1.W tym tygodniu w środę 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Ofiary na tacę tego dnia do dyspozycji Ojca św. Franciszka.

2.W środę 29 czerwca ks. Paweł – wikariusz naszej parafii obchodzi Uroczystość Imienin, składając Najserdeczniejsze Życzenia Solenizantowi, pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.

3.W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W kaplicy w Chodowie w pierwszy piątek Msza św. o godz. 17.00. Przyszła niedziela pierwszą niedzielą miesiąca, przed Mszą o godz. 10.00 modlitwy wypominkowe, a po Mszy o godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.W tym tygodniu we wtorek 28 czerwca po Mszy wieczorowej czyli o godz. 18.45 w Sali katechetycznej odbędzie się zebranie dotyczące przygotowania do Jubileuszu 600 – lecia naszej parafii. Na to zebranie zapraszamy Radnych Parafialnych, Sołtysów z poszczególnych miejscowości parafii oraz Radnych Gminnych z terenu naszej parafii, w tym także z Chodowa, Kisielan Kuce i Żmichy. Obecność obowiązkowa.

5.Zapowiedzi przedślubne: Patryk Wołosiewicz, kawaler z Woli Suchożebrskiej i Milena Łęczycka, panna zam. Białki par. Duch św. w Siedlcach – zap.II;  Sebastian Starużyk, kawaler z Siedlec par. Ducha Św. i Magdalena Rytel, panna zam. Kisielany Kuce – zap. I;  Piotr Bujalski, kawaler z Suchożebr i Zofia Terlecka, panna zam. w Warszawie par. św. Tadeusza – zap. I.

6.W sobotę 2 lipca w Kodniu Diecezjalny Dzień Chorych.

7.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

8.W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Krzysztof Dobrowolski z Podnieśna. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA               19 czerwca 2022 r.

1.Trwa Oktawa Bożego Ciała, Msza św. z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18.00. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała o godz. 18.00 z poświęceniem wianków i błogosławieństwem małych dzieci.

2.W tym tygodniu w piątek Uroczystość Najświętszego Seca Pana Jezusa, Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Liturgiczna Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w tym roku jest przeniesiona na czwartek 23 czerwca. W sobotę wspomnienie liturgiczne Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

3.Zakończenie roku szkolnego katechetycznego w piątek. Msza św. dla dzieci, młodzieży nauczycieli i rodziców w piątek o godz. 8.00.

4.W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek, po Mszach św. na KUL.

5.Przypomnienie o porządkach na cmentarzu. Śmieci na cmentarzu segregujemy na plastik, szkło bioodpady i wrzucamy do kontenerów a nie za inne pomniki. Zachowujmy pełną kulturę w robieniu porządków na cmentarzu.

6.Zapowiedzi przedślubne:  Michał Bąk, kawaler z Bork Siedleckich i Anita Kaczkiewicz, panna z Suchożebr – zap. III;  Patryk Wołosiewicz, kawaler z Woli Suchożebrskiej i  Milena Łęczycka, panna  z Białk par. Ducha św. w Siedlcach – zap. I.

7.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

8.W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Zygmunt Wołosz z Chodowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ           12 czerwca 2022 r

1.W tym tygodniu w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa czyli Boże Ciało, Msze św. o godz. 8.30, 10.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, ulicą A. Ogińskiej.  Proszę przygotować cztery ołtarze, czwarty ołtarz przy figurze P. Jezusa przygotowują mieszkańcy Przygód oraz siostry Służki.  W procesji biorą udział: dziewczynki sypią kwiatki / biel /,  lub w strojach komunijnych  dziewczynki niosą poduszeczki i szarfy, chłopcy w strojach komunijnych niosą różaniec, młodzież  oraz dorośli chorągwie i feretrony, strażacy z Suchożebr zatroszczą się o bezpieczeństwo – kierowanie ruchem pojazdów na trasie procesji. W Boże Ciało Mszy św. o godz. 12.00 nie będzie, w kaplicy w Chodowie Mszy także nie będzie. Udział w procesji Bożego Ciała to wyraz naszej wiary.

.

2.Próba sypania kwiatków na Boże Ciało dla dziewczynek oraz niesienia różańca przez chłopców we wtorek po Mszy o godz. 18.00.

3.Dziś w naszym kościele, w ramach obchodów Jubileuszu 600-lecia naszej parafii odbędzie się Koncert Muzyki Sakralnej. Początek koncertu o godz. 13.00, czyli bezpośrednio po Mszy św. Wykonawcy Alessandro Bianchi (Włochy) organy, Magdalena Kulig (Hamburg/Niemcy) mezzosopran oraz Maciej Zimka (Kraków) akordeon. Serdecznie zapraszamy.

4.Jutro Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00.

5.Kolejne spotkanie Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.

6.Zapowiedzi przedślubne:  Piotr Domański, kawaler zam. w par. Ruda Wolińska i Angelika Zemło, panna z Chodowa – zap. III;  Robert Nasiłowski, kawaler z par. Paprotnia i Dominika Krasowska, panna z Podnieśna – zap. III; Michał Bąk, kawaler z Bork Siedleckich i Anita Kaczkiewicz, panna z Suchożebr zap. II.

7.Diecezjalne spotkanie młodzieży naszej diecezji w Woli Gułowskiej tzw. Jerycho Młodych w tym tygodniu w piątek i sobotę. Zapisy na wyjazd do Woli Gułowskiej przyjmuje ks. Paweł.

8.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

9.W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności Henryka Witkowska z Kopci i Teresa Witkowska z Kopci. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO  05 czerwca 2022 r.

1. Poświęcenie pól w Kisielanach Kuce i Kisielanach Żmichy dziś o godz. 14.30 z Mszą św.

2.Dziś zbiórka ofiar do puszek na budowę nowych kościołów na terenie naszej diecezji.

3.Jutro święto NMP Matki Kościoła, Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

4.W następną niedzielę 12 czerwca w naszym kościele w ramach obchodów Jubileuszu 600- lecia naszej parafii odbędzie się Koncert Muzyki Sakralnej. Początek koncertu o godz. 13.00, czyli bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.00. Wykonawcy Alessandro Bianchi ( Como/Włocchy) organy,  Magdalena Kulig ( Hamburg/ Niemcy) mezzosopran oraz Maciej Zimka ( Kraków ) akordeon.  Koncert organizuje Ks. dr. Piotr Radzikowski z  Wydziału Duszpasterstwa Muzyków Kościelnych Kurii Diecezjalnej Siedleckiej oraz nasza parafia. Czas trwania koncertu jedna godzina. Serdecznie wszystkich parafian zapraszamy. Wstęp wolny.  

5.Zapowiedzi przedślubne:  Piotr Domański, kawaler zam.  w Rudzie Wolińskiej, par Ruda Wolińska i Angelika Zemło, panna z Chodowa – zap. II;  Robert Nasiłowski, kawaler zam. w Skwierczynie Lackim, par. Paprotnia i Dominika Krasowska, panna z Podnieśna – zap. II; Michał Bąk, kawaler z Bork Siedleckich i Anita Kaczkiewicz, panna z Suchożebr – zap. I.

6.Jerycho Młodych w tym roku odbędzie się w dniach 17 – 18 czerwca w Woli Gułowskiej. Hasło tegorocznego spotkania młodych naszej diecezji: „ Carlo Strada. Eucharystia – moją autostradą do nieba”. Zapisy na wyjazd do Woli Gułowskiej przyjmuje ks. Paweł.

7.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

8.W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności Krystyna Branowska z Warszawy, Teresa Księżopolska z Kisielan Żmichy – pogrzeb jutro.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

WNIEBOWSTĄPIENIE P. JEZUSA       29 MAJA 2022 r.

1.Poświęcenie pól w Chodowie dziś o godz. 14.30 z Mszą św. Poświęcenie pól w Kisielanach Kuce i Kisielanach Żmichy w przyszłą niedzielę o godz. 14.30 z Mszą św.

2.Biały Tydzień dla dzieci pierwszokomunijnych codziennie na Mszy św. o godz. 18.00.

3.Rocznica Pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas czwartych w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00. Spowiedź i próba przed rocznicą Pierwszej Komunii św. w piątek o godz. 16.00.

4.W tym tygodniu pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca, Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W kaplicy w Chodowie w pierwszy piątek Msza św. o godz. 17.00. Przyszła niedziela pierwszą miesiąca, przed Mszą św. o godz. 10.00 modlitwy wypominkowe.

5.Ogólnopolska Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Częstochowy 4 czerwca, zapisy na autokar w kancelarii parafialnej, wyjazd o godz. 24.00 /w nocy/

6.Zapowiedzi przedślubne: Bartosz Niegowski, kawaler zam. w Woli Suchożebrskiej i Magdalena Krzeska, panna zam. w Bzowie par. Zbuczyn – zap. III;  Krystian Sarniak, kawaler  zam. w Krynce par. Krynka i Ewelina Dorosz, panna z Bork Siedleckich – zap. III; Piotr Domański, kawaler zam.  w Rudzie Wolińskiej, par Ruda Wolińska i Angelika Zemło, panna z Chodowa – zap. I; Robert Nasiłowski, kawaler zam. w Skwierczynie Lackim, par. Paprotnia i Dominika Krasowska, panna z Podnieśna – zap. I

7.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

8.W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Tadeusz Żylak z Bork Siedleckich. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA             22 Maja 2022 r

1.Dziś we Francji w Lyonie beatyfikacja założycielki Żywego Różańca Pauliny Jaricot. Po Mszach św. ministranci będą rozdawać obrazki z wizerunkiem błogosławionej Pauliny i modlitwą za jej przyczyną.

2.Poświęcenie pól dziś o godz. 14.30 z Mszą św. w Podnieśnie, początek ul. Sosnowa, blok Podnieśno i ul. Leśna, a o godz. 16.30 poświęcenie pól w Suchożebrach i na ul. Kolejowej. Msza św. w intencji mieszkańców Suchożebr i ul. Kolejowej dziś o godz. 10.00. Poświęcenie pól w Chodowie w przyszłą niedzielę o godz. 14.30 z Mszą św.

3.Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w tym tygodniu w sobotę 28 maja o godz. 10.00. Spowiedź dla dzieci, rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 16.00. Sprzątanie kościoła i otoczenia kościoła łącznie z koszeniem trawy przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych w środę od godz. 9.00. Miejsca w kościele na Uroczystość Pierwszej Komunii Św. tylko dla dzieci, rodziców i chrzestnych, pozostali goście uczestniczą we Mszy św. przed kościołem.

4.Rocznica Pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas czwartych 5 czerwca w niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00.

5.Zapowiedzi przedślubne:  Damian Wrzosek, kawaler zam. w Jarnicach par. Wniebowzięcia NMP w Węgrowie i Ewelina Więch, panna z Przygód – zap. III; Bartosz Niegowski, kawaler zam. w Woli Suchożebrskiej i Magdalena Krzeska, panna zam. Bzów par. Zbuczyn – zap. II; Krystian Sarniak, kawaler zam. Krynka par. Krynka i Ewelina Dorosz, panna z Bork Siedleckich –zap.II.

6.Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet w tym roku do Leśnej Podl. w niedzielę 29 maja. Zapisy na autokar w kancelarii parafialnej. Wyjazd autokaru o godz. 8.00 z przed kościoła.

7.Ogólnopolska Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Częstochowy 4 czerwca, zapisy w kancelarii parafialnej.

8.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

9. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Krystyna Bujalska z Siedlec, a pochodząca z Podnieśna . Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA             15 Maja 2022 r

1.Poświęcenie pól dziś o godz. 14.30 z Mszą św. w Borkach, a o godz. 16.30 poświęcenie pól w Przygodach. Msza św. w intencji mieszkańców Przygód z racji poświęcenia pól dziś o godz. 10.00. Poświęcenie pól w przyszłą niedzielę o godz. 14.30 w Podnieśnie z Mszą św., początek ul. Sosnowa, blok Podnieśno i ul. Leśna, o godz. 16.30 poświęcenie pól w Suchożebrach i na ul. Kolejowej. Msza św. w intencji mieszkańców Suchożebr i ul. Kolejowej w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.

2.Spotkanie Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie dziś, o godz. 15.00 w Sali katechetycznej.

3.Zapowiedzi przedślubne: Mirosław Rosa, wdowiec z Sosna Trojanki i Mariola Przychodzka, wdowa z Garwolina, par. Przem. Pańskiego – zap. III; Karol Kaczorek, kawaler z Sinołęki par. Grębków i Karolina Mitrzak, panna z Bork Siedleckich – zap. III; Piotr Parapura, kawaler z Sionnej par. Oleksin i Andżelika Karpińska, panna z Chodowa – zap. III; Damian Wrzosek, kawaler zam. w Jarnicach par. Wniebowzięcia NMP w Węgrowie i Ewelina Więch, panna z Przygód – zap. II; Bartosz Niegowski, kawaler zam. w Woli Suchożebrskiej i Magdalena Krzeska, panna zam. Bzów par. Zbuczyn – zap. I; Krystian Sarniak, kawaler zam. Krynka par. Krynka i Ewelina Dorosz, panna z Bork Siedleckich –zap.I.

4.Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet w tym roku do Leśnej Podl. w niedzielę 29 maja. Zapisy na autokar w kancelarii parafialnej.

5.Ogólnopolska Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Częstochowy 4 czerwca, zapisy w kancelarii parafialnej.

6.Od dziś odmawiana będzie w niedziele specjalna Modlitwa w intencji Misji Świętych, które odbędą się w naszej parafii w ostatnim tygodniu września tego roku.

7.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności Sabina Wierzbicka z Suchożebr /pogrzeb jutro/ i Czesław Kisieliński z Kisielan Żmichy /pogrzeb jutro/. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA             01. Maja 2022 r

1.Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w kościele Tydzień Biblijny pod hasłem: „ Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. Zachęcamy parafian do czytania Pisma Świętego w domach rodzinnych nie tylko w Tygodniu Biblijnym, ale przynajmniej raz w tygodniu.

2.We wtorek 3 – Maja Uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. jak każdą niedzielę.

3.Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza, ofiary na tacę w przyszłą niedzielę na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego z Siedlec.

4.Poświęcenie pól dziś o godz. 15.30 w Kopciach. Poświęcenie pól we wtorek 3- Maja w Brzozowie o godz. 14.30 z Mszą św., a o godz. 16.30 w Woli Suchożebrskiej. Msza św. w intencji mieszkańców Woli Suchożebrskiej we wtorek 3 – Maja o godz. 10.00. Poświęcenie pól w przyszłą niedzielę w Sosna Korabie, Trojanki, Kozółki o godz. 15.30, a Msza św. w intencji mieszkańców Sosna Korabie, Trojanki, Kozółki w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.

5.W tym tygodniu pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca, Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W kaplicy w Chodowie w pierwszy piątek Msza św. o godz. 17.00.

6.Nabożeństwa Majowe w dni powszednie po Mszy o godz. 18.00, w niedziele 20 minut przed Mszą o godz. 18.00

7.Zapowiedzi przedślubne: Mirosław Rosa, wdowiec z Sosna Trojanki i Mariola Przychodzka, wdowa z Garwolina, par. Przem. Pańskiego – zap. I; Karol Kaczorek, kawaler z Sinołęki par. Grębków i Karolina Mitrzak, panna z Bork Siedleckich – zap. I; Piotr Parapura, kawaler z Sionnej par. Oleksin i Andżelika Karpińska, panna z Chodowa – zap. I.

8.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności Maria Parapura z Kopci, Irena Popek z Przygód, Rafał Gajowniczek z Siedlec – pogrzeb jutro w naszej parafii. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO              24 kwietnia 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna w kościele Tydzień Miłosierdzia Bożego. Ofiary na tacę w dzisiejszą niedzielę na Caritas naszej diecezji. W dniu dzisiejszym w Święto Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 ofiarujmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w domach rodzinnych w intencjach pokoju na świecie, a szczególnie w Ukrainie.

2.W przyszłą niedzielę, Niedziela Biblijna oraz Narodowe czytanie Pisma Świętego.

3.Przygotowanie do pierwszej Komunii św. dla klas trzecich w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00.

4.Poświęcenie pól w przyszłą niedzielę o godz. 15.30 w Kopciach, a Msza św. w intencji mieszkańców Kopci w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.

5.Od przyszłej niedzieli pierwszego maja Nabożeństwa Majowe w niedzielę 20 minut przed Mszą o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy o godz. 18.00

6.Zapowiedzi przedślubne: Marcin Frank, kawaler z Kisielan Żmichy i Faustyna Fliszkowska, panna z par. Brodnica Górna – zap. III, Łukasz Bret, kawaler z Chodowa i Natalia Soroczyńska, panna z Siedlec par. św. Teresy – zap. III

7.Prasa Katolicka: „Echo Katolickie”.

8.W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Barbara Szulawa z Chodowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

  WIELKANOC                                                17 kwietnia 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.Dziś Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, największa uroczystość w roku kościelnym, rozpoczynająca okres Wielkanocny w liturgii. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

2.Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych, Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary na tacę na KUL oraz Szkoły Katolickie na terenie naszej diecezji siedleckiej.

3.W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego, odpust w kaplicy w Chodowie o godz. 11.00.                                                                                                  Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę na Caritas naszej diecezji.

4.Podziękowanie za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, za dekoracje Grobu Pańskiego i Ołtarza Wystawienia siostrze katechetce Teresie, młodzieży oraz tym którzy im pomagali. Bóg zapłać tym którzy wzięli udział w Triduum Paschalnym, ministrantom, lektorom, psalmistom, chórowi parafialnemu oraz wszystkim, którzy wzięli udział w adoracji Najświętszego Sakramentu w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę, strażakom za czuwanie przy Grobie Pańskim. Podziękowanie wszystkim za udział w procesji Rezurekcyjnej.

5.Parafianom i gościom życzymy owocnego udziału w Misterium Paschalnym . Niech Jezus Zmartwychwstały napełnia was radością, miłością i pokojem serca, niech błogosławi waszym rodzinom. Te życzenia zanieście również do wszystkich chorych, którzy pozostali w domu i uczestniczą w liturgii Mszy św. przez telewizję czy radio, aby i oni cieszyli się z nami prawdą, że Chrystus zmartwychwstał. Niech Zmartwychwstały Chrystus da nam wszystkim wielką nadzieję, że zapanuje pokój na świecie a szczególnie u naszych sąsiadów w Ukrainie.  Jezus żyje ! Alleluja ! Alleluja !

6.Zapowiedzi przedślubne: Marcin Frank, kawaler z Kisielan Żmichy i Faustyna Fliszkowska, panna z par. Brodnica Górna – zap. II, Łukasz Bret, kawaler z Chodowa i Natalia Soroczyńska, panna z Siedlec par. św. Teresy – zap. II

7.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”

8.W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności Janina Michalska z Chodowa i Krystyna Stanisławowska z Kopci. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

NIEDZIELA PALMOWA                                10 kwietnia 2022 r.                                                                                                                                                                                            

Ogłoszenia duszpasterskie:                                                                                                                                                                                                                                              1.W Wielki Czwartek rozpoczniemy Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania P. Jezusa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy czyli miejsca Wystawienia. W. Czwartek to dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa.

2. Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. W skład liturgii wchodzą: opis Męki P.J. wg. Św. Jana, uroczysta Modlitwa Wiernych, Adoracja Krzyża, Komunia św. i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Grobu Pańskiego. W Wielki Piątek obowiązuje ścisły post. Ofiary podczas Adoracji Krzyża na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.                                                                        

3.Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę o godz. 19.00. W skład liturgii wchodzą: poświecenie ognia i Paschału, uroczyste Orędzie Wielkanocne czyli Exultet, liturgia Słowa Bożego, poświęcenie wody chrzcielnej , odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i Msza św. Wigilii Paschalnej, przynosimy ze sobą świece.                                                                                             

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Czwartek do godz. 21.00, w Wielki Piątek od godz. 8.00 do 22.00, w Wielką Sobotę od godz. 8.00 do 19.00. Zachęcamy do Adoracji dzieci, młodzież, dorosłych, Kółka Różańcowe, Strażaków.

5. Rezurekcja  w Wielkanoc o godz. 6.00. Proszę o przygotowanie procesji: dziewczynki sypią kwiatki, inne dzieci niosą poduszeczki, starsi feretrony i chorągwie.  W Wielkanoc Mszy św. o godz. 8.30 nie będzie, pozostałe o godz. 10.00, 12.00  i 18.00, w kaplicy w Chodowie o 11.00.

6. Poświecenie pokarmów i wody w Wielką Sobotę od godz. 8.00: jeden ksiądz: Kisielany Żmichy, Kuce, Chodów, Wola Suchożebrska., Kopcie, Borki, Przygody, drugi ksiądz: Podnieśno, Sosny, blok Podnieśno, ul. Kolejowa i Brzozów. W kościele o godz. 8.00, 10.00, 11 i 12.00.  Proszę o samochody na poświęcenia pokarmów.                                                                                               

7. Jutro po Mszy św. o godz.7.00 wyjeżdżamy do chorych, prosimy o pojazdy.                         

8. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego : KRK z Bork zelatorka Kazimiera Bryńczak 200 zł, KRK z Suchożebr zelatorka Janina Kosieradzka 200 zł, wieś Kisielany Żmichy 300 zł, wieś Kisielany Kuce 300 zł. Bóg zapłać.                                                                                      

9.Zapowiedzi przedślubne: Marcin Frank, kawaler z Kisielan Żmichy i Faustyna Fliszkowska, panna z par. Brodnica Górna – zap. I , Łukasz Bret, kawaler z Chodowa i Natalia Soroczyńska, panna z Siedlec par. św. Teresy – zap. I                                                                                                                                                                                                       10.Prasa katolicka: „ Echo Katolickie”.                                                                                                        

11.W ostatnim tygodniu odeszli  do wieczności Włodzimierz Księżopolski z Podnieśna i Halina Romaniak z Chodowa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

V WIELKIEGO POSTU                      3 kwietnia 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., procesja z palmami wokół kościoła na Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy dzieci do udziału w procesji z palmami.

2.Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.00, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszach św.

3.Kolejna katecheza dla rodziców i chrzestnych dziś po Mszy św. o godz.17.00.

4.W przyszłą niedzielę odbędzie się kiermasz palm i stroików wielkanocnych, organizowany przez młodzież z Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas w Kisielanach. Palmy i stroiki wykonane są własnoręcznie przez młodzież, a dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na Caritas diecezjalną.

 5.Zapowiedzi przedślubne: Piotr Głódź, kawaler z Brzozowa i Kamila Mazurek, panna z Sosna Kozółki – zap. III, Wojciech Kobyliński, kawaler zam. Stare Trębice par. Paprotnia i Ewa Krasnodębska, panna z bloku Podnieśno – zap. III.

6.Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego w ostatnim tygodniu złożyli:  KRK z Przygód zelatorka Teresa Rucińska 200 zł., KRK z Bork Siedleckich zelatorka Bogumiła Kowal 200 zł, KRK z Brzozowa zelatorka Teresa Major 200 zł. Bóg zapłać.

7.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

8.W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Wojciech Bujalski z Suchożebr. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

IV WIELKIEGO POSTU            27 marca 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.Porządek Rekolekcji Wielkopostnych w naszej parafii. Jutro w poniedziałek Msze św. o godz. 9.30 dla dorosłych, 11.30 dla dzieci, 15.30 dla młodzieży, 17.00 dla dorosłych, w kaplicy w Chodowie o godz. 19.00. We wtorek porządek Mszy św. rekolekcyjnych tak jak w poniedziałek godz. 9.30, 11.30  dla dzieci, 15.30 dla młodzieży i 17.00 w kaplicy w Chodowie o godz. 19.00. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek i we wtorek pół godziny przed każdą Mszą św. We wtorek ofiary na tacę do dyspozycji Ks. Rekolekcjonisty. Zapraszamy parafian do udziału w rekolekcjach.

2.Kolejna katecheza dla rodziców i chrzestnych dziś po Mszy św. o godz. 17.00 w Sali katechetycznej.

3.Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego złożyli w ostatnim tygodniu KRK z Chodowa zel. Halina Romaniak 200 zł, KRK z Chodowa zel. M. Kowalewska 200 zł. Bóg zapłać.

4.Baranki wielkanocne z czekolady w cenie 7 zł i paschaliki na stół wielkanocny w cenie 20 zł do nabycia przed kościołem. Dochód ze sprzedaży baranków i paschalików przeznaczony jest na pomoc dzieciom z ubogich rodzin prowadzoną przez Caritas naszej diecezji.

5.Zapowiedzi przedślubne: Piotr Głódź, kawaler z Brzozowa i Kamila Mazurek, panna z Sosna Kozółki – zap. II, Wojciech Kobyliński, kawaler zam. Stare Trębice, par Paprotnia i Ewa Krasnodębska, panna z bloku Podnieśno – zap. II

6.W najbliższy piątek parafia Krześlin organizuje pół ekstremalną Drogę Krzyżową. Rozpocznie się w piątek 1 kwietnia o godz. 18.00 Mszą św. w kościele w Krześlinie. Trasa Drogi Krzyżowej Krześlin, Brzozów, Suchożebry, Przygody, Kownaciska, Krześlin, w długość 18 km. Zapisy w Krześlinie lub pod nr. telefonu 518 376 556.

7.W tym tygodniu pierwszy piątek Msze o 7.00 i 16.00 po Drodze Krzyżowe-spowiedź w rekolekcje, pierwsza sobota, przyszła niedziela pierwszą niedzielą miesiąca.

8.Prasa Katolicka: „Echo Katolickie”.

9.W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Dariusz Kisieliński z Kisielan Żmichy. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

III WIELKIEGO POSTU                                      20 marca 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.Kolejna katecheza dla rodziców i chrzestnych dziś po Mszy św. o godz. 17.00.

2.Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w następną niedzielę 27 marca.  Już dziś , tak rozplanujmy swoje zajęcia, aby każdy mógł wziąć udział w rekolekcjach, pojednać się z P. Bogiem w sakramencie pokuty i tak duchowo przygotować się do Świąt Wielkanocnych.

3.W tym tygodniu w piątek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to Dzień Świętości Życia, Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 16.00 po Drodze Krzyżowej. Tego dnia Ojciec św. Franciszek w Rzymie dokona zwierzenia Rosji i Ukrainy Matce Bożej, w związku z tym wydarzeniem o godz. 17.00 w naszym kościele Akt Zawierzenia Rosji i Ukrainy Matce Bożej, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu aż do godz. 21.00. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych ze względu na Uroczystość Liturgiczną.

4.Caritas diecezjalna w ramach Jałmużny Wiekopostnej przygotowała: Baranki wielkanocne z czekolady  w cenie 7 zł, Paschaliki na stół wielkanocny w cenie 20 zł. Paschaliki wierni przynoszą na liturgię Wigilii Paschalnej, aby przy zapalonych od Paschału świecach brać czynny udział w liturgii światła, a także odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Światło Paschalika budzi nadzieję, a zapalone podczas śniadania wielkanocnego przypomina o religijnym charakterze Świąt Wielkiej Nocy i obecności Zmartwychwstałego Chrystusa w codziennym życiu rodzinnym.  Dochód ze sprzedaży baranków i paschalików  przeznaczony jest na pomoc dzieciom z ubogich rodzin prowadzoną przez Caritas diecezjalną. Baranki i paschaliki do nabycia przed kościołem.

5.Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego złożyli KRK z Brzozowa zel. Teresa Dobosz 200 zł,  KRK z Kopci zel. Krystyna Witkowska 200 zł., KRK z Woli Suchożebrskiej zel. Bogusława Rutkowska 170 zł, KRK z Woli Suchożebrskiej zel. Wiesława Bakal 190 zł, KRK z Podnieśna zel. Teresa Mikołajewicz 320 zł.  Bóg zapłać. Podziękowanie także za  bezimienną ofiarę na potrzeby naszej parafii w wysokości 1000 zł. Bóg zapłać.

6.Dziś zbiórka ofiar do puszek po Mszach św. na rzecz podopiecznego Caritas Diecezji Siedleckiej Ryszarda Kowieskiego z Chromnej koło Zbuczyna, który w wyniku pożaru w noc bożonarodzeniową utracił budynki gospodarcze, a straty wyniosły ok. 400 tys. zł.

7.Przygotowanie do pierwszej Komunii św. dla klas drugich dziś o godz. 12.00, a dla klas pierwszych w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.

8.Serdeczne podziękowanie parafiankom z Kół Żywego Różańca, na czele z dekanalną zelatorką p. Bogusławą Kowal za udział  w dniu wczorajszym w Kongresie Różańcowym w Gończycach.

9.Beatyfikacja założycielki Żywego Różańca Pauliny Jaricot ( czyt. Żarikot ), odbędzie się 22maja 2022 r. Dziewięć tygodni przed beatyfikacją Nowenna, w naszym kościele w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

10.Zapowiedzi przedślubne: Jakub Mędza, kawaler z Bork i Aleksandra Wakuła, panna zam. w Golicach par. św. Maksymiliana w Siedlcach zap. III, Piotr Głódź, kawaler z Brzozowa i Kamila Mazurek, panna z Sosna Kozółki – zap.I, Wojciech Kobyliński, kawaler zam. Stare Trębice par. Paprotnia i Ewa Krasnodębska, panna z Podnieśna – zap. I

11.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”

12.Msze św. dla uchodźców z Ukrainy w naszym rejonie w niedziele w Siedlcach w języku ukraińskim i w Niwiskach o godz. 14.00.,w obrządku greko-katolickim.

II WIELKIEGO POSTU            13 marca 2022 r

1.Dzisiejsza niedziela, to niedziela Ad gentes – dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach św. będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła, ofiarami złożonymi do puszek. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na remont kurii diecezjalnej siedleckiej.

2.Pierwsza katecheza dla rodziców, którzy planują chrzest dziecka w tym roku oraz dla tych, którzy pragną być rodzicami chrzestnymi, dziś po Mszy św. o godz. 17.00 w sali katechetycznej.

3.Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się za dwa tygodnie  w dniach 27, 28 i 29 marca 2022 roku. Już dziś tak rozplanujmy swoje zajęcia, aby każdy z nas mógł wziąć udział w rekolekcjach i pojednać się z Bogiem w sakramencie pokuty.

4.Kongres Różańcowy w tym roku odbędzie się w Gończycach k / Garwolina w najbliższą sobotę 19 marca. Wyjazd autokarem o godz. 8.00 przy kościele, zapisy w kancelarii parafialnej.

5.Przygotowanie do pierwszej Komunii św. dla klas trzecich dziś na Mszy o godz. 12.00, dla klas drugich w przyszłą niedzielę o godz. 12.00, a dla klas pierwszych za dwa tygodnie o godz. 12.00.

6.W Środę Popielcową oraz w ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka ofiar na pomoc dla uchodźców z Ukrainy organizowaną przez Caritas, zebrano łącznie 18 510 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

7.W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek po Mszach św. na rzecz podopiecznego Caritas Diecezji Siedleckiej Ryszarda Kowieskiego z Chromnej.

8.W tym tygodniu w środę o godz. 17.30 w Sali Katechetycznej zebranie dotyczące przygotowania do Jubileuszu 600-lecia naszej parafii. Zapraszamy Radnych Parafialnych, Sołtysów i Radnych Gminnych z terenu parafii.

9.W dniu wczorajszym przed południem na naszym cmentarzu grzebalnym spaliły się dwa plastikowe żółte kontenery przeznaczone na odpady plastikowe. Prawdopodobnie ktoś je celowo podpalił. Pożar gasiła straż z Siedlec. Kontenery były własnością Zakładu Utylizacji Odpadów w Woli Suchożebrskiej, parafia będzie obciążona kosztem kupienia nowych kontenerów.

10.Zapowiedzi przedślubne: Jakub Mędza, kawaler z Bork i Aleksandra Wakuła, panna zam. w Golicach par. św. Maksymiliana w Siedlcach – zap. II.

11.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

12.W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Krystyna Wakuła z Chodowa. Wieczny odpoczynek…….

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU        6 marca 2022 r.

1.Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 16.00, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszach św.

2.Dziś zbiórka ofiar do puszek po Mszach św. na pomoc dla uchodźców z Ukrainy organizowaną przez Caritas naszej diecezji siedleckiej. W kancelarii parafialnej zapisujemy na listę chętnych do przyjęcia uchodźców do swoich rodzin. Samorząd naszej gminy organizuje zbiórkę darów dla uchodźców, szczegółowe informacje na stronie internetowej gminy Suchożebry.

3.Katechezy dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 17.00 w Sali Katechetycznej.

4.Przygotowanie do pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas trzecich w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00.

5.Przygotowanie do pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas drugich za dwa tygodnie w niedzielę 20 marca na Mszy św. o godz. 12.00.

6.W przyszłą niedzielę ofiary na tacę na remont Kurii Diecezjalnej, a po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla polskich misjonarzy.

7.Kongres Różańcowy w sobotę 19 marca w Gończycach, zapisy na autokar w kancelarii parafialnej.

8.Zapowiedzi przedślubne: Jakub Mędza, kawaler z Bork Siedleckich i Aleksandra Wakuła, panna zam. w Golicach par. św. Maksymiliana w Siedlcach – zap. I

9.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

10.W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Stanisław Bojar z Woli Suchożebrskiej.- pogrzeb we wtorek. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.      

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA     27 lutego 2022 r.

1.Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „ Posłani, trzeźwi, wolni”. Każdego dnia tego tygodnia w modlitwach polecamy sprawę trzeźwości nas wszystkich.

2.W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czas Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem na znak przyjęcia pokuty o godz. 7.00, 9.00 i 17.00, w kaplicy w Chodowie o godz. 16.00.

3.Przypomnienie przepisów postnych. Dniami wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są wszystkie piątki roku i Środa Popielcowa. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje od ukończonego czternastego roku życia do śmierci. Natomiast post ścisły obowiązuje w Środę Popielcową i Wielki Piątek. Post ścisły polega na przyjęciu w ciągu dnia tylko trzech posiłków bezmięsnych , z których jeden można spożyć do syta, a dwa dla zaspokojenia głodu. Post ścisły obowiązuje od 18 do 60 roku życia.

4.Pamietajmy, ze Wielki Post to tzw. czas zakazany, to czas pokuty, powstrzymania się od zabaw, tańców, dyskotek.

5.Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.00. W tym tygodniu w intencji wynagradzającej za grzechy pijaństwa w parafii. Gorzkie Żale w niedziele po Mszach św.

6.W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca, Msze św. o godz. 7.00 i o 16.00 po Drodze Krzyżowej. W kaplicy w Chodowie o godz. 16.00. Pierwsza sobota miesiąca, Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. Przyszła niedziela pierwszą niedzielą miesiąca przed Mszą św. o godz. 10.00 modlitwy wypominkowe, a po Mszy o godz. 12.00 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

7.Katechezy dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka za dwa tygodnie po Mszy o godz. 17.00.

8.Przygotowanie do pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas trzecich za dwa tygodnie w niedzielę 13 marca na Mszy o godz. 12.00.

9.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

10.W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności Zofia Wakuła z Chodowa, Ryszard Kowalewski z Chodowa – pogrzeb jutro i Karolina Szkop z Brzozowa – pogrzeb we wtorek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

APEL
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
W ZWIĄZKU Z INWAZJĄ ROSYJSKĄ NA UKRAINĘ
W związku inwazją rosyjską na Ukrainę, w imieniu Konferencji Episkopatu Polski,
stanowczo potępiam działania Rosji i Władimira Putina, uznając je za niedopuszczalny i
haniebny akt barbarzyństwa, skierowany wobec suwerenności i niezależności
niepodległego państwa.
Jednocześnie – wraz z całym Kościołem w Polsce – wyrażam moją solidarność ze
wszystkimi Ukraińcami, zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie, zapewniając ich o naszej
bliskości, modlitwie oraz gotowości do pomocy.
W związku z prośbą Ojca Świętego Franciszka, zwracam się do Księży Biskupów oraz
wszystkich wiernych, aby Środa Popielcowa była obchodzona w Kościele w Polsce jako
dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą. Proszę, aby w
każdym kościele i parafii w Polsce zanosić gorące błagania w intencji pokoju, a także w
intencji Ukraińców, by Pan pokrzepił ich serca w obecnej dramatycznej sytuacji.
Jako Kościół w Polsce pragniemy przyjść naszym Braciom również z materialną pomocą,
dlatego apeluję, aby zarówno w najbliższą niedzielę, jak i w Środę Popielcową, po każdej
Mszy Świętej zorganizować zbiórkę ofiar do puszek, które – za pośrednictwem Caritas
Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Pomoc
Kościoła katolickiego w Polsce będzie świadczona sukcesywnie i systemowo za
pośrednictwem naszych instytucji charytatywnych – parafialnych, diecezjalnych i
ogólnopolskich – w tym, przez Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji
Episkopatu Polski.
Ponadto, proszę wszystkich wierzących i ludzi dobrej woli o otwartą postawę wobec
potrzebujących schronienia.
Królowej Pokoju zawierzam losy Ukrainy i Polski, zapewniając wszystkich o mojej
duchowej bliskości i modlitwie.
Warszawa, dnia 24 lutego 2022 roku
✠ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

      Siedlce, dnia 26 lutego 2022 r.

Czcigodni Księża Proboszczowie,

w nawiązaniu do Komunikatu Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy w sprawie modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie i zorganizowania pomocy materialnej dla jej mieszkańców, wystosowanego w dniu 25 lutego br., pragnę poinformować, że Caritas Diecezji Siedleckiej przygotowuje oraz podejmuje się koordynacji takiej pomoc dla obywateli Ukrainy przybywających do Polski oraz dla tych, którzy potrzebują naszej pomocy na Ukrainie. Czynimy to zarówno we współpracy z instytucjami administracji państwowej, ale także prosimy o zaangażowanie się w tę pomoc Księży i Wiernych z parafii naszej diecezji.

Na chwilę obecną, oprócz ofiar, które mają być zbierane do puszek pod kościołami naszej diecezji w dniu 27 lutego i 2 marca, prosimy – w miarę możliwości –
o zorganizowanie zbiórki niezbędnych rzeczy materialnych
tj. konserwy o długim terminie przydatności, słodycze, woda w małych butelkach (w zgrzewkach), środki medyczne
i higieniczne, nowe: koce, śpiwory, poduszki, odzież.

Szczegółowe informacje dotyczące przekazywania zebranych rzeczy do utworzonych
w różnych częściach diecezji specjalnych punktów magazynowych (Siedlce, Biała Podlaska, Parczew, Garwolin, Włodawa, Łuków, Międzyrzec Podlaski) lub ich odbioru bezpośrednio
z parafii, będą zamieszone na stronie internetowej: www.siedlce.caritas.pl.

Mając na uwadze fakt, że na teren naszej diecezji może przybyć znaczna liczba uchodźców wojennych potrzebujących schronienia, prosimy Księży Proboszczów
o przygotowanie listy chętnych parafian, którzy mogliby – jeśli będzie taka potrzeba – przyjąć do swoich domów obywateli Ukrainy.
Informuję także, że decyzją Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy do dyspozycji potrzebującym schronienia został przeznaczony Dom Rekolekcyjny w Siedlanowie. Ksiądz Biskup wyraził również zgodę, aby Księża Proboszczowie – jeżeli mają takie możliwości – udostępnili na ten cel budynki parafialne.

Caritas Diecezji Siedleckiej uruchomiła specjalny, całodobowy, telefon kontaktowy o numerze: 511 091 275, pod którym będą udzielane wszelkie informacje dotyczące pomocy obywatelom Ukrainy. W razie pytań można również dzwonić do koordynatora pomocy na rzecz obywateli Ukrainy – ks. Pawła Zazuniaka tel. 511 899 364.

Z wyrazami szacunku

     Ks. Paweł Zazuniak

Wicedyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej

VII NIEDZIELA ZWYKŁA        20 LUTEGO 2022 r.

1.Przyszła niedziela w naszej parafii to Niedziela Seminaryjna. Przybędzie delegat Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji, aby podczas wspólnego dnia modlitw o powołania kapłańskie i zakonne zebrać także ofiary na potrzeby Seminarium Duchownego. Okażmy naszą troskę o Seminarium, które kształci przyszłych kapłanów.

2.W środę 23 lutego w Sali Katechetycznej w Suchożebrach o godz. 15:00 odbędzie się zebranie dotyczące przygotowania do Jubileuszu 600 – lecia powstania naszej parafii. Na to spotkanie zapraszamy Radnych Parafialnych, Sołtysów z terenu naszej parafii oraz Radnych Gminnych z terenu naszej parafii w tym także z Chodowa, Kisielan Kuce i Żmichy. Obecność obowiązkowa.

3.W sobotę 26 lutego w Siedlcach w parafii św. Józefa o godz. 10.30 odbędzie się Diecezjalne Zebranie Presynodalne, które będzie stanowiło podsumowanie dotychczasowej pracy synodalnej w grupach parafialnych.

4.Rachunki  za ogrzewanie gazem budynków parafialnych od 17 grudnia 2021 r. do 01 lutego tego roku, a więc za 45 dni wyniosły za Kościół 11 326 zł., za plebanię 7 407 zł, za dom parafialny 3 968 zł, co daje razem sumę 22 701 zł.

5.Bóg zapłać za bezimienną ofiarę z Suchożebr na potrzeby kościoła w wysokości 1000 zł.

6.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

7.W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności Henryka Śpiewak z Chodowa, Irena Marciniak z Suchożebr, Wanda Krzymowska z Suchożebr – pogrzeb w poniedziałek, Anastazja Rymuza z Przygód – pogrzeb we wtorek, Mieczysława Rawa z Sosna Kozółki – pogrzeb w środę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

V NIEDZIELA ZWYKŁA         06 lutego 2022 r.

1.W przyszłą niedzielę w naszej parafii Radiowa Niedziela z Katolickim Radiem    Podlasie z Siedlec.  Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę na działalność Katolickiego  Radia Podlasie.

2.W tym tygodniu w piątek 11 lutego we wspomnienie NMP z Lourdes przypada Światowy Dzień Chorego. Msza św. w intencji chorych z naszej parafii  o godz. 9.00.

3.Dostępna jest strona internetowa naszej parafii, gdzie można znaleźć między    innymi ogłoszenia parafialne oraz intencje mszalne na kolejny tydzień. Adres internetowy naszej parafii,
< parafiasuchozebry.pl >

4.Prasa Katolicka: „ Echo Katolickie”.

5.W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności Henryk Kowal z Bork Siedleckich i Maria Kosieradzka z Suchożebr / pogrzeb we wtorek /. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.    

          

IV NIEDZIELA ZWYKŁA                             30 STYCZNIA 2022 .

1.W tym tygodniu w środę 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej, jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. jak w każdą niedzielę z poświęceniem gromnic. Ofiary na tacę  na potrzeby zakonów klauzurowych w naszej diecezji.

2.W tym tygodniu, pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, Msze św. w pierwszy piątek i pierwszą sobotę o godz. 7.00 i 17.00. Przyszła niedziela pierwszą niedzielą miesiąca, przed Mszą o godz. 10.00 modlitwy wypominkowe, a po Mszy o 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W kaplicy w Chodowie Msza św. w pierwszy piątek o godz. 16.00.

3.W dzisiejszą niedzielą ofiary na tacę na realizację filmu fabularnego o Ks. Stanisławie Brzósce, bohaterze Powstania Styczniowego, kapłanie naszej diecezji.

4.Od dzisiaj jest dostępna dla każdego strona internetowa naszej parafii, gdzie można znaleźć między innymi ogłoszenia parafialne, intencje mszalne na kolejny tydzień. Adres internetowy naszej parafii jest następujący, < parafiasuchozebry.pl >.

5.Prasa katolicka: „ Echo Katolickie „

6.W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności Stanisław Kozioł z Brzozowa, Zbigniew Mędza z Chodowa, Zyta Wiewiórka z Siedlec  pochodząca z Kisielan. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Możliwość komentowania została wyłączona.